Bohemian Throwdown v Plzni se o víkendu neuskuteční. Závody se přesunuly na příští rok

V sobotu 26. a v neděli 27. září 2020 se v prostorách pivovaru Plzeňský Prazdroj měly odehrát mezinárodní závody s názvem Bohemian Throwdown. Pořadatelé v čele s nejlepším českým crossfitovým závodníkem Martinem Feiferlíkem se ale nakonec pár dnů před zahájením dlouho připravované soutěže ve funkčním fitness raději rozhodli soutěž přesunout na jaro příštího roku. Plzeň si tak na jedinečnou akci, na které závodnice a závodníci plní různé náročné úkoly od zvedání činek, cviků s vlastní vahou až po běhání, plavání nebo třeba veslování, musí ještě pár měsíců počkat.  

„Důvody jsou jednoduché, jejich přijetí už tolik ne. Ale je to bohužel realita. S tím, jak se začala zpřísňovat vládní opatření kvůli pandemii Covid-19, a jak stále více zemí vyřazovalo Českou republiku ze seznamu bezpečných zemí, bylo odložení závodů jedinou možností. Mnoho zahraničních závodníků se nám odhlásilo a celkové nároky na pořádání byly čím dál větší,“ vysvětluje Martin Feiferlík z plzeňského Getup Gymu.

Svůj sen o uspořádání prvního ročníku Bohemian Throwdown ale Feiferlík rozhodně nevzdává: „Chceme s kolegy představit tento náročný sport široké veřejnosti, chceme, aby akce byla na vysoké úrovni a s co nejlepším možným obsazením. Chápeme, že v tuto chvíli je zdraví na prvním místě, i když je to pro nás jako pro organizátory nepříjemné. Věnovali jsme tomu spoustu času, úsilí a samozřejmě peněz. Ale jsem přesvědčený, že se příští rok vrátíme a společně se závodníky i fanoušky si akci užijeme naplno.“    

Na dnes už přesunuté závody se závodníci a závodnice museli kvalifikovat, už v únoru proběhla online kvalifikace, kdy zájemci o účast museli splnit pět těžkých úkolů, natočit svoje výkony na videa a ta pak posoudila porota. Všichni ti, kteří už se kvalifikovali a splnili kritéria, mají účast na Bohemian Throwdown zajištěnou i v příštím roce.

Zdroj a foto: Bohemian Throwdown 2020

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *