Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

TechnologieZdraví

Zdravotní rizika spočítají také mobilní appky

Češi se nejvíce obávají melanomu kůže, jednoduchý kalkulátor rizika v mobilním telefonu riziko vzniku melanomu snadno spočítá. Riziko tak zjistíte za méně než minutu. Melanoma test je jedním z šesti kalkulátorů, které jsou zaměřeny na prevenci chorob, ze kterých mají lidé největší strach. Velký úspěch má také například test rizika demence nebo diabetes.

Kalkulátory rizik vyvíjí společnost Pears Health Cyber. Mezi kalkulátory rizik najdete test rizika demence, diabetes, melanomu, erektilní dysfunkce, srdeční příhody nebo vysoké míry stresu. „Důvodem k výběru těchto onemocnění bylo zejména to, že jsou v populaci nejvíce rozšířená,“ uvedl Jaromír Krotký, který mobilní aplikace vyvíjel.

Každý člověk se snaží předcházet rizikům způsobujícím vznik nejrůznějších onemocnění. Lidé po celém světě chodí k lékařům, aby zjistili, zda spadají do rizikové skupiny. Díky mobilním aplikacím, takzvaným kalkulátorům rizik, zjistíte možná rizika během minuty. Kromě toho vám aplikace nabídne i typy, jak riziko vzniku dané nemoci snížit.

Testy zdravotních rizik v aplikacích na základě specifických algoritmů vyhodnocují míru možného rizika k danému onemocnění. Naše aplikace jsou známé a stahované po celém světě. Alespoň jednou byly staženy v téměř všech zemích světa, nejstahovanější jsou zejména v Anglii, Španělsku, Francii, Německu a v České republice.

Největší úspěch mají aplikace kalkulátorů rizik v zahraničí. Zajímavé je to, kde je jaký problém “nejstahovanější“. V Anglii si lidé stahují nejvíce test rizika demence. V Německu a Francii je na prvním místě melanom kůže a diabetes.

Zjistěte si možné riziko vzniku onemocnění za méně než minutu a předejděte mu včas! Kalkulátory rizik jsou volně ke stažení na Apple Store pro mobilní telefony s operačním systémem iOS.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *