Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

TechnologieZe života🐣 Velikonoce

Potěšte o Velikonocích prarodiče videohovorem

Velikonoce jsou v Česku druhé nejoblíbenější svátky. Letos je ale oslavíme ve velmi okleštěné podobě. Nejsmutnější budou pro seniory, které musíme chránit, ale zároveň je tím v jejich bytech a domech izolujeme od okolního světa. 

Stresující budou i pro staré lidi z domovů pro seniory a podobných zařízení. Těch je v Česku přes 750. Aktuálně v nich platí absolutní zákaz návštěv. „Starší lidé potřebují své blízké vidět a vnímat jejich emoce, byť zprostředkovaně. Písemný kontakt nebo telefonát v současné době seniorům nestačí. Propojení s rodinami a přáteli pomocí videohovorů je velmi důležité. Kontakt „z očí do očí“ může pomoci zlepšit jejich psychický stav,“ říká Denisa Ratajová ze Sue Ryder. Jejich portál Neztratitsevestari.cz, který vznikl s podporou ČSOB, přináší seniorům a lidem, kteří o ně pečují, užitečné informace, poradnu i telefonickou linku.

Staří lidé ovšem nepotřebují podpořit jen psychicky. Řada z nich ocení i praktické rady, jak z domova vyřídit věci, které by normálně obstarali pochůzkou. Jsou to například záležitosti spojené s financemi, které mohou řešit přes počítač nebo i mobil. S tím, jak na to, jim mohou pomoci příbuzní přes videohovor, nebo operátoři na call centru Poštovní spořitelny. „Call centrum Poštovní spořitelny rozpozná u našich klientů, že se jedná o klienta staršího 70 let a automaticky ho přesměruje na operátory linky pro seniory, která bude v provozu i o velikonočních svátcích. Zde jsou operátoři vyškolení, aby na volající mluvili zřetelně a pomaleji. V porovnání s únorem stoupl v březnu objem hovorů na Lince seniorů o 65 %. Nejvíce se starší lidé zajímají o to, jak si zprovoznit elektronické bankovnictví,“ říká Přemysl Hanzelka, ředitel Poštovní spořitelny.

Zdroj a foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *