Rostlinný zdroj omega-3 mastných kyselin nejen pro vegany

Zajistit tělu zapřisáhlého vegetariána nebo vegana přísun omega-3 mastných kyselin se zdá být nemožné. Pokud se tedy právě nerozhodli změnit své stravovací zvyklosti. Přitom právě omega-3 mastné kyseliny jsou velmi důležité pro zdraví každého jedince. Lidský organismus si je sám vytvořit neumí a musí je přijímat prostřednictvím výživy. Tradičním zdrojem je rybí olej případně různé druhy semínek. Samotné ryby získávají tyto mastné kyseliny z potravy, především z řas a drobných mořských korýšů, kteří se také živí řasami. Mořské řasy jsou v tomto řetězci prvotním zdrojem omega-3 mastných kyselin. V těchto dnech na trh česká značka Blendea uvádí novinku Vegan Omega 3, 100% rostlinný olej z mořských řas pěstovaných ve Francii. Dobrá zpráva, kterou ocení zvláště lidé, kteří vědomě nekonzumují živočišnou stravu. A také každý, kdo z jakéhokoli důvodu odmítá rybí tuk.

Blendea Vegan Omega-3 z mořských řas pěstovaných ve Francii
Díky inovativním technologickým postupům značka Blendea rozšířila nyní svoji nabídku o 100% rostlinný olej Blendea Vegan DHA, vyrobený extrakcí z mikroskopických mořských řas rodu Schizochytrium. Ty jsou bohatým zdrojem omega-3 mastných kyselin, především kyseliny dokosahexaenové (DHA). Olej z řas je obohacen o rozmarýnový extrakt a vitamin E. Přidaný esenciální citronový olej se podílí na příjemné a svěží chuti. „Olej  Blendea Vegan Omega-3 získáváme z mořských řas původem z Francie, kde se pěstují v těch nejčistějších vodách. Myslíme na ekologickou stránku i na to, že pro náš olej nezahynula ani jedna rybka. Poptávka po zdrojích omega 3 mastných kyselin je aktuálně velice vysoká a vegani hledají rovnocennou alternativu. Pro veganské omega 3 jsme se rozhodli, protože všechny naše výrobky jsou veganské a v tomto směru plánujeme dále pokračovat. S řasami máme výborné zkušenosti již díky pilotnímu produktu Blendea SUPERGREENS, který obsahuje chlorellu a spirulinu. Právě díky předešlému úspěchu jsme se rozhodli náš olej vyrábět z mořských řas, které se šetrně a udržitelně pěstují ve francouzských pěstírnách,“ upřesňuje Matej Chodelka, spoluzakladatel značky Blendea.

Účinky mastných kyselin na lidský organismus
Významně přispívají k normálním funkcím srdce a cév, posilují imunitní systém, příznivě ovlivňují činnost mozku a zdravého zraku, napomáhají regulovat krevní tlak a snižovat hladinu cholesterolu, působí protizánětlivě, hydratují pokožku a brání předčasnému stárnutí. Podporují kognitivní funkce a mohou snižovat riziko vzniku Alzheimerovy choroby a demence. Pomáhají lépe zvládat stres, výkyvy nálad a deprese.

Přínos omega-3 mastných kyselin pro zdraví vývoj dítěte 
DHA přijímaná z těla matky v průběhu těhotenství a posléze kojení napomáhá normálnímu vývoji mozku i očí plodu a kojenců vyživovaných mateřským mlékem.  Dostatečný příjem mastných kyselin může mít také příznivý vliv na ADHD, zlepšení mentálních dovedností nebo zmírnění astmatických projevů u dětí. V roce 2018 zveřejnil Státní zdravotní ústav výsledky výzkumu, který poukázal na skutečnost, že více než 50% českých maminek má v mateřském mléce nedostatek DHA , přičemž těhotné a kojící matky by měly přijímat 200 mg DHA denně. Obsah: 30 ml (44 dávek), Cena: 399 Kč

Zdroj a foto: www.blendea.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.