Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Nahraďte sacharidy i tam, kde byste to nečekali

Lidské tělo potřebuje tři skupiny živin – sacharidy, tuky a bílkoviny. Problémem vyspělých zemí je však nadmíra prvních dvou skupin a nedostatek té poslední. Výsledkem bývá nadváha a vyšší riziko vzniku civilizačních chorob v čele s kardiovaskulárními onemocněními či diabetem. Přitom stačí jen nahradit některé typicky sacharidové potraviny těmi proteinovými. Zkuste třeba bílkovinné pečivo nebo nízkosacharidové těstoviny.

Sladká snídaně
Proteinový croissant s máslovou příchutí, KetoDiet, 69 Kč
Měkoučký croissant s ranní kávou. Jestli se vám sbíhají sliny, ale kvůli dietě si tuhle pochoutku odepíráte, pak už nemusíte. Proteinový croissant KetoDiet obsahuje minimum cukrů a najdete v něm spoustu bílkovin, vitaminů a vlákniny. Doplňte ho např. o lískooříškovou pomazánku stejné značky.


Svačina plná bílkovin a vlákniny
Proteinový chléb tmavý, KetoDiet, 249 Kč
Sladké vám během diety nechybí, ale po pečivu byste se mohli utlouct? Vyberte si chléb s vysokým obsahem bílkovin a vlákniny, který skvělé chutná s domácími pomazánkami nebo jen tak s máslem.


Lehká večeře – Proteinové fusilli, KetoDiet, 385 Kč
Milujete těstoviny a nechcete se jich vzdát ani během hubnutí? Vyzkoušejte ty s 60 % bílkovin a nízkým glykemickým indexem. Připravíte z nich chutné letní saláty se zeleninou a kuřetem nebo si je dopřejte s boloňskou omáčkou.


(Ne)hříšné mlsání u televize – Proteinové chipsy s příchutí zakysané smetany s cibulí, KetoDiet, 49 Kč
Užijte si večer s přáteli u vína, i když hubnete. Proteinové chipsy mají méně tuků a sacharidů než ty klasické, jsou plné chuti zakysané smetany a sladké cibule. Díky vysokému obsahu bílkovin je ocení i vaše svaly.

Zdroj a foto: KetoDiet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *