Jak si usnadnit vaření a úklid? Obraťte se na chytré pomocníky!

Ani sebelepší a sebechytřejší kuchyňské nádobí prý kvalitu pokrmu neovlivní, zato však může jeho přípravu výrazně usnadnit a mnohdy i zpříjemnit. Jakmile máte v kuchyni po ruce chytré pomocníky, nabírá vaření úplně jiných rozměrů. To samé přitom platí i o úklidu.

Místo ledu chlazení vzduchem
Dnešní chytré lednice nás ohromují vlastnostmi, které jsme si před pár lety dokázali jen stěží představit. Zásadním průlomem je ovládání pomocí hlasu či chytrého zařízení, ať už telefonu či tabletu. Jedním dotykem tak nastavíte osvětlení, teplotu lednice či expresní mrazení. Za zmínku stojí i inovativní technologie cirkulace vzduchu, díky níž vydrží potraviny déle čerstvé a správně voňavé.

Spálené kuře? Už nikdy!
Zná to snad každá žena – na chvilku si odskočí z kuchyně, zapomene vypnout troubu a výsledkem je spálený koláč nebo spečené kuře. Ale není to jen o nepozornosti. Mnohdy je skutečně těžké odhadnout, jak dlouho je daný pokrm nutné péct, aby nebyl vysušený nebo nedopečený. Výborným pomocníkem jsou v tomto případě chytré trouby. Disponují totiž množstvím praktických funkcí a přednastavených programů, díky nimž budou vaše pokrmy vždy perfektně připravené. Nebudete už muset řešit, na kolik stupňů a jak dlouho byste měli pokrm péct, stačí pouze zmáčknout příslušný knoflík a nechat troubu, aby si s jídlem sama poradila. Některé z nich navíc disponují vestavnou sušičkou, dvouúrovňovým grilem nebo zabudovanou HD kamerou.

Prach, který se uklízí „sám“
Práci v domácnosti vám usnadní i chytré vysavače, ať už ty robotické, které fungují téměř samy, nebo ty ruční se spoustou vychytaných funkcí. Dokážou například automaticky rozpoznat typ podlahy a přizpůsobit mu režim vysávání, jsou skladné, snadno ovladatelné a extrémně výkonné. Horkou novinkou je třeba Kobold VK200, který se obratně vypořádá nejen s koberci a podlahami, ale i s čalouněným nábytkem, matracemi a textiliemi. Kobold je totiž skladný, extrémně výkonný a díky široké škále praktických nástavců a příslušenství si poradí s každou nepříjemnou situací v domácnosti. Hodí se na všechny typy povrchů, od pevných podlah až po koberce a jeho obsluha je velmi snadná. Ultrazvuková čidla rozpoznají všechny vlastnosti vysávaného povrchu a automaticky mu přizpůsobí režim vysávání. V kombinaci s nástavcem SP600 dokonce vysává i vytírá najednou.

Tip:
KOBOLD VK200 – Nepostradatelný pomocník do domácnosti
Moderní, snadno ovladatelný a extrémně výkonný! Vysavač Kobold VK200 je ideální pomocník, který vám usnadní úklid bytu i domu a postará se o maximální čistotu. Práce v domácnosti nebyla nikdy jednodušší! Zapomeňte na všechny ty mopy, saponáty, barevné hadříky a příruční vysavače a pořiďte si jen jednoho, zato daleko účinnějšího pomocníka – úklidový systém Kobold VK200. Práce v domácnosti se díky němu stane hotovou hračkou. S odpovídajícími nástavci se pak Kobold VK200 obratně vypořádá nejen s koberci a podlahami, ale i s čalouněným nábytkem, matracemi či textiliemi. Obzvlášť precizní je i jeho design – vysavač má snadno nastavitelnou teleskopickou násadu, nízkou hmotnost a otočný naklápěcí kloub. To vše z něj činí obratného pomocníka v domácnosti, který zároveň chrání vaše záda. Vypínač je umístěn přímo na rukojeti, nástavce vyměníte pouhým stisknutím tlačítka. A můžete začít! Součástí vysavače jsou i inovativní filtrační sáčky, které zlepšují kvalitu vzduchu ve vaší domácnosti, protože zachytí 99,99 % částic způsobující alergie. Kobold vyčistí nejen dům, ale i vzduch v něm! KOBOLD VK 200 od značky Vorwerk pořídíte od 19 495 Kč.

Šetří čas i peníze
Termostaty, díky nimž můžete pohodlně regulovat a ovládat topení v jednotlivých místnostech i patrech, jsou nedocenitelným pomocníkem. Šetří totiž nejen čas, ale i peníze. Dnes se navíc na trhu objevují i takové, které je možné řídit na dálku pomocí chytrého telefonu či tabletu. Některé wifi termostaty jsou dokonce tak inteligentní, že rozeznají pohyb jednotlivých členů domácnosti, a když poslední z nich opustí byt, automaticky sníží teplotu. Když se pak některý z členů přiblíží, začnou opět topit.

Vaří na dotek jednoho prstu
Pryč jsou doby, kdy se v hrncích jen dusilo a vařilo, v těch současných, multifunkčních, můžete navíc fermentovat, mixovat, sekat, šlehat, emulgovat, ohřívat i vážit. Moderní video funkce vás provedou krok za krokem nejrůznějšími recepty a poradí vám tipy a triky, díky nimž bude vaše vaření ještě snazší. V případě některých chytrých hrnců, například Thermomixu, nebudete potřebovat ani iPhone, iPad či chytré aplikace. Přístroj totiž disponuje wifi a vlastní platformou Cookidoo, v níž se nachází více než 40 000 mezinárodních receptů. Stačí jen stisknout tlačítko a nechat se vést… Vaření snad nikdy nebylo jednodušší!

Zdroj a foto: www.vorwerk-kobold.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.