Jamaron zve na křest nové desky “Doma” do pražské Lucerny

V souvislosti s klimatickými změnami, které momentálně sužují některé země, se zvedá vlna solidarity a veřejnost svou pozornost obrací směrem k větší odpovědnosti k okolnímu světu. Tomuto tématu se věnuje také skupina Jamaron v písni Zauzlíkovaná klec, kde upozorňují právě na dopady konzumní společnosti na životní prostředí. Nyní kapela dala písni i vizuální podobu a vyšel tak unikátní videoklip, který sestříhal Milan Dvořák. Ten je známý také díky spolupráci s manželi Klusovými. Již příští týden fanoušci v Lucerně song uslyší i naživo.

Rocková hudební skupina Jamaron funguje již 6 let a má za sebou přes 200 koncertů. Ten největší je ale čeká 23.1. v Lucerna Music Baru, kde pokřtí svou nejnovější desku ”Doma”. Na křtu nebudou chybět známé osobnosti českého showbusinessu, jako je například hudebník Matěj Ruppert. Skupina se dostala do povědomí hlavně díky své autorské tvorbě založené na českých textech, skrze které sdělují své názory, pocity a baví lidi kolem sebe.

23.1.2020 křest alba “DOMA”Lucerna Music BarSupport: Kateřina Marie TicháUdálost najdeš na Facebooku – https://facebook.com/events/s/jamaron-lucerna-music-bar-kres/368094977212218/?ti=iclVstupenky koupíš na GoOut – http://bit.ly/JamaronMusicBarSong: Jamaron – Pozadí (https://youtu.be/2RZWSnWmu1Q)

Zveřejnil(a) Jamaron dne Středa 8. ledna 2020

Tentokrát však nepřináší letní rádiový hit nebo milostnou baladu. Se songem Zauzlíkovaná klec se totiž vrhli na mediálně horké a aktuální téma. Jamaron novým songem upozorňuje na potřebnou změnu přístupu k životnímu prostředí, která je však podle jejich slov, negována politickými reprezentanty s omluvou na stagnaci ekonomického růstu. Současně jsou nespokojeni i s neustále rostoucí spotřebou fosilních paliv, s poměrem toho, kolik na planetě přibývá lidí. Podle autora písně, Ondřeje Dostála, je třeba přistupovat k planetě Zemi zodpovědně, protože změny, které se momentálně v souvislosti s klimatem dějí, jsou nevratné.

„Je nás 7 miliard. Každý z nás je tvorem, který je kvůli své spotřebě nejnáročnější bytostí ze všech živočišných druhů tohoto světa.” říká Ondřej Dostál, autor písně i textu.

A proč zrovna Zauzlíkovaná klec? „Rád bych něco změnil, ale přijde mi, že nemám jak. Vidím sebe i svoje okolí, jak naopak spotřebovává čím dál tím víc. Mám pocit, že žiju v kleci, ze které se nejde dostat ven, protože její mříže jsou zauzlíkované a i kdybych měl klíč, dveře nejdou otevřít,” vysvětluje autor.

Pokud se vám nový song líbí, přijďte si ho poslechnout do Lucerna Music Baru naživo a užít si křest společně s dalšími hity z jejich desky ”Doma”. Videa ze zákulisí a další informace o kapele můžete sledovat na jejich Instagramu: @jamaronofficial nebo Facebooku: Jamaron.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.