Velký začátek v malých ručkách s LEGO® DUPLO®

Volná hra se stavebnicemi LEGO® DUPLO® děti zábavným způsobem rozvíjí a umožní batolatům velký začátek! Celostní vývoj hraje nezastupitelnou roli při rozvoji potenciálu dítěte už v raném dětství. Holistický přístup zdůrazňuje důležitost rozvíjet dítě ve všech směrech, od sociálně emočních základů, fyzického rozvoje přes kognitivní dovednosti až ke kreativitě.

Hrajte si, sdílejte a vyprávějte
Stavěním s kostkami LEGO® DUPLO® si děti osvojí umění efektivně komunikovat, když svým rodičům či kamarádům vysvětlí, co chtějí stavět a s čím jim můžou pomoci. Společné hraní pomáhá zlepšit sociální dovednosti batolat, naučí je schopnosti vcítit se do ostatních. Všechny tyto zkušenosti dítě ještě víc sblíží s rodiči.

Tip Michaely Slussareff pro společnou hru:
Kostky jsou správnou volbou pro společné hraní – rodiče děti naučí, jak postavit cokoliv jednoduchým spojováním kostek, ve světě z kostek jim ukážou, jak řešit problémy (příliš vysoká věž spadne) i základy spolupráce a komunikace.

Šikovný a vědomý stavitel
Díky konstrukční hře s kostkami dítě rozvíjí důležité motorické dovednosti. Práce na těchto schopnostech je navíc opravdu zábavná! Aktivity, jako je sestavování, skládání a kombinování kostek LEGO® DUPLO®, pomáhají dětem rozvíjet koordinaci ruka-oko. A co víc, i ti nejmenší se nyní mohou stát odborníky na řešení konstruktérských problémů a hledání logických řešení.

Stavěním k budování EQ
Sety LEGO® DUPLO® pomáhají dětem budovat zásadní emoční a sociální dovednosti, jako jsou sebevědomí, sebevyjádření nebo schopnost přizpůsobení se. Děti mohou postavit, co chtějí, neexistuje žádná nesprávná stavba. Prostě svět možností bez hranic! Batolata se navíc při hraní příběhů s kostkami LEGO® DUPLO® mohou stát kýmkoli a čímkoli, co si jen představí, a svobodně tak vyjádřit své pocity a emoce.

Tip Michaely Slussareff pro společnou hru:
Podpořte dítě při stavění a v případě nesnází ho návodnými otázkami nechte odhalit a opravit problém. Kostku po kostce tak dítku umožníte pocítit radost z jeho prvních stavitelských úspěchů i důvěru ve vlastní schopnosti. Nezapomeňte ocenit výslednou stavbu a podpořte tak dítě v dalším hraní a objevování.

Společnou hrou ke kreativnímu sebevědomí dětí i rodičů
Prostřednictvím společné hry získávají sebedůvěru a sebevědomí nejen děti, ale i rodiče. Každého třetího z nich podle průzkumu LEGO Play Well Study 2020 trápí pochybnosti, zda si při hře s dětmi vedou dobře a dokážou si hrát tak, aby děti společně strávený čas bavil a rozvíjel. Hra s kostkami LEGO® DUPLO® je pro rodiče snadno uchopitelná a umožňuje jednoduchou hru pomocí napodobování – batole staví podle rodičů, rozebírá a přestavuje stavebnici podle sebe a poznává tak, jak věci fungují. Společná hra také buduje vztah mezi dítětem a rodičem a zlepšuje jejich vzájemnou komunikaci.

Kreativita hory přenáší
Stavebnice LEGO® DUPLO® pomůže dětem nastartovat i kreativitu, dovednost tak užitečnou nejen v dětství, ale i v dospělosti. Vyberte set podle zájmu svého dítěte a sledujte, co staví a jaké příběhy vytváří. Ať už vaše batole miluje cokoliv, určitě existuje stavebnice LEGO DUPLO, která odpovídá jeho zálibám.

Stavebnice LEGO® DUPLO® jsou perfektní volbou pro volnou hru, ať už vaše batole miluje zvířátka, obdivuje hrdiny všedního dne nebo ho ze všeho nejvíc baví pohádky.

Tipy redakce: 

LEGO® DUPLO® Vláček se zvířátky (10955)
Při stavění modelu, řazení vagonů a umísťování zvířátek do vláčku rozvíjejí děti jemnou motoriku a zkoumají svět kreativního hraní. Inovativní funkce, mezi něž patří i pohyblivý krk žirafy, přispívají k ještě zábavnějšímu hraní. Stavitelské kartičky s předlohami modelů ve skutečné velikosti dětem umožňují pokládat během stavění kostky přímo na obrázky.

LEGO® DUPLO® Narozeninový vláček Mickeyho a Minnie (10941)
Připojte se k Myšákovi Mickeymu, Myšce Minnie a Plutovi na palubu narozeninového vlaku, který vás vezme vstříc dobrodružství. Pestrobarevná stavebnice podporuje rozvoj jemných motorických dovedností batolat, představí dětem svět čísel, podněcuje kreativitu při zdobení vagónů a pomáhá dětem osvojit si sociální dovednosti hraním příběhů s oblíbenými hrdiny.

LEGO® DUPLO® Jednorožec (10953)
Roztomilý jednorožec rozvíjí fantazii a základní stavitelské dovednosti a naučí děti poznávat tvary a barvy. Součástí sady jsou speciálně navržené odnímatelné dílky a stavitelské kartičky, na nichž jsou vyobrazeny modely ve skutečné velikosti. Děti tak mohou během stavění pokládat kostky přímo na předlohu, zatímco je rodiče učí poznávat barvy a tvary.

LEGO® DUPLO® Hasičský vrtulník a policejní auto (10957)
Strhující záchranářské příběhy inspirují k nápaditému hraní a podporují u dětí rozvoj sociálních a emočních dovedností. S propracovanými dekorativními prvky na obou stranách vozidel, kostkou představující klakson a funkční vrtulí se fantazie stane skutečností. Stavitelské kartičky s předlohami modelů ve skutečné velikosti dětem umožňují pokládat během stavění kostky přímo na obrázky.

LEGO® DUPLO® Zvířátka z farmy (10949) – dostupné od 1. března 2021
Inspirujte malé stavitele ke kreativnímu hraní prostřednictvím příběhů se 4 rozkošnými zvířaty z farmy, se kterými si společně užijete spoustu kreativní zábavy. Figurky prasátka, ovce, kachny a kočky jsou dělané na míru malým stavitelům, kteří se snadno vžijí do role farmářů. Při hraní pak děti budou rozvíjet svou jemnou motoriku a osvojí si sociální a emoční dovednosti.

LEGO® DUPLO® Traktor a zvířátka z farmy (10950) – dostupné od 1. března 2021
Seznamte děti se životem na farmě a užijte si legraci s traktorem a zvířaty díky této nápadité stavebnici, která poskytuje bezpočet příležitostí k hraní příběhů a zábavnému učení. Nechybí traktor táhnoucí vozík plný náčiní a figurky 2 roztomilých oveček, farmáře a dítěte. Děti si vyzkouší péči o zvířata, přičemž budou rozvíjet jemnou motoriku a sociální i emoční dovednosti.

LEGO® DUPLO® Koňská stáj a poník (10951) – dostupné od 1. dubna 2021
Stavebnice LEGO® DUPLO® Horse Stable and Pony Care obsahuje vše, co potřebuje každý milovník zvířat k péči o dva roztomilé poníky. Ukažte si společně, co obnáší každodenní práce kolem koníků od krmení a vyjížděk až po koupání. Péče o poníky rozvíjí jemnou motoriku a zároveň děti učí sociální i emoční dovednosti.

LEGO® DUPLO® Stodola, traktor a zvířátka z farmy (10952) – dostupné od 1. dubna 2021
Farma plná zábavy a hravého učení je ideální stavebnicí pro batolata, která milují zvířata nebo traktory. Součástí sady je celá řada domácích zvířátek, ale také nezbytných nástrojů pro farmaření. Postarejte se společně o prasátko, ovce, koně, slepice nebo krávu a rozvíjejte sociální i emoční schopnosti a jemnou motoriku předškoláků.

Zdroj a foto: www.LEGO.cz/DUPLO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.