Premiérové díly soutěže Máme rádi Česko: Nové hry a nová, exotická tvář!

Pět premiérových dílů oblíbené soutěže Máme rádi Česko odvysílá FTV Prima v nejbližších pěti pátečních večerech. Osmou sérii zábavného pořadu, ve kterém proti sobě stojí dva hvězdné týmy, tvůrci obohatili novými hrami i novou tváří!

Moderátor Libor Bouček, dva hvězdné týmy pod vedením Jakuba Prachaře a Vojty Kotka, kteří si nic nedají zadarmo… K této stabilní silné sestavě přichází s novými díly i nová tvář, stand-up komik a účetní Basang Ungunov, osmadvacetiletý Kalmyk, který má rád Česko, ale nemá hudební sluch. Poznají hvězdní soutěžící píseň, kterou jim sympatický malý velký cizinec zazpívá?

„Po uplynulé sezóně jsme pořad Máme rádi Česko podrobili diváckému výzkumu a na jeho základě jsme strukturu pořadu upravili tak, abychom zachovali všechno to, co mají jeho diváci rádi, a současně přinesli něco nového,“ vysvětluje úpravy dramaturgyně show Máme rádi Česko, Jana Vondroušová. „Nové díly přinesou větší dynamiku, přiblížíme se divákům i tím, že vyrazíme na typický víkendový nákup a soutěžící si budou muset zapamatovat obsah košíku, zapojíme do hry anagramy, a zároveň se nám podařilo objevit skutečného znalce české pop music – Kalmyka Basanga, který se připojí ke stabilnímu a nestárnoucímu hudebnímu tělesu Jiřího Dvořáka.“ „Co je podstatné – diváky baví Česko, což ukazují čísla repríz, není třeba tedy měnit vše,“ dodává Libor Bouček, který soutěž moderuje už sedm let.

O Basangovi mluví Libor Bouček jako o svém účetním, Basang se skutečně účetnictvím živí. „Ve skutečnosti jsem fakturant a vykonávám i účetní práce pro jednu firmu. Do roku 2015 jsem žil a pracoval v Moskvě, ale byl jsem z toho města unavený, a tak jsem začal hledat nové příležitosti. Narazil jsem na několik televizních programů s Jiřinou Bohdalovou, a i když jsem neznal český jazyk, smál jsem se a chápal naprosto všechno. A tak jsem si řekl, že tady chci žít,“ vysvětluje Basang, který se za velmi krátkou dobu naučil obstojně česky. V životě se musel vyrovnat i se svou malou výškou. „Občas jsem se setkal s různými posměšky, ale těžko říct, jestli to bylo vůči mně osobně, nebo se jen nějaký negativní člověk snažil přenést na mě svoji zlost. Už v Moskvě jsem zjistil, že to můžu vzít jako přednost, a vydělat si tím peníze. Od pondělí do pátku jsem tam pracoval jako právník a o víkendech jsem působil jako umělec, tanečník a moderátor,“ říká malý velký muž Basang Ungunov.

První premiérový díl tohoto roku uvidíte v pátek 29. května ve 20.15 na Primě. V týmu Jakuba Prachaře prokážou své znalosti herečky Jaroslava Obermaierová a Ivana Jirešová a stepař Tomáš Slavíček. Proti nim se v týmu Vojty Kotka postaví herečka Anna Kadeřávková, zpěvák Jožka Šmukař a stand-up komička Adéla Elbel.

Show Máme rádi Česko vysílá FTV Prima už od roku 2013. Za sedm let vysílání v něm v 66 epizodách prokázalo znalosti Česka 396 tváří českého showbyznysu!

Pozvánka ke sledování Česka

Kdo se dívá? Václav Noid Bárta jako speciální host zimního dílu Máme rádi Česko a už za chvilku i zazpívá;-)

Zveřejnil(a) Máme rádi Česko dne Neděle 8. prosince 2019

Rozhovor s komikem Basangem Ungunovem
Právník, účetní, tanečník, stand-up komik. To všechno je Basang, nová tvář soutěže Máme rádi Česko. Televizní diváci už ho znají ze show Česko Slovensko má Talent, kde oslnil tancem i smyslem pro humor. I když neměl a nemá snadný život, humor ho naštěstí nikdy neopouští…

Basangu, kde jste se narodil a prožil dětství?
Narodil jsem se před dvaceti osmi lety v Kalmyсku. Kalmycko je jednou z republik Ruské federace. Strávil jsem tam celé dětství, ve městě Kurgan, Dětství jsem prožil s Illizarovým přístrojem. (typ zevní fixace používané v ortopedii např. pro prodloužení nebo tvar končetiny kosti – pozn.) Díky tomuto přístroji jsem vyrostl do výšky 151 cm, bez něj bych byl o ještě o dvacet centimetrů menší.

Máte rodinu?
Mám tři sourozence. Starší bratr žije v Moskvě a je právník, sestra je také právnička, ale žije v Londýně a mladší bratr je ještě školák. Tatínek je farmář v mém rodném městě a maminka pracuje v Petrohradě jako manažerka. Jsem ženatý, moje žena ale žije stále v Moskvě a čekáme na vyřízení dokumentů, aby mohla zůstat se mnou v Praze. Je těžké žít odděleně. Jezdila za mnou častěji, ale kvůli karanténě jsme se už více než dva měsíce neviděli.

Proč jste se rozhodl opustit rodnou zemi a žít v Česku?
Pracoval jsem v Moskvě jako právník, ale byl jsem z toho města unavený. A tak jsem začal hledat nové příležitosti. V té době jsem ale neuměl moc dobře anglicky, takže jsem neměl moc na výběr. Líbilo se mi, jak zní český jazyk. Viděl jsem několik pořadů s Jiřinou Bohdalovou, a i když jsem česky neuměl, naprosto všechno jsem chápal a smál jsem se tomu. A tak jsem tady…

Jak dlouho už v Česku žijete?
Přistěhoval jsem se na konci roku 2016, ale novým českým známým říkám, že jsem tu jenom rok 🙂

Vždyť máte dobrou češtinu…
Čeština pro mě není tak obtížná, pokud na mě člověk nemluví rychle. Měl jsem štěstí, že se mi po absolvování jazykových kurzů podařilo přesunout do bytu s Čechy. Obvykle se rychle naučím jazyk, pokud jej používám k flirtování, ale už jsem měl vztah, když jsem se přestěhoval, a tak to trvalo trochu déle.

Vracíte se někdy do míst, kde jste se narodil?
Možná se tam vrátím, až budu v důchodu. Díky českému důchodu bych tam mohl chodit každý den do restaurací a barů. (smích)

Libor Bouček vás v pořadu Máme rádi Česko prezentuje jako svého osobního účetního. Opravdu jím jste?
Fakticky jsem fakturant, ale opravdu dělám účetnictví pro jednu firmu. Pracuju i jako administrativní pracovník v logistické společnosti.

To ale není jediná vaše práce, že?
Tančím, píšu scénáře, dělám stand-up, častěji v barech, protože tam nedochází k cenzuře.

Co máte na Česku nejraději?
Tramvaje, českou přívětivost, slušnost a počasí.

Češi se umí být přátelští, ale i nemilosrdní. Jak přijímají váš cizí původ a také vaši výšku?
Horší to bylo v Moskvě. Tam jsem se setkal s opilci, kteří po mně házeli lahve a křičeli na mě Číňane, jdi domů! A pak je překvapilo, když jsem jim odpověděl plynně rusky, že jsem tam doma. Češi mívají poznámky, ale těžko říct, jestli je to myslí jako netoleranci vůči mně, nebo se jen někdo negativní snaží na mě přenést svoji zlost.

Vy jste to vzal za dobrý konec, své výšky dokážete využít. Bylo to tak vždycky?
V mém rodném městě jsem neměl pocit, že bych se nějak odlišoval od ostatních, ani ve škole ani na univerzitě. Jen když jsem hrál divadlo, hrával jsem malé postavy: Yodu z Hvězdných válek, Mastera Shifu z Kung Fu Pandy a tak. Když jsem se přistěhoval do Moskvy, zjistil jsem, že toho můžu využít a vydělat si tím peníze. Od pondělí do pátku jsem pracoval jako právník a o víkendech jsem působil jako stálý umělec, tanečník nebo moderátor.

Máte sny? O čem jsou?
První sen je stát se nejoblíbenější Asiatem České republiky, jako Jackie Chan. Druhý sen je stát se občanem České republiky za zvláštní přínos pro rozvoj kultury. Třetí můj sen je otevřít si kavárnu nebo bar ve stylu Naruto, kde budu tančit, dělat legraci a bavit lidi. A na stěnách budou moje fotografie s celebritami z různých televizních pořadů. (smích)

Zveřejnil(a) Máme rádi Česko dne Středa 27. května 2020

Rozhovor s moderátorem Liborem Boučkem
Show Máme rádi Česko moderuje Libor Bouček už sedm let. Přestože je prý velmi soutěživý, sám by si ji zahrát nechtěl. Proč? A proč letošní dovolenou plánuje strávit s kapitánem jednoho z týmů soutěže, Jakubem Prachařem?

Jaké novinky přinesou premiérové díly soutěže Máme rádi Česko?
Přinesou větší dynamiku, přiblížíme se divákům i tím, že vyrazíme na typický víkendový nákup, a zároveň se nám podařilo objevit skutečného znalce české pop music – Kalmyka Basanga, který se připojí ke stabilnímu a nestárnoucímu hudebnímu tělesu Jiřího Dvořáka. Co je podstatné – diváky baví Česko, což ukazují čísla repríz, není třeba tedy měnit vše.

Soutěživost mezi kapitány týmů Jakubem Prachařem a Vojtou Kotkem prý vůbec není hraná. Jak se projevuje i mimo kamery?
Počítají si skóre a sledují svoji celkovou bilanci. Je to jasné – sice nikdo nechce otevřeně vyhrát, ale být poražen není též vysněný titul. Ale pojí je letité přátelství, které převýší jakoukoli řevnivost.

V zákulisí soutěže Máme rádi Česko prý probíhají nějaké sázky. O co nejčastěji?
O hodnotné nápoje s příměsí ethanolu. Většinou. A o padesátikorunu na vítěze, ale v tom jede štáb. Funguji jako sázková kancelář, a co vám budu povídat, je to jako přivýdělek příjemné.

Vy jste ale prý také velmi soutěživý. Není vám někdy líto, že si s nimi nemůžete zahrát?
Líto mi to není. Jsem soutěživý natolik, že by to pro diváky mohlo být až nepříjemné. Koušu si při soutěži nehty a nemluvím lichotivě o soupeřích. Se mnou nikdo nechce hrát.

Jak snášíte prohru? A co Vám pomáhá se z ní oklepat?
Vzhledem k tomu, kolikrát jsem v životě prohrál, snáším ji s pokorou a čas mi vše ulehčuje. I na prohry se dá zvyknout.

Získal jste díky soutěži Máme rádi Česko nějakou užitečnou znalost o Česku, kterou už nezapomenete?
Každé kolo se ujistím o tom, že jsme skvělá země plná talentů. Že je z čeho čerpat něco tak přirozeného, jako je národní hrdost. Je až s podivem, že ji nemáme přirozeně.

Která z disciplín Vás baví nejvíc?
Ta první. Vím, že začíná zcela neprobádaná chvíle, protože každý díl je originál. Adrenalin stoupá a já se těším, co se bude dít.

Zatímco mnozí Vaši kolegové právě prožívají dva měsíce nebývalého volna, Vy jste díky CNN Prima NEWS zřejmě tolik volného času neměl. Jak jste vy prožil nouzový stav?
Pracovně. V podstatě od ledna jsem denně v budově televize Prima a chystali jsme spuštění CNN Prima NEWS. 3. května se nám to povedlo a já se snažím vybudovat co nejkvalitnější ranní vysílání. Ono je to docela čas naplňující. No a také jsme těsně před uzavřením hranic natočili ještě jeden velký projekt… Ale o tom až příště!

Vzhledem k omezené možnosti cestovat po světě budeme letos víc poznávat Česko. Máte naplánovanou nějakou poznávačku po Česku?
Jednou z variant je procházka po obvodu naší země. S baťohem, manželkou a panem Prachařem. Jeho schopnosti ze slepé mapy ho předurčují k dokonalému průvodci výběžky a pohraničím.

Zdroj a foto: FTV Prima

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.