Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

S Testem do kapsy od 1.9. za kulturou i za sportem

Možnost udělat si certifikovaný antigenní test kdykoliv a odkudkoliv schválilo Ministerstvo zdravotnictví Mimořádným opatřením, které vstupuje v platnost 1.9.2021. Zelenou tak dostává unikátní telemedicínský projekt Test do kapsy, který navazuje na již ověřenou, fungující telemedicínskou platformu Doktor do kapsy.

Test prováděný na zabezpečeném webovém rozhraní za video asistence zdravotníka umožňuje získat do 45 minut výsledek AG testu na onemocnění Covid 19. Jde tak nejen o příjemný a pohodlný způsob testování, kdy odpadá objednávání a návštěva testovacího centra, ale především o bezpečným způsob, jak zjistit vlastní bezinfekčnost rychle a bez rizika setkání s nákazou.

„Lidé si mohou udělat test z pohodlí domova, či odjinud za pomocí asistence odborného zdravotnického personálu, nabízíme tak alternativu ke klasickému testování, okamžitou a bezpečnou. Většina testovacích center je přeplněná a pacienti se musejí objednávat. Navíc je tu vždy riziko , že se potkáte s někým nakaženým,“ vysvětluje Michael Šturm, jednatel společnosti Test do kapsy.

Testování je jednoduché a kromě zakoupeného testu, potřebuje klient chytrý telefon a připojení k internetu. Krabička s testem obsahuje kompletní testovací sadu, včetně návodu, ale především unikátní QR kód jako jeden z bezpečnostních prvků proti záměně testu i testované osoby.

„K testování lze použít pouze konkrétní testy schválené EU a opatřené unikátním QR kódem, právě ten totiž zajišťuje jeho jedinečnost a jednoznačně jej propojuje s daným pacientem. Na základě opakované kontroly třemi bezpečnostními prvky, pak může lékař test bezpečně vyhodnotit,“ doplňuje Šturm.

Po aktivaci QR kódu se spojí testovaný na zabezpečeném webu videohovorem  se zdravotníky,  ti jej provedou celým testováním krok po kroku. Na začátku testu se klient prokáže identifikačním dokladem, tedy občanským průkazem nebo cestovním pasem, následně probíhá další dvojfázové ověření, které zabezpečuje, že nedošlo ke zneužití či zfalšování testu. Na konci výsledek testu lékař vyhodnotí a vystavuje certifikát, klient pak obdrží automaticky potvrzení smskou, mailem a certifikát od lékaře.

Testy je možné použít všude tam, kde je nutné prokazovat se bezinfekčností, od divadla, kina, či koncertu, přes vlastní sportovní aktivity nebo návštěvy sportovního utkání až po využívání nejrůznějších služeb. Asistované testování je řešení v nepředvídatelných situacích a významně  zpříjemňuje tuto povinnost rodinám s dětmi, kdy test provádí s dítětem rodič ve známém prostředí a dítě tak projde testováním bez zbytečného stresu.

„Telemedicína je v dnešní době plně respektované lékařské odvětví, jsem rád, že mohu svým pacientům nabídnout podporu v podobě certifikovaného asistovaného antigenního testu, protože je to v dnešní složité covidové situaci nezbytnost, kterou mnoho z nich potřebuje v každodenním životě a právě tato forma provedení testu je nejen rychlejší a pohodlnější, ale také významně méně riziková,“ říká Michal Babíček, 1.místopředseda Sdružení praktických lékařů a odborný garant projektu Test do kapsy.

Platforma, kterou testování využívá přitom počítá se zapojením praktických lékařů do projektu. Prakticky  se tak  může připojit každý, kdo by chtěl svým pacientům asistované testování poskytovat.

„Během 48 hodin umíme lékaři poskytnout školení i jeho technické připojení na platformu, součástí projektu se tak může stát jakýkoliv lékař,“ dodává Kateřina Barandun, marketingová ředitelka webu Doktor do kapsy.

Testy je možné zakoupit na e-shopu testdokapsy.cz, na všech 23 testovacích centrech mamtest.cz, k dostání budou na čerpacích stanicích OMV a jednání s partnery intenzivně pokračují. Jejich cílem je, aby testy byly k dispozici v sítích lékáren, drogerií, trafik, cestovních kanceláří, České pošty, prodejen ALZA a dalších čerpacích stanic. Testy jsou schválené německou akreditační laboratoří TÜV a lze je použít i mimo území České republiky.

Foto: archiv Test do kapsy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *