Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityCestováníZdraví

Přichází Test do kapsy – revoluční převrat v testování

Už žádná návštěva testovacího centra, ale možnost udělat si certifikovaný antigenní test kdykoliv a odkudkoliv. Na trh přichází unikátní a bezpečný telemedicínský projekt Test do kapsy, který umožňuje získat do 45 minut výsledek AG testu na onemocnění Covid 19. Celý projekt navazuje na již ověřenou, fungující telemedicínskou platformu Doktor do kapsy.

„Přinášíme široké veřejnosti alternativu ke klasickému testování v centrech, lidé si mohou udělat test z pohodlí domova, či odjinud za pomocí asistence odborného zdravotnického personálu. Jde o pohodlný způsob jak zjistit vlastní bezinfekčnost a přitom se vyhnout návštěvě testovacího  centra, kam je nutné se většinou předem objednávat, kde hrozí riziko nákazy a většina center je v provozu jen v denních hodinách,“ vysvětluje Michael Šturm, jednatel společnosti Test do kapsy.

Testování je jednoduché a kromě zakoupeného testu, potřebuje klient chytrý telefon a připojení k internetu. Krabička s testem obsahuje kompletní testovací sadu, včetně návodu, ale především unikátní QR kód jako jeden z bezpečnostních prvků proti záměně testu i testované osoby.

„Po aktivaci QR kódu na našem zabezpečeném webu se testovaný videohovorem spojí s našimi zdravotníky a ti jej provedou celým testováním krok po kroku. Je to jednoduché, ale vzhledem k tomu, že test je platný i v rámci mezinárodní certifikace, je nutné dodržet všechny kroky tak, aby  proběhly v souladu s platnou legislativou. Na konci výsledek testu zapisujeme do Informačního systému infekčních nemocí, následně klient automaticky obdrží potvrzení smskou, mailem a certifikát ve standartním formátu covid pasu, který si může nahrát do aplikace Tečka,“ doplňuje Šturm.

„Telemedicína je v dnešní době plně respektované lékařské odvětví, jsem rád, že mohu svým pacientům nabídnout podporu v podobě certifikovaného asistovaného antigenního testu, protože je to v dnešní složité covidové situaci nezbytnost, kterou mnoho z nich potřebuje v každodenním životě a právě tato forma provedení testu je nejen rychlejší a pohodlnější, ale také významně méně riziková,“ říká Michal Babíček, 1.místopředseda Sdružení praktických lékařů a odborný garant projektu Test do kapsy.

Jak ukazují nejrůznější příklady z asijských zemí důsledná aplikace telemedicínských postupů vede k lepší kontrole pandemických ukazatelů a dokáže významně omezovat rizikového kontakty infikovaných eventuálně pacientů z rizikových skupin. Ostatně jedním ze scénářů využívajících vzdálený kontakt pacienta s lékařem v nejrůznějších eHealth a telemedicínských strategiích a rozvojových plánech je právě minimalizace rizik šíření nových či nově zmutovaných respiračně přenosných infekcí v populaci,“ dodává Pavel Kubů, člen správní rady Českého národního fóra pro eHealth.

Na začátku testu se klient prokáže identifikačním dokladem, tedy občanským průkazem nebo cestovním pasem, dvojfázové ověření s unikátním QR kód potom zabezpečuje konkrétní test, tak aby lékař, jenž vystavuje certifikát zcela průkazně věděl, že nedošlo ke zneužití či zfalšování testu.

Testy je možné využít nejen při cestování, rychle a bezpečně tak může každý, kdo se potřebuje neprodleně utvrdit o svoji bezinfekčnosti, otestovat například před návštěvou fitness centra, koncertem, návštěvou kina či prarodičů nebo při cestě na sportovní utkání.

Tato forma testování je proto příjemným řešením v nepředvídatelných situacích a zároveň ji lze využít i pro bezpečný návrat z dovolené.

„Vítáme tuto snadnou možnost testování pro naše klienty. Díky Testu do kapsy získávají naši turisté možnost volby, zda stejně jako dosud využijí služeb místní laboratoře nebo zda si pohodlně a v klidu udělají antigenní test přímo z hotelového pokoje nebo třeba na letišti. Lidé si tak budou moci o to déle užívat svou zaslouženou dovolenou,“ Eva Němečková, tisková  mluvčí cestovní kanceláře Čedok.

Testy je možné zakoupit na e-shopu testdokapsy.cz, na všech 23 testovacích centrech MUDr. Michala Babíčka, který je odborným garantem tohoto projektu,  k dostání budou v síti prodejen Alza a k dispozici jsou také klientům cestovní kanceláře Čedok na všech 35 pobočkách, v jednání jsou sítě lékáren, drogerií a čerpacích stanic. Testy jsou schválené německou akreditační laboratoří TÜV a lze je použít i mimo území České republiky.

Asistované testování s lékařem na telefonu může usnadnit testování také pro rodiny s dětmi, test provádí s dítětem rodič ve známém prostředí a dítě tak projde testováním bez zbytečného stresu.

Zdroj a foto: Test do kapsy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *