Jedno perníkové těsto, tři různé moučníky

Máte chuť na změnu, ale bojíte se velkého experimentování? Potom vsaďte na léta a lidmi osvědčenou klasiku, krabicový perník Vitana. Vonní stejně krásně jako domácí, je nadýchaný, ale výhodou je, že celá příprava i s pečením zabere maximálně hodinu.

Nejčastěji se perník připravuje jako klasický litý řez s polevou, či s povidly. Pokud zrovna máte větší chuť na bábovku, nebojte se perníkovou směs nalít do bábovkové formy. Výsledek bude perfektní. Variací na perník je hned několik, přinášíme vám pár tipů.

Ovocný perníkový koláč s tvarohem
Suroviny na tvarohovou náplň:
250 g polotučného tvarohu
1 vejce
1 ks vanilkového cukru Vitana
50 g cukru krupice

Postup:
Kulatou formu vymažte máslem, vysypejte hrubou mouku a třetinu rozmíchané perníkové směsi nalijte na dno. Přidejte hotovou tvarohovou náplň a sezónní ovoce. K perníku se například skvěle hodí blumy.

Perníková bábovka s šípky
Na klasickou formu na bábovky vám vystačí jedna krabice perníkové směsi Vitana. Pro ozvláštnění přidejte nasekané šípky, které jsou plné vitamínu C.

Perníkové muffiny s citronovou polevou
Muffiny mají jednu velkou výhodu – jsou rozdělené na porce, takže pokud pospícháte, jednoduše vezmete kus a můžete běžet do práce, školy, na výlet. Na dvanáct kousků opět vystačí jedna krabice perníkové směsi Vitana. Upečené muffiny je dobré ještě něčím ozdobit, třeba citronovou polevou.

Produktové tipy:
Tradiční směs na perník Vitana 
Jste se začátkem školního roku zase v poklusu, ale rádi byste rodině upekli něco sladkého? Potom sáhněte po voňavé perníkové směsi od Vitany. Stačí přidat jen tři ingredience: vodu, vejce a olej. Zároveň ze směsi můžete vykouzlit různé tvary moučníků. Od chlebíčku až po bábovku s polevou. Doporučená cena: 44, 90 Kč

Poleva citronová
Hledáte způsob, jak ozvláštnit klasické řezy a bábovky? Potom zkuste citrónovou polevu od Vitany. Perfektně se hodí k perníku, makovci či na dezerty z lesního ovoce. Jeden sáček bohatě vystačí na celý plech. Lze použít i na zdobení sušenek včetně vánočních perníčků. Doporučená cena 19, 90 Kč

Vanilkový cukr
Vanilkový cukr je nezbytnou součástí celé škály moučníků a krémů, ale třeba také vánočního sladkého pečiva. Plusovým bodem vanilkového cukru od Vitany je, že jako jeden z mála dostupných na tuzemském trhu obsahuje pravou vanilku, a ne pouze vanilínové aroma. Doporučená cena: 6,90 Kč

Zdroj a foto: Vitana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.