3 bezva tipy na výlet – Ústecký kraj

Míříte na výlet do Ústeckého kraje? Poradíme vám, kam vyrazit a kde se ubytovat. V článku se dozvíte 3 krásná výletní místa. Čtěte dál.

Ústecký kraj najdeme na severozápadě Čech. Sousedí s Libereckým, Karlovarským, Plzeňským a Středočeským krajem. Kraj obývá skoro 850 tisíc lidí, což z něj činí 5. nejobydlenější kraj. Při návštěvě doporučujeme zvážit pronájem chaty a chalupy. Získáte potřebné soukromí, a to jak s dětmi, tak s partnerem nebo přáteli.

Zoopark Chomutov a zoologická zahrada Ústí nad Labem
Milovníci zvířat budou mít určitě ohromnou radost z toho, že se zde nachází dvě krásné zoo. Díky pečlivosti, laskavosti a pracovitosti se tu setkáte se stovkami druhů zvířat, kterým se díky chovatelům náramně daří. Zoopark Chomutov je navíc opravdu obrovský, se svými 112 ha je největší českou zoologickou zahradou.

Navštívit můžete zoo, safari a skanzen. Je tu více jak 160 druhů zvířat a 1100 zvířecích jedinců. Pokud je to možné, navštivte obě zoo a podpořte je v jejich chodu. Přijímají i finanční dary.

Národní park České Švýcarsko
NP České Švýcarsko se řadí mezi nejhezčí místa v ČR. Z celého území je 97 % zarostlé lesy a rostlinami, takže vám dopřeje nádhernou oázu klidu. V dnešní uspěchané době je nutné odpočinout si a načerpat novou motivaci a energii. Mezi 3 nejzajímavější místa se řadí Tiské skály, Pravčická brána a Jetřichovické skalní vyhlídky. Pokud máte čas a náladu, nenechte si ujít ani jedno z míst.

Tiské skály jsou 90 milionů let staré, Pravčická brána je největší přírodní brána v ČR a Jetřichovické skalní vyhlídky se skládají z 3 vyvýšených míst, ze kterých dohlédnete opravdu daleko.

Hora Říp
Kdo by by neznal horu Říp. Svou známou větou “To je ona, země zaslíbená, mlékem a strdím oplývající” ji proslavil při výstupu praotec Čech. Ten hledal místo, na kterém by se svým lidem mohl spočinout a založit nové sídlo. Říp není příliš vysoký, má pouhých 460 m n. m., nahoru zvládnete vyjít za cca 1 hodinu. Na hoře si prohlédněte turistickou chatu, kde se dá koupit i malé občerstvení a rotundu sv. Jiřího a Vojtěcha z 12. století.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.