Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZdraví

Naočkovaný Jiří Bartoška se ani v pandemii nezastaví

Během pandemie Jiří Bartoška (74) natočil s Petrem Kolečkem a Radkem Bajgarem dva filmy a aktuálně připravuje 55. ročník filmového festivalu, který by se měl uskutečnit v druhé polovině srpna. Opatrnější na své zdraví, ale moc není. V jeho blízkém okolí se žádný vážný případ onemocnění COVID-19 nevyskytl, přesto se rozhodl pomáhat tam, kde je to aktuálně potřeba a společně se zástupci nadačního fondu Naše plíce předal ultrazvukový přístroj pro včasnou diagnostiku a prevenci plicních onemocnění.

Současná aktuální pandemická situace změnila životy mnoha lidí. Jiřího Bartošku však nic nezastaví.Já abych pravdu řekl, tak jsem nic zásadního nezměnil. Když mám někde tu povinnost, tak si tu roušku nasadím, ale jinak bych se nechtěl nechat svázat těma nesmyslnýma direktivami, který mi přijdou naprosto nelogický a až mi někdy přijde, že to s nimi píše Cimrman. Snažím se na to nemyslet a žít ten život, jak jsem byl zvyklý,“ uvedl Jiří Bartoška při předání ultrazvukového přístroje v hodnotě 220 tisíc korun ve Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí.

Na jeho pořízení se složili dárci v rámci sbírky na portálu Darujme.cz, kterou inicioval nadační fond Naše plíce založený realitní kanceláří Y&T Luxury Property podnikatelky Eleny Jakubovič. Ultrazvuk SONON má za úkol identifikovat onemocnění již v ranném stádiu, může tak pomoci lidem se zápalem plic, pneumonií, odhalí srdeční selhání a diagnostikuje postižní plic u covidových pacientů.

„Doktorů se nebojím. Mockrát mi pomohli. Ale je pravdou, že ty přístroje mi přijdou srandovní. Já si myslel, že je to nějaká počítačová hra pro puberťáky a ono to bude zachraňovat lidské životy,“ okomentoval s humorem sobě vlastním velikost ultrazvuku.

Přátelé, kteří to měli, tak měli průběhy lehké. Takže já tu nemoc vnímám spíš mediálně, že ji vidíte ve zprávách, vidíte ta čísla, ale z blízkého okolí moc ne. Ale to, co je pro mě nejhorší je, že včera jsem šel po Václavském náměstí a padla na mě deprese. Jak je to vše prázdné. Najednou mi přišlo, že i ty baráky jsou nějak víc špinavé. Je to celé divné. V tomhle, když člověk rok žije, tak ať chce nebo nechce, se to podvědomě projeví,“ dodal Bartoška.

Foto: Jaroslav Urban

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *