Dopřejte svému tělu restart, anebo se rovnou staňte instruktorkou!

Tělo bez bolesti, Nordic walking, Fitness základ, Pilates proti bolesti zad, Zdravotní jóga s využitím pomůcek anebo zábavné cvičení Děti na startu – to jsou některé z kurzů, které nabízí nejen fitness profesionálům, ale mnohé z nich i široké veřejnosti, Škola fitness profesionálů FISAF.cz.

Pokud cítíte, že je vaše tělo ztuhlé, trápí vás bolesti zad nebo se prostě chcete dozvědět více o anatomii a naučit se spoustu praktických cviků, můžete se přihlásit na některý z kurzů Školy fitness profesionálů FISAF.cz. Ta má více než 20letou praxi s vedením kurzů pro instruktory nejrůznějších forem cvičení. Je tak ideální profesionální školicí organizací, pokud je vaším snem stát se instruktorem, anebo (pokud už lekce vedete) skvělou možností, jak si ještě více rozšířit své obzory.

„Spolupracujeme s největšími kapacitami ve svém oboru a o tom, že i my jsme na našem trhu jedničkou, svědčí fakt, že nám byla jako prvním v České republice udělena akreditace mezinárodní společnosti Europe Active. Ta představuje nejvyšší možné uznání kvality vzdělávacího systému v oblasti fitness v Evropě a FISAF.cz ji získal pro oblast skupinových cvičení a cvičení pro děti. Dáváme tak uchazečům o fitness kurzy jistotu nejvyššího možného vzdělání a zároveň i uplatnění na špičkových pozicích v zahraničí, protože jsou pak zařazeni do celoevropského registru fitness profesionálů EREPS,“ říká Jana Hubačová, manažerka Školy fitness profesionálů FISAF.cz. V nejbližší době pořádá Škola fitness profesionálů FISAF.cz tyto kurzy pro instruktory a širokou veřejnost:

Fitness základ (začíná 8. července)
Kurz je určen těm, kdo se chtějí instruktory teprve stát, nebo cítí, že potřebují oprášit svoje znalosti anatomie. Dozvíte se vše potřebné o anatomii, fyziologii pohybové soustavy člověka, získáte základy fitness výživy a základy praxe vedení skupinových lekcí. Kurz má dvě části: 8. – 11. července (1. část), 16. – 18. července (2. část) a je ukončen zkouškou. Po absolvování tohoto kurzu můžete ve Škole fitness profesionálů FISAF.cz pokračovat ve vybraném rekvalifikačním kurzu.

Tělo bez bolesti (11. července)
Celodenní workshop je určen nejen instruktorům, ale také široké veřejnosti. Na kurzu se naučíte jemné automobilizační cviky sloužící k uvolňování kloubů a nápravě vadného držení těla a poznáte, jak aktivovat hluboký stabilizační systém páteře s ohledem na poznatky z moderní fyzioterapie a rehabilitace.

Nordic walking (23. července)
Severská chůze neboli nordic walking je čím dál populárnější. Jde totiž o skvělý způsob, jak si zlepšit zdraví i kondici, navíc chůze je nejpřirozenějším pohybem pro každého. Dobrou příležitostí, jak se tuto nenáročnou, a zároveň velmi efektivní sportovní aktivitu správně naučit, je tento jednodenní workshop, který zahájíte krátkou teorií a pak se hned vydáte do přírody vše si vyzkoušet v praxi! Kurzem vás provede fyzioterapeutka a lektorka nordic walkingu Jitka Kopernická z FISAF.cz, která vás seznámí s historií tohoto sportu, jeho správnou technikou i vhodným vybavením. Především si ale vše sami prakticky vyzkoušíte.

Pilates proti bolesti zad (31. července)
Na celodenním workshopu se zaměříte na aktivaci hlubokého stabilizačního systému páteře s ohledem na poznatky z moderní fyzioterapie a rehabilitace. Vyzkoušíte si i modifikované cviky s pilates pomůckami nebo jen na podložce. Technika pilates vám pomůže naučit se správně držet tělo, přispívá k protažení svalů, k lepší hybnosti kloubů a celkově správné funkčnosti těla. Pravidelné cvičení této metody pak pomáhá zmírnit bolesti páteře a vede k lepší psychické pohodě, protože ta úzce souvisí s fyzickým stavem těla.

Zdravotní jóga s využitím jógových pomůcek (1. srpna)
Další celodenní workshop se zaměřuje na zdravotní aspekty a naučí vás, jak efektivně využít jógové pomůcky, jako jsou bloky, bolstery, podložky… Dozvíte se vše potřebné o principu trojrozměrného spirálního pohybu, myofasciálních řetězcích, energetických liniích v souladu s funkční anatomií a vývojovou kineziologií lidského těla.

Rekvalifikace Instruktor jógy (začíná 26. srpna)
Oblíbený rekvalifikační 155hodinový kurz Instruktor jógy se zaměřením na zdravotní aspekty má 7 částí a kombinuje teorii a praxi. „Studenty se snažíme provázet jógovou cestou přes vlastní vnímání a prožitek. V praktické části se zaměřujeme na prvky klasické jógy v kombinaci s jógovou terapií, vývojovou kineziologií a fyzioterapií. Učíme studenty techniky jógových pozic a jejich účinky na lidské tělo, dechové a relaxační techniky, i to, jak cvičit se specifickými skupinami klientů, jako jsou těhotné ženy, senioři či děti. A velkým lákadlem pro studenty je i to, že se v kurzu zabýváme i očistnými technikami a bioenergetikou lidského těla,“ upozorňuje vedoucí kurzu a zkušená lektorka jógy Lucie Rychetská.

Děti na startu (28. – 29. srpna)
Děti na startu, to je celorepublikový projekt, který už přivedl k pohybu za sedm let své existence 10 500 dětí! A zapojit se do něj můžete i vy. Jeho organizátoři totiž pořádají pravidelné kurzy pro nové instruktory a také inspirativní semináře. Ten nejbližší se koná 28. srpna a tvoří jej hlavně zcela praktická inspirace pro hravé a zábavné cvičení s dětmi ve věku 4 až 9 let v různých sportovních odvětvích. V praktickém workshopu vyzkoušíte ukázkovou hodinu, dozvíte se vše o věkových zákonitostech a pohybových schopnostech dětí předškolního a mladšího věku, o výživě dětí, gymnastické průpravě, základech míčových her i atletiky, a především vše o tom, jak projekt na své škole, v kroužku nebo sportovním středisku rozjet.

Zdroj a foto: www.fisaf.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.