Originální jogurtové vánoční cukroví

Linecké, vanilkové rohlíčky, vosí hnízda… To je česká vánoční klasika, která nikdy nezklame. Napadlo vás ale, že byste přidali do vánočního cukroví také jogurt? Vyzkoušejte, stojí to za to! Dva rychlé a jednoduché recepty pro vás nachystala česká mlékárna Hollandia ve spolupráci s juniorskou sekcí Asociace kuchařů a cukrářů ČR.

„Rychlocukroví“ – podávané teplé
Suroviny:
300 g hladké mouky
10 g cukru krystal
6 g prášku do pečiva
2 g jedlé sody
75 g másla
75 g Selského bílého jogurtu Hollandia
30 g vajec
10 g studené vody
špetku soli

Postup:
V míse smícháme mouku, cukr, prášek do pečiva, jedlou sodu a sůl. Nakrájíme máslo na malé kousky a smícháme se sypkou směsí. Vypracujeme do žmolkovité konzistence. V malé misce rozšleháme jogurt s vejcem a vodou. Vlijeme do sypké směsi a důkladně promícháme. Vyklopíme na vál posypaný moukou a hněteme, dokud se těsto dobře nespojí. Hotové těsto rozválíme válečkem na tloušťku asi 2,5 cm a vykrájíme kolečka vykrajovátkem. Další možností je rozkrájet těsto jednoduše na čtverečky. Zvolené tvary sušenek pokládáme na připravené plechy a potřeme rozšlehaným vajíčkem. Pečeme 12 až 15 minut při 200ᵒC. Podáváme ještě teplé s medem nebo džemem.

Jogurtové perníčky s čokoládovou polevou
Suroviny na perníčky:
175 g Selského bílého jogurtu Hollandia
100 g cukru
20 g žloutků
60 g vajec
15 g medu
5 g perníkového koření
20 g oleje
5 g jedlé sody
300 g hladké mouky

Postup:
V misce si smícháme cukr a med, přidáme jogurt, koření a olej. Pořádně promícháme a postupně přidáváme i prosátou mouku s jedlou sodou. Z připravené směsi vypracujeme těsto. Připravíme si misku s vodou a plechy s pečícím papírem. Vždy si namočíme lžičku do vody a tou poté nabíráme kousky těsta. Vytváříme pak malé hromádky na plech. Pečeme při teplotě 170 °C asi 20 minut.

Čokoládová poleva
100 g kvalitní čokolády
10 g kokosového oleje

Postup:
Čokoládu s kokosovým olejem necháme rozpustit ve vodní lázni a důkladně smícháme. Hotové vychlazené perníčky namáčíme napůl do čokolády.

Bonus: cukrová poleva
50 g cukru moučka
20 g bílků
10 g citronové šťávy

Postup:
Vše smícháme dohromady a vytvoříme hladkou polevu. Cukrovou polevou můžeme na hotové a vychladlé perníčky malovat libovolné ornamenty.

Tip:
Do pečení zapojte i děti. Mohou míchat, nebo jen ochutnávat.

Zdroj a foto: Hollandia

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.