Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Sbal si batoh a mrkni do světa s online streamem od Fjällräven Classic TV

Letošní léto bude v mnoha ohledech jiné než ta předchozí. Fjällräven proto představuje Fjällräven Classic TV – a nabízí tak řešení, jak si i v současné situaci užít venkovní dobrodružství, a to prostřednictvím online streamu. Díky tomu se budete moci virtuálně přenést do různých koutů světa na místa, kde se oblíbené pochody Fjällräven Classic běžně doopravdy konají. První online stream startuje 27. května ve 12 hodin a bude možné jej sledovat na sociálních sítích a webu Fjällräven.

První Fjällräven Classic byl uspořádán v roce 2005 a jeho cílem bylo motivovat více lidí k tomu, aby se vydali poznávat krásu švédských hor a okolní přírody. Postupem času se z treku stala populární akce, které se každoročně zúčastní více než 2 000 lidí z celého světa, a společně se vydávají s batohem na zádech na 110 km dlouhou cestu oblastí Kungsleden z vesnice Nikkaluokta do cílové základny v Abisku. A jak se rozrůstala samotná událost, začal se rozrůstat i celý koncept pochodů Fjällräven Classic. Po několika letech se rozšířil do Dánska a v roce 2016 dokonce až do USA. Od roku 2017 se jeden z pochodů koná také v Hong Kongu.

Na rok 2020 měl Fjällräven velké plány, mělo přibýt hned několik nových Classic tras v Německu, Velké Británii, Číně a Jižní Koreji. Tato skutečnost byla veřejností nadšeně přijata – lístky na událost byly vyprodány takřka okamžitě. Bohužel se ukázalo, že radost byla předčasná, a pochody v Německu, Dánsku, Velké Británii, USA, Číně a Švédsku se musely kvůli pandemii Covid-19 zrušit.

Bylo tedy zapotřebí najít způsob, jak lidem umožnit užít si nádhernou přírodu z bezpečí domova. A tak vzniknul nápad vytvořit sérii online streamů přímo z míst trekových akcí. Díky tomu si bude každý moci vychutnat atmosféru Fjällräven Classic, ať už se nachází kdekoli na světě.

Sérii odstartuje třídenní, 57 km dlouhá trasa Classic Germany, která povede skrz pole i lesy, pod hřebeny kolem jezer, přes kopce a pastviny krásného německého regionu Allgäu. Diváci se budou moci připojit jen na pár hodin, ale klidně i na celé tři dny. Stream začne 27. května ve 12 hodin a bude možné se k němu připojit kdykoli v jeho průběhu prostřednictvím sociálních sítí nebo webu Fjällräven.

Druhý trek se uskuteční 1.–4. června, stream začne 1. června ve 12 hodin a milovníky outdoorových dobrodružstvích provede 75 km dlouhou trasou přes travnaté kopce, skrz temné lesy a podél pobřeží v Dánsku.

Tak si sbalte batoh, sedněte k obrazovce a nalaďte si nás, budeme se těšit!

Zdroj a foto: Fjällräven

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *