Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

SportTechnologie

Nejoblíbenější kola Festka v roce 2020 mezi fanoušky značky na Instagramu

Česká technologická firma Festka, která se specializuje na zakázkovou výrobu silničních kol a rámů nejvyšší kvality, zaznamenala v minulém roce zvýšený zájem o svá kola, a to nejenom v počtu vyrobených kol, ale také v zájmu o značku na sociálních sítích a v médiích.

Počet lidí, kteří Festku sledují na Instagramu se v loňském roce téměř zdvojnásobil na aktuálních více než 50 tisíc sledujících a ohlas na pravidelné příspěvky poskočil na zcela novou úroveň. „Napadlo nás tedy, že by nebylo na škodu sestavit z nejpopulárnějších příspěvků žebříček. Ten jsme postupně zveřejnili na Instagramu mezi Vánocemi a Novým rokem. A reakce byla opět skvělá,“ říká spoluzakladatel firmy Festka Michael Moureček.

Přehled vítězů se stručným komentářem Michaela Mourečka.
Festka Rover Camo ➧ Gravelová kola se stávají opravdovým hitem. Festka Rover nabízí úžasný výkon při použití na silnici a velkou zábavu v terénu. Připevněte na kolo brašny a můžete vyrazit na několikadenní dobrodružství do přírody. Lehký a odolný rám, bezdrátové elektronické řazení a úžasná kola americké firmy Enve staví toto kolo na vrchol tohoto segmentu.
ROVER — FESTKA

Festka Scalatore Mumie ➧ Velmi univerzální kolo i přesto, že jeho hmotnost těsně pod 6 kg vybízí ke zdolávání těch nejdelších a nejvyšších průsmyků. Krom ráfků, které jsou vyrobené v USA, je zbytek komponentů od evropských značek, což je v dnešním světě kol celkem výjimečné. Design byl původně navržený jako zakázkový pro milovníka starého Egypta.
SCALATORE — FESTKA
MUMMY GALLERY — FESTKA

Festka Scalatore Samuraj ➧ Toto kolo můžete spatřit v akci, pokud se vydáte na Kostariku. Z této země přišel požadavek na stavbu exkluzivního kola, které krom té nejlepší selekce komponentů nabízí velmi lehký rám vyrobený majiteli na míru. Unikátní je i ruční kresba, o kterou se postaral přední český ilustrátor Michal Bačák. Práce na takovém kole trvají i celý rok a cena za takový kus se rovná ceně rodinného vozu.

Festka Spectre Splash ➧ Supersportovní model postavený pro hollywoodského herce Orlanda Blooma. Vše je podřízeno maximálnímu výkonu: loukoťová kola, keramická ložiska i speciální řídítka, která umožňují zaujmout lepší aerodynamickou pozici než ta běžná, vás nutí dosahovat opravdu vysokých rychlostí. Vše umocňují zářivé barvy a design, který čerpal inspiraci v lyžařských kombinézách 90. let.
SPECTRE — FESTKA
SPLASH GALLERY — FESTKA

Festka Scalatore Silver Bullet ➧ Nenápadně vypadající kolo, které vás při bližším ohledání uhrane dokonalým lakem. Ten svou plnou krásu nejlépe ukáže na přímém slunci, kterého si v Thajsku, kde toto kolo můžete spatřit na silnicích, jistě jeho majitel užívá dostatek. Připravit povrch rámu pro lakování takové barvy zabere několik dní. Nenápadně vypadající komponenty patří k tomu nejlepšímu, co se dá na trhu najít. Pro lepší vyniknutí rámu z nich bylo zčásti odstraněno logo nebo byly přelakovány.

Festka Spectre Floyd ➧ Další závodně laděný stroj, kde je vše podřízeno výkonu. 80mm vysoké ráfky vyžadují, aby měl jezdec velké zkušenosti. Náraz bočního větru totiž může být velmi nebezpečný. Design kola je inspirován rozpadem světelného paprsku. Barevné proužky se nanášejí přes šablony lakem, ty zlaté se dělají 24karátovými zlatými plátky. Lakování takového rámu zabere okolo 100 hodin. Tento stroj sedlá jeden ze zakladatelů značky.
FLOYD GALLERY — FESTKA

Festka ONE ➧ Tento kus skvěle dokládá, že krásné kolo nemusí být osazené drahými komponenty. Jedná se o základní model z nabídky naší značky. Svou jednoduchostí a zajímavou barvou zaujal fanoušky na Instagramu tak, že svým umístěním na sedmém místě překonal mnoho výraznějších exemplářů z naší produkce. Toto kolo můžete potkat na silnicích v okolí Prahy.
one — FESTKA

Festka 
Festka je česká technologická firma, která se specializuje na zakázkovou výrobu silničních kol a rámů nejvyšší kvality. Sídlo a výroba firmy je v centru Prahy v České republice. Festky sedlá celá řada zajímavých lidí od hollywoodských celebrit a miliardářů až po obyčejné začátečníky, kteří si chtějí užívat jízdy na mimořádném produktu, který vznikl např. i díky podpoře Evropské vesmírné agentury (ESA). Firmu založili Michael Moureček a Ondřej Novotný a na estetickou úroveň kol Festka dohlíží od samého začátku umělecký ředitel Tomáš Hnida. Zhruba 90 % procent rámů a kol firma exportuje do celého světa, 80 % míří k zákazníkům mimo EU – Asie (Šanghaj, Singapur, Kuala Lumpur), USA, Austrálie (Sydney).

Zdroj a foto: www.festka.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *