Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

Jak si udržet zdravou pleť po celé léto?

Letní počasí může na vaší pokožce napáchat velké škody a zanechat ji suchou, unavenou
a pokrytou nechtěnými skvrnami od slunce. Jak se vyhnout těmto nepříjemnostem? Základem je vyvážený jídelníček, dostatečný příjem vitamínů, dodržování pitného režimu a používání krémů s ochranným faktorem. Zdravá pleť se pozná podle toho, že je zářivá. Přečtěte si několik tipů, jak udržet pleť zářivou a svěží i v letních měsících.

Zvyšte příjem bílkovin
Bílkoviny jsou nezbytné pro tvorbu a regeneraci tkání. Buňky je zase potřebují pro svou údržbu. Naše tělo bílkoviny využívá k nahrazování starých či odumřelých buněk. „Množství bílkovin ve stravě můžete navýšit pomocí masa, ryb, sóji nebo tofu. Skvělým pomocníkem jsou také proteinové nápoje,“ říká Laura Chacon-Garbato, expertka společnosti Herbalife Nutrition a licencovaná kosmetička.

V hlavní roli antioxidanty a fytonutrienty
Pro celkovou kondici pleti jsou klíčové mimo jiné antioxidanty a fytonutrienty. Tyto látky, nacházející se v některých rostlinných zdrojích, se ukládají v pokožce a posilují její ochranné mechanismy. Ujistěte se, že pravidelně konzumujete ovoce jako borůvky, jahody či jablka a zeleninu v čele s brokolicí, špenátem, rajčaty nebo kapustou.

Konzumace kolagenu
Kolagen tvoří až 30 % bílkovin v našem těle, přičemž okolo 75 % veškerého kolagenu se nachází v kůži. Kolagen je přítomen především v pojivových tkáních a pokožce dodává pevnost. „V důsledku stárnutí se pokožka postupně vysušuje, což vede ke ztenčování, ztrátě pevnosti a elasticity a vzniku vrásek. Zachovat půvab pleti i ve vyšším věku pomáhají produkty obsahující hydrolyzovaný kolagen, které o její kondici pečují zevnitř,“ doporučuje Chachon-Garbato.

Nezanedbávejte pitný režim
Náročné aktivity v průběhu léta mohou vést k dehydrataci a ztrátě elektrolytů. Je proto nezbytné dbát na pitný režim. Neopouštějte domov bez zásoby čisté vody. Pro ozvláštnění ji můžete dochutit libovolným ovocem, zeleninou či listy bylinek. Nezapomínejte, že skvělým zdrojem tekutin je také ovoce. V případě, že se rozhodnete pro nákup nápoje na cestách, nezapomeňte pečlivě sledovat nutriční hodnoty. Vždy věnujte pozornost obsahu sacharidů a vyvarujte se konzumaci přeslazených nápojů, které mohou žízeň zvyšovat, místo toho, aby ji tišily.

Používejte krémy s ochranným faktorem
Opalování patří k nejpříjemnějším letním kratochvílím. Za každou cenu bychom se však měli vyhnout spálení kůže. Pro ochranu během běžného slunečného dne můžete využít široké spektrum opalovacích krémů s faktorem 15 nebo vyšším. Pokud se většinu dne nacházíte venku, zvažte spíše silnější ochranu. Krém aplikujte 30 minut před odchodem, aby mohl začít plně účinkovat. Pro ochranu těla můžete využít také speciální oblečení s UVA/UVB ochranou. Kromě ochrany účinně absorbuje pot a vaše pokožka bude moci i v horkém vzduchu volně dýchat.

Životospráva a zdravý jídelníček mohou podpořit zdraví vaší pleti. Jde o nejlepší způsob, jak se cítit a vypadat skvěle. Pokud budete svému tělu dopřávat správnou ochranu a výživu, poděkuje vám mladistvou a zářivou pletí.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *