Mikolas Josef 2X se představí v Lucerna Music Baru

Mikolas Josef představuje dva jarní koncerty „MIKOLAS JOSEF 2X“ – 20. a 21. dubna 2020 v pražském Lucerna Music Baru. Vánoční turné 2019 Mikolase Josefa ve čtyřech českých a moravských městech sklidilo obrovský úspěch mezi fanoušky a odbornou veřejností.

A jak Mikolas doplňuje „zájem fanoušků na vánočním turné byl větší, než dovolila kapacita a tak se vracíme do Prahy a já se moc těším na tu super energii, kterou jsme na koncertech zažili“.

Pro své fanoušky Mikolas chystá jedinečnou show plnou tance a překvapení, kde zazní mimo jiné jeho nejznámější hity jako jsou Lie to me, Me Gusta, Free, Abu Dhabi, Acapella a samozřejmě Colorado, které dobývá žebříčky rádií v Polsku a v Čechách.

V Lucerna Music Baru vystoupí Mikolas Josef za doprovodu své kapely a vokalistů, kteří nadchnou a rozhýbou každého a show se tak určitě zařadí mezi skvělé koncertní zážitky roku 2020. Vstupenky na koncerty v Lucerna Music Baru v sítích TicketLIVE od 20. ledna 2020, 17.00 hodin.

Mikolas Josef se narodil 4. října 1995 v Praze do hudební rodiny. Kromě Prahy, kde se narodil, však střídavě vyrůstal i ve Znojmě. Od svých pěti let se věnuje hře na kytaru. V roce 2015 maturoval na Anglickém gymnáziu v Praze. Během studií ve svých 17 letech obdržel nejvyšší ocenění od London Academy of Music and Dramatic Arts, a to zlatou medaili s vyznamenáním za sólové herectví, tomuto odvětví se však v budoucnu nechtěl věnovat. Současně absolvoval řadu módních přehlídek a focení pro přední módní značky, jako například DieselReplay či Prada. Kariéry modela se ale brzy vzdal, zejména kvůli neupřímnosti a přílišnému nadřazování peněz, které dle jeho vlastních slov v tomto odvětví panuje.

Po zkušenosti s modelingem se nějakou dobu živil pouličním hraním ve velkých evropských městech, mezi nimi například v OsluCurychuHamburku či ve Vídni. Pracoval na stavbách, živil se uklízením kanceláří a studií. V roce 2015 debutoval písní „Hands Bloody“, kterou nahrál na vlastní náklady. V roce 2016 pak následovalo vydání dvou dalších singlů: „Free“, který byl jako jeho první autorská píseň zařazen do celoplošných rádií, kde se umístil na čtvrté příčce nejhranějších singlů, a „Believe“.

V listopadu 2017 představil svůj v pořadí čtvrtý singl, „Lie to Me“, s nímž se mimo jiné přihlásil do národního kola Eurovize, z něhož byl na základě hlasů diváků a mezinárodní odborné poroty vybrán jako reprezentant Česka na Eurovision Song Contest 2018. V Lisabonu vystoupil v prvním semifinále 8. května a díky hlasům diváků a národních delegací postoupil, jako historicky druhý český reprezentant, do finále soutěže. Ve finále 12. května získal od porotců z jednotlivých zemí celkem 66 bodů, v hlasování diváků se pak s 215 body umístil na čtvrtém místě, což znamenalo celkovou šestou příčku a 281 bodů. Jedná se o dosavadně nejvyšší umístění České republiky od jejího prvního vstupu do finále roku 2016 a současně poprvé, kdy se země byla schopná probojovat do první desítky.

V roce 2018 se objevil ve výběru osobností „18 inspirativních roku 2018“ magazínu Forbes, které podle něj „překonávají konvence a tím inspirují druhé“. V roce 2018 vydal další song Me Gusta, který má již dnes přes 10 mil shlédnutí. V roce 2019 vydal funky pop song Abu Dhabi po té letní hit Acapella, který získal 24 hodin po vydání 1 milion shlédnutí. V roce 2019 svým prvním koncertem vyprodal Fórum Karlín opravdu po strop. Jeho netradiční pojetí propojené směsicí 20 tanečníků a vokalistů z jihoafrické republiky přineslo velký ohlas.

Díky svým dalším úspěšným singlům se mu nyní daří získávat miliony fans po celém světě a spolupráci mu nabízí více a více zahraničních producentů. Letním hitem Acapella zasáhl téměř všechna česká rádia a tento song se stal v 36. týdnu nejhranějším a nejposlouchanějším songem v ČR a zároveň druhým na žebříčku v Polsku a prvním na polském shazamu.

Koncem listopadu 2019 vydal další song Colorado, ve spolupráci s producenty z Kanady. V prosinci 2019 vyprodal ve čtyřech českých a moravských městech vánoční Tour s názvem Closer to you. Úspěšný rok 2019 zakončil silvestrovským vystoupením v 40000 -ti tisícové Arene Slaśki v Katowicích v Polsku.

  • Foto: archiv M. Josefa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.