Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Z Prahy přímým letem do 115 destinací, dopravci přidávají další spojení

Letecké společnosti obnovují další přímé linky a dále navyšují provoz do již obsluhovaných destinací z Prahy. Cestující si mohou vybrat lety do oblíbených dovolenkových destinací v Evropě, užít si prodloužený víkend nebo si naplánovat cestu například do Spojených arabských emirátů či Kataru. Z Letiště Václava Havla Praha se dá aktuálně letět do 115 destinací. Nová spojení z Prahy otevřou v následujících týdnech letecké společnosti SkyUp Airlines, Blue Air i Wizz Air. Skupina Smartwings pak obnovuje lety do Dubaje, Londýna nebo Petrohradu. Po pauze se na pražské letiště vrací i další dopravci – flydubai, Air Arabia, Ural Airlines nebo Transavia France.

„U klíčových destinací dochází aktuálně k navyšování provozu. To vytváří příznivé podmínky i pro obnovu příjezdového cestovního ruchu, který na své podstatné oživení po pandemii teprve čeká. Na podpoře tohoto segmentu intenzivně pracujeme s agenturou CzechTourism a Prague City Tourism. Současně připravujeme podporu výjezdového turismu do exotických destinací, kde očekáváme výrazný zájem v nadcházející zimní sezóně,“ řekl Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

Během září zahájí provoz i nové linky, Wizz Air začne od 18. září 2021 létat do Neapole a letecká společnost Blue Air spustí od 20. září 2021 spojení do Milána na letiště Linate. Provoz nové linky oznámil nově i ukrajinský dopravce SkyUp Airlines, který bude od 23. září 2021 létat mezi Prahou a Kyjevem až třikrát týdně, vždy v úterý, ve čtvrtek a v neděli. Tento měsíc plánují obnovit provoz také další dopravci, kteří doposud své lety z Prahy po koronovairové pandemii nespustili. Do Moskvy na letiště Žukovskij začne opět létat společnost Ural Airlines, do Paříže na letiště Orly pak Transavia France. K dispozici jsou také znovu přímé linky například do Bristolu, Nantes, Hamburku či Billundu.

Více letů z Prahy pak od září nabídne airBaltic na trase do lotyšské Rigy, British Airways na londýnské letiště Heathrow či Rossiya Airlines do Petrohradu. Každý den mohou nově cestující využít spojení do Helsinek s leteckou společností Finnair, do Bruselu s Brussels Airlines nebo letět do Moskvy s ČSA i Aeroflotem. Do významných evropských měst, které slouží také jako důležité přestupní body, navyšují počet frekvencí KLM, Air France i Lufthansa.

Cestující mohou aktuálně cestovat z Letiště Václava Havla Praha díky přímým letům do 115 destinací, které nabízí celkem 45 leteckých společností. Z Prahy lze i během září letět do oblíbených dovolenkových destinací, tedy do Itálie, Řecka, Bulharska, Španělska, Egypta, na Kanárské ostrovy či dalších míst. K dispozici jsou lety i na dálkových linkách do katarského Dauhá či do Dubaje, kam budou létat již tři dopravci – Emirates, flydubai i Smartwings. Air Arabia pak nabídne od 22. září 2021 cestujícím přímé lety do emirátu Šardžá, jež je rovněž v dobré dojezdové vzdálenosti přímo do Dubaje.

Přehled všech dostupných destinací z Prahy najdou cestující na webové stránce www.zazitkyuzcekaji.cz. Letenky jsou k dispozici vždy na webových stránkách dopravců.

Novinky v letovém řádu u přímých spojení z Prahy: (*může se změnit dle aktuální situace)
Nová přímá spojení:
Kyjev/Boryspil              SkyUp Airlines             www.skyup.aero
Milán/Linate                 Blue Air                        www.flyblueair.com
Neapol                         Wizz Air                       www.wizzair.com
Hamburk                      Eurowings                    www.eurowings.com

Obnovená spojení:
Billund                         Ryanair                        www.ryanair.com
Bristol                          easyJet                        www.easyjet.com
Dubaj                           flydubai                        www.flydubai.com
Dubaj                           Smartwings                  www.smartwings.com
Londýn/Heathrow         Smartwings                  www.smartwings.com
Manchester                  easyJet                        www.easyjet.com
Milán/Malpensa            easyJet                        www.easyjet.com
Moskva/Žukovskij         Ural Airlines                 www.uralairlines.ru
Nantes                         Volotea                        www.volotea.com
Neapol                         easyJet                        www.easyjet.com
Paříž/Orly                    Transavia France         www.transavia.com
Petrohrad                     Smartwings                  www.smartwings.com
Šardžá                         Air Arabia                     www.airarabia.com

Navýšení frekvencí:
Amsterdam                  KLM                             www.klm.com
Brusel                          Brussels Airlines          www.brusselsairlines.com
Frankfurt                      Lufthansa                     www.lufthansa.com
Helsinky                      Finnair                         www.finnair.com
Londýn/Heathrow         British Airways             www.britishairways.com
Moskva/Šeremetěvo     Aeroflot                        www.aeroflot.ru
Moskva/Šeremetěvo     ČSA                             www.csa.cz
Paříž                            Air France                    www.airfrance.com
Petrohrad                     Rossiya           Airlines                       www.rossiya-airlines.com
Riga                            airBaltic                                   www.airbaltic.com

Doporučení před odletem a při příletu
Všichni cestující, kteří mají naplánovaný let, si musí vždy před cestou ověřit všechny aktuálně platné podmínky pro cestování do své destinace i pro návrat do České republiky. V rámci opatření na cestující důrazně apelujeme, aby nosili povinně respirátor třídy FFP2 ve všech vnitřních prostorách letiště, dodržovali rozestupy od ostatních cestujících, věnovali pozornost hygieně rukou a používali pravidelně dezinfekci.

Při odbavení by měli cestující předložit: vyplněný vstupní formulář země, pokud ho cílová destinace vyžaduje, vytištěné potvrzení o negativním výsledku testu, provedeném očkování či o prodělání nemoci, pokud je potřeba, a platný cestovní doklad.

Na příletu do České republiky se kontroluje, zdali mají cestující podle platného ochranného opatření vyplněný zejména příjezdový formulář (www.prijezdovyformular.cz), potvrzení o dokončeném očkování nebo doklad o prodělání nemoci v posledních 180 dnech. Cestující také mohou podle pravidel předložit potvrzení o negativním testu na COVID-19. Odbavení na příletu mohou sami urychlit, pokud si veškeré dokumenty, ideálně vytištěné, připraví již před samotnou kontrolou na letišti.

Zdroj a foto: Letiště Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *