Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityKosmetika

Nebojte se v zimě hydratačních krémů, v kůži vám nezamrznou. Své o tom ví i Kristina Kloubková!

Možná i k vašim uším dolehly katastrofické scénáře, líčící následky poškození pleti, na kterou někdo nezodpovědný nanesl v zimě hydratační krém. Je to nesmysl, vzkazuje Klaudia Nawaisehová, kosmetička a školitelka české kosmetické značky Essenté, která je zároveň vystudovanou inženýrkou chemie. I při teplotách těsně nad nulou je naopak žádoucí dodávat pleti potřebnou vlhkost.

„V zimním období pleť potřebuje ochranu, výživu a hydrataci. Proto se nebojte hydratačních krémů a zapomeňte na pověru, že způsobují zamrznutí vody v kůži a její následné praskání. Vaše kůže stále vyzařuje teplo, takže i při teplotě těsně nad nulou nemůže voda na pleti zamrznout,“ říká Klaudia Nawaisehová, kosmetička a školitelka české kosmetické značky Essenté. Je prý chybou, pokud si myslíme, že dodávat vlhkost potřebuje pouze suchá pleť. Hydratace je nutná u všech typů pleti – suché, smíšené i mastné. Pokud se však chystáme do velmi mrazivého a větrného počasí, je lepší vybrat krém, který bude mastnější.

Ideální kosmetika do města
„V případě, že je vaše pokožka křehká a náchylná k praskání, je vhodné zvolit krémy obohacené o léčivé složky, jako jsou D panthenol, esenciální oleje, vitamíny a minerály. Vitamín E a látka Defensil plus, kterou obsahuje například Essenté Výživný hydratační krém (590 Kč za 50 ml), jsou příjemným bonusem pro vaši pleť. Defensil plus redukuje projevy kuperózy a atopického ekzému, chrání a regeneruje kožní bariéru. Tento krém je také vhodný pro všechny, kdo žijí ve městě, kde je pleť každodenně zatěžována smogem. Antioxidanty obsažené v krému totiž pomáhají čistit namáhanou pleť,“ vysvětluje Klaudia Nawaisehová a doporučuje: „Pokud pobýváte většinu dne v kanceláři nebo přetopené místnosti, doporučuji nanést ještě pod denní krém hydratační bázi. Zkuste třeba Essenté Intenzivní hydratační booster. Jeho svěží gelová struktura poskytuje okamžitý a dlouhodobý přísun vlhkosti do pleti. Velmi dobře se vstřebává a nezanechává na pokožce mastný film. Koupíte jej na www.essente.cz za 890 Kč (50 ml).“

AHA – to je to správné odlíčení
Pleť v zimě podléhá dehydrataci způsobené jak pobytem ve vytápěných prostorách, tak i nedostatečným pitným režimem, kdy naše tělo nemá takovou potřebu žízně jako třeba v létě. Zvláště ten, kdo má citlivou pokožku, by tomu měl v tomto ročním období přizpůsobit i kosmetické přípravky určené k odlíčení a čištění pleti.

Například Essenté Mycí emulze s AHA kyselinami je jemná odličovací mycí emulze s mírným obsahem AHA kyselin. Výborně čistí a zvláčňuje pokožku a díky obsahu mandlového oleje dodává pleti pocit hebkosti. Kyselina mléčná, obsažená v produktu, odstraňuje odumřelé buňky pokožky, čímž pomáhá uvolnit ucpané póry, a předcházet tak tvorbě zánětů. Emulze podporuje přirozené obranné mechanismy pokožky a chrání ji před dehydratací. Koupíte ji na www.essente.cz za 480 Kč (200 ml).

Dlouhá noc pro krásnou pleť
V zimě nesmíme zapomínat i na pravidelnou noční péči o pleť. Optimální noční krém by měl mít nejen hydratační a regenerační vlastnosti, ale zároveň by měl obsahovat účinné látky, které pomáhají udržet v pleti vlhkost a vláčnost. Mezi účinné látky patří především kyselina hyaluronová a urea, které jsou obsaženy například v Essenté Aktivním liftingovém krému (780 Kč za 50 ml). Krém obsahuje také peptidy, které redukují intenzitu kontrakcí mimických svalů, a tím výrazně snižují hloubku obličejových vrásek. Uvařte si před spaním voňavý bylinkový čaj s medem, naneste krém a nechte pleť přes noc krásně regenerovat,“ vzkazuje na závěr Klaudia Nawaisehová, kosmetička a školitelka české kosmetické značky Essenté.

Také známá moderátorka Kristina Kloubková ví, že pleť potřebuje i v zimě pít
„Mám pocit, že v zimě je moje pleť mnohem sušší a potřebuje více vyživující a hydratační krémy. Z boosterů jsme si oblíbila především Essenté Hyaluronový booster.“

Tip: Essenté Hyaluronový booster poskytuje intenzivní hydratační péči, která pomocí vysoce koncentrované kyseliny hyaluronové vypíná pleť obličeje a odstraňuje z ní vrásky. Sérum má silné hydratační a liftingové účinky, které pomáhají pleti zachovávat přirozenou pružnost, pevnost a mladistvý vzhled. Několik minut po nanesení je zřetelně vidět, jak je pleť vypnutá a hlubší i jemné vrásky jsou méně znatelné. Přípravek posiluje obranyschopnost pleti a chrání ji před vnějšími škodlivými vlivy. Koupíte ho na www.essente.cz za 970 Kč (50 ml).

Zdroj a foto: inspirace.essente.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *