Zlatá maska – posledních pět statečných

V minulém dílu nás opustil Ufon. Pod touto maskou se skrýval zpěvák s charakteristickým hlasem – David Kraus. Je znám ze svého působení v hudební skupině Laura a její tygři; zaujal písní, kde oslavoval Zuzanu Norisovou, a také ho můžete pravidelně vídat v Show Jana Krause. V roce 2015 se stal tváří kampaně iniciativy HateFree Culture. V roce 2018 nazpíval s Jitkou Zelenkovou duet Pouhý známý. Slavný americký hit You Don’t Know Me přetextoval do češtiny Miroslav Černý a původně jej zpíval Pavel Bobek. Černý později přímo pro Zelenkovou a Krause upravil svůj text jako duet. Kdo z vás Davida Krause poznal? A kdo další se skrývá pod maskou?

Další díl velkolepé show Zlatá maska uvidíte v neděli 25. října ve 21.25 na Primě.

V neděli bude bojovat o vaši přízeň posledních pět masek. Rovněž v nadcházejícím dílu vám pomohou hádat a o zábavu se postarají čtyři detektivové – v tradičním složení: herec a zpěvák Jakub Prachař, herec a moderátor Michal Hudák, herečka Jiřina Bohdalová a moderátor Libor Bouček. Provázet bude Martin „Pyco“ Rausch. Těšte se na další překvapivá vystoupení, skvělé pěvecké výkony a nečekaná odhalení. Navíc v tomto dílu se poprvé budou moci detektivové ptát osobně na další nápovědy. Prozradíme, že Robot zazpívá stejnou píseň jako bývalý ministr zdravotnictví v Show Jana Krause a Chobotnička to rozjede setem písní od skupiny Abba.

S kým se rozloučíme příště?

Zlatá maska 7 (neděle 21.25 na Primě)

Zlatá maska ? → sledujte dnes ve 20.15 na Primě

Zveřejnil(a) Prima dne Středa 14. října 2020

Zlatá maska – rozhovor David Kraus
Jak se Vám v kostýmu vystupovalo?
Můj kostým byl původně šitý na ženu, jsem tedy rád, že jsem se v něm mohl dostatečně hýbat. V ramenou jsem širší a vrchní část mě dost dusila. Též jsem měl problém s dýcháním a viděním. Protože se mi do masky nevešly brýle, měl jsem před sebou celkem rozmazáno. Plus jsem měl jako jedna z mála masek černá skla, skrz která je komplikované vidět. Ve tmě jsem se velmi těžko orientoval. Byla to však pro mne velká výzva vyjádřit se pohybem, i když jsem skoro nic neviděl. Kromě toho se mi v kostýmu velmi zle dýchalo, naštěstí jsme tu měli paní záchranářku s kyslíkem.

Co si myslíte o show?
Moc se mi líbil nápad, že jsem byl někdo jiný. To, že mě uhádnou hned v první části, jsem netušil. Též se mi líbilo, že budeme úplně inkognito. Přijdu v masce, něco si odzpívám a půjdu pryč. To jsem však netušil, že natáčení bude mnohem těžší. S maskou člověk ztratil úplně identitu. Stále vás někdo hlídá. Taky jste nemohli nic říct. Když jste měli technický problém, tak jste museli mávat. Nápad show byl skvělý. Nemyslím si, že šlo o soutěž, ale spíš o moderní estrádu. Scéna i výprava Zlaté masky byla porovnatelná jako v USA. Z toho jsem měl velkou radost.

A co Vás přesvědčilo do toho jít?
Nejdřív jsem si chtěl dát ke svým 40. narozeninám volno a oddych, ale nakonec jsem si daroval tuto show. Jít do něčeho, o čem nemáte žádnou představu, jaké to bude. Řekl jsem si: To je tak bláznivé, že do toho jdu!

Co bylo na natáčení nejtěžší?
Musím přiznat, že když vám malinko seberou ten vzduch, tak začnete trochu blouznit. Chvilku jsem nevěděl, či jde o realitu, nebo se mi to jen zdá. Při každém vystoupení jsem si říkal, že mě už nic nepřekvapí, a vždy se něco překvapujícího objevilo. Být v této show bylo pro mne obrovské dobrodružství.

Zlatá maska – rozhovor detektiv Jiřina Bohdalová
V čem je Zlatá maska jiná než ostatní show?
Jako porotce jsem zažila pouze dvě soutěže, kromě Zlaté masky ještě show Česko Slovensko má talent (ČSMT) – tam bylo na co koukat, zaujaly mne především výkony, Zlatá maska je zase úchvatná svými kostýmy. A myslím, že je to více rodinný pořad, že se bude líbit celým rodinám i dětem, které budou hádat, kdo se v kostýmu skrývá. Jinými slovy – ČSMT je o talentu, Zlatá maska je o hádání a napětí, kdo se skrývá v kostýmu.

V Talentu bylo jedno překvapení – porotkyně Diana Mórová, která se převlékla za soutěžícího. To se Vám líbilo?
Moc. To jsem se jí opravdu hluboce uklonila za to, co předvedla. Nikdo nečekal, že by to mohla být ona, provedla to opravdu geniálně.

Jste hlasem mnoha pohádkových postav. Když byste si měla vybrat jeden převlek ve Zlaté masce, který by to byl? Které masce byste chtěla propůjčit svůj hlas?
Nejde o to, kterou bych chtěla, ale spíš o to, kterou bych uměla – možná tedy ten pejsek, buldoček, tak ten by se mi líbil, ten by mohl být pěkný a rozvážný. Ale asi i víc masek bych si dokázala představit.

A když byste si měla vymyslet úplně novou masku, tak jakou?
To opravdu nevím – v masce jsem byla pouze jednou v životě, na maškarním plesu. A není to úplně nic příjemného.

Vzpomenete si, co to bylo za kostým?
To jsem byla ještě mladinká, ale myslím, že to byla Karkulka.

V porotě Zlaté masky jste společně s Jakubem Prachařem, jak se Vám s ním spolupracuje?
S Kubou i Liborem Boučkem se mi pracuje moc dobře, jsou to chytří kluci a mají výborné nápady. Jsem v jejich společnosti opravdu ráda.

Vy jste spolupracovala i s dědečkem Jakuba, Iljou Prachařem, jak na něho vzpomínáte?
Jsou si obrovsky podobní. Ještě když by Jakub přibral a ztloustl, tak by byl úplně jako on. Je celý děda, já ho v něm stále vidím.

Kromě porotcování ve Zlaté masce stíháte i divadlo. Jak byla přijata hra Gin Game, která měla v únoru premiéru v Divadle Na Jezerce a v níž účinkujete s Milanem Kňažkem?
Premiéra dopadla nad očekávání, ani jsme to nečekali. Dopadlo to výborně, tak jak jsme si to představovali asi jen v našich snech. My s Milanem si společné hraní užíváme, nikdo nechce být lepší než ten druhý, je to takový ping-pong, herecký „ťukec“.

Čím Vás hra Gin Game zaujala?
Je to nádherná hra, pouze o dvou lidech, ale současně je velice těžká. U mne to bylo trochu i o tom, zda to ve svém věku ještě vůbec zvládnu. A mám velkou radost, že ano, a výsledek mne těší.

Poslední otázka – prozradíte, kde berete svou úžasnou energii?
To bohužel nevím, protože kdybych to věděla, tak bych ji rozdávala. Nicméně si myslím, že na tom asi hodně zapracovali moji rodiče :-).

Zdroj a foto: FTV Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.