Připít si se vší parádou můžete i online

Letošní rok potkávání příliš nepřeje. I když bychom si přáli vidět o vánočních svátcích všechny naše milované příbuzné a blízké přátele, je jistější setkání ještě na chvíli odložit. To ale neznamená, že byste se nemohli spojit a společně si připít na zdraví vás všech online! Máme pro vás tipy, jak se na sváteční přípitek připravit.

10x o virtuálním přípitku:

  1. Vyberte si stabilní aplikaci, která vyhovuje vám i partnerovi. Zkontrolujte také kvalitu vašeho připojení.
  2. Ať už jste připojeni přes PC, notebook nebo telefon, vždy se snažte najít stabilní polohu, v případě telefonu jej raději zafixujte.
  3. Ujistěte se, že váš přenos nebudou rušit zvuky z okolí jako televize, otevřené okno apod.
  4. Vždy dbejte na to, abyste byli správně nasvíceni a partner vás dobře viděl. Dejte si pozor, aby za vámi nebyl silný zdroj světla, který by vás dělal tmavším.
  5. Přestože jde o online přípitek, zvolte oděv adekvátní situaci. Vyvarujte se křiklavým barvám nebo pro kameru rušivým vzorům, jako jsou jemné proužky či kostičky.
  6. Při samotném přípitku je vhodné partnerovi nejprve ukázat celou lahev, kterou připíjíte. Je-li to možné, pořiďte si oba stejné.
  7. Stůjte v přiměřené vzdálenosti od kamery, nejlépe tak aby bylo vidět nejen vás, ale také láhev a sklenku, se kterou připíjíte.
  8. Přípitek pronášejte plynule a srozumitelně. Vnímejte reakce partnera na druhé straně. Pokud chcete něco zopakovat, opakujte raději celou větu.
  9. Samotný přípitek proveďte symbolickým pozvednutím skleničky do úrovně očí. Při manipulaci s lahví či skleničkou se vyhněte prostoru nad klávesnicí. Stejně tak není vhodné ťukat o čočku kamery.
  10. Netrapte se, pokud něco neklapne dle představ. Důležitý je hlavně společný zážitek.

Tip navíc: Během přenosu se můžete zvěčnit, vytvořit zajímavou koláž a fotku okamžitě odeslat nebo sdílet na sítích a inspirovat tak i ostatní.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.