Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

MódaSport

Základní tipy pro začínající běžce

Mrazivým dnům už odzvonilo a příjemné teplé počasí venku značí jediné – běžeckou sezónu. Běh je skvělý způsob pohybu, který můžete vykonávat téměř kdykoliv a kdekoliv. Jediné, co potřebujete je správné oblečení a boty. Pak jen stačí vyrazit ven a běžet. Správně vybrané funkční oblečení vám zajistí perfektní prožitek z běhu a naprostý komfort. Navíc, když si člověk pořídí krásné barevné, a hlavně funkční oblečení na běh, například od značky Hannah, má hned další důvod vytáhnout tyto nové kousky ven a ukázat je světu v plném nasazení.

Pokud jste běhu nikdy neholdovali a jste spíše začátečník, který se chce hlavně nějak hýbat, určitě se nenuťte do velkých výkonů hned od začátku. Tělo si musí nejdříve zvyknout na tento druh pohybu. Zvolte si takové cíle, které pro vás budou zvládnutelné. Dále si pak určete dny, které budete chodit běhat pravidelně. Pomůže také aplikace, která vám bude měřit vaše výkony, a samozřejmě vhodná hudba do uší, která vás namotivuje. Nejdříve postačí pouze svižná chůze, kterou občas proložíte během podle vaší zdatnosti. Postupem času pak uvidíte, že se intervaly běhu budou prodlužovat, až chůze téměř vymizí. Důležitá je především pravidelnost a vytrvalost, protože každý pohyb se počítá.

Při běhu je ale neméně důležitý komfort, který vám zajistí vhodně vybrané oblečení. Ne vždy se nám poštěstí, že bude ideální počasí pro běh. Někdy se stane, že bude mrazivě foukat a pršet, jindy zas bude sluníčko pálit tak, že vám poteče pot i za ušima. Aby vám počasí nezkazilo zážitek z pohybu, je to právě oblečení, které vám v takových dnech bude oporou. Při nepříznivém počasí volte kousky, které nepromoknou a neprofouknou, ale zároveň odvádí pot od pokožky. Naopak při teplém počasí vyberte takové kousky, které primárně odvedou pot a zároveň zchladí.

Tipy:
Sportovní legíny Monety (1 190 Kč) od Hannah jsou ideální pro všechny ženy, které se rozhodly běhat. Funkční legíny vynikají svou lehkostí, prodyšností a maximální poddajností v pohybu. Obzvlášť praktická je zadní kapsa na zip či reflexní prvky pro vyšší bezpečnost, vydáte-li se sportovat večer.

Dámské sportovní tričko Saffi (590 Kč) od Hannah je vyrobené z měkkých syntetických materiálů, které jsou mechanicky odolné, zároveň však prodyšné a rychle schnou. Díky těmto vlastnostem ho oceníte při běhu, na kole nebo i třeba během indoor sportů. Na výběr máte z několika živých barev.

A nezklame vás ani dámská mikina s kapucí Odda (1 590 Kč) od Hannah, která přináší skvělé výhody právě při běhu. Polarstretch Lite, materiál, ze kterého je mikina vyrobená, je mechanicky odolný a zároveň pružný. Tkanina je maximálně prodyšná a skvěle odvádí přebytečnou vlhkost a tělesné teplo. Spodní okraj mikiny i rukávy lemuje guma pro komfortnější nošení a rukávy mají otvory na palec. Vybrat si můžete ze dvou variant.

Pánské kraťasy Adler od Hannah (990 Kč) jsou vynikající volba pro všechny běžce. Jsou vyrobené z funkčních syntetických materiálů s příměsí elastického vlákna. Materiál AFT Stretch zaručuje maximální rozsah a volný pohyb. Tato tkanina je lehká, prodyšná a příjemná na omak. Díky pasu do gumy a šňůrce pro regulaci obvodu se můžete spolehnout na maximální pohodlí při nošení. Integrované šortky jen podpoří skvělý pocit z pohybu. Zadní kapsa na zip schová všechny nezbytné drobnosti, které potřebujete mít stále u sebe.

Sportovní tričko Pacaba (590 Kč) značky Hannah je rychleschnoucí, lehké, prodyšné a příjemné na omak. Díky svým vlastnostem je ideálním společníkem pro vaše výběhy, do tělocvičny nebo například na kolo.

Pánská mikina s kapucí Mannix (1 590 Kč) je taktéž ideální pro běžce. Polarstretch Lite, materiál, ze kterého je mikina vyrobená, je pevný a pružný. Syntetická tkanina je maximálně prodyšná a skvěle odvádí přebytečnou vlhkost a tělesné teplo. Spodní okraj mikiny i rukávy lemuje guma pro komfortnější nošení, rukávy mají otvory na palec.

O společnosti
Hannah je česká outdoorová značka, která byla založena už v roce 1991 a zanedlouho tak oslaví 30 let. Za tu dobu ušla obrovský kus cesty a své produkty dodává nejen na český trh, ale také do více jak 20 zemí světa. Značka Hannah je určena pro všechny outdoorové nadšence, kteří si chtějí užívat pohyb a dobrodružství venku a od svého oblečení a vybavení očekávají maximum. Tradice a vazba na Českou republiku s bohatou outdoorovou historií představuje pro Hannah výhodu, díky níž dokáže naplňovat své cíle – být značkou, díky které jsou zákazníci připraveni na to, co je venku čeká, a umožňuje jim komfortnější pohyb v přírodě. V jejím portfoliu tak najdeme širokou škálu produktů od technických, určených například pro vysokohorskou turistiku za každého počasí nebo pro náročné lyžaře, až po pohodlné a střihově atraktivní oblečení pro běžné procházky přírodou. Vedle oblečení nechybí ani základní vybavení, které k pobytu venku patří, jako jsou batohy, stany, spacáky nebo karimatky. Protože je značka úzce spjata s přírodou, což odráží i její heslo „Venku jako doma“, klade také velký důraz na šetrný přístup a ekologickou zodpovědnost.

Zdroj a foto: www.hannah.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *