Od založení Divadla Járy Cimrmana uběhlo neuvěřitelných 55 let

Křest prvotiny Tomáše MalečkaDivadlo Járy Cimrmana po padesátce… od nakladatelství Cosmopolis, se uskutečnil ve čtvrtek 21. října 2021 v Žižkovském divadle Járy Cimrmana. Jednou z krásných věcí na této knize je skutečnost, že hlavním aktérem je samotné divadlo. Kniha zaznamenává kompletní vývoj legendárního souboru od počátků až do dnes, včetně autentických vzpomínek herců. S nadsázkou lze říci, že jde o neobjevenou truhlu se spisy o historii Divadla, které se jen velmi těžko hledají v takto ucelené podobě.

Neobjevená truhla se spisy o historii Divadla Járy Cimrmana
V této knize je zaznamenán kompletní vývoj legendárního souboru od počátků v rozhlasovém pořadu Nealkoholická vinárna U Pavouka přes normalizační přesuny, změnu režimu a odchod Ladislava Smoljaka až po nucené přestávky v účinkování v době koronavirové pandemie. Jde o historii divadla zpracovanou sezonu po sezoně. Je v ní zahrnuto co možná nejvíce zajímavých informací za 55 let jeho působení. Unikátní jsou autentické vzpomínky, které herci poskytli autorovi v průběhu posledních dvou let. Knihu doplňuje řada dobových, dosud nepublikovaných, fotografií a zajímavých dokumentů.

Dá se s nadsázkou říci, že jde o neobjevenou truhlu se spisy o historii DJC, které se jen velmi těžko hledají v takto ucelené podobě. Nechť vám tato kniha přinese okamžiky radosti i chvíle k zamyšlení.

Tomáš Maleček
Narodil jsem se na významný den 21. srpna, nicméně až roku 1996. Po čtyřech letech strávených na gymnáziu jsem v roce 2015 nastoupil na pětileté studium historie a německého jazyka na Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity. Nikoli proto, že by mi jedna škola nestačila, ale kvůli mé stále intenzivnější touze stát se novinářem, jsem o čtyři roky později započal taktéž studium mediálních studií a žurnalistiky a politologie na nedaleké Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Od útlého dětství se ve mně kromě lásky k Cimrmanům formoval zájem o historii, a především o naši zemi. Na kole, na běžkách či po svých jsem za svůj zatím krátký život zvládl procestovat takřka každý patník od Aše po Hrčavu. Od předškolních let usedám ve volných chvílích ke klavíru, který jsem před časem částečně vyměnil za příležitostnou hru na varhany.

Základní informace o knize:
datum vydání: 24. 9. 2021
počet stran: 208 s.
formát: 165×235 mm
pevná vazba
399 Kč

Zdroj: Cosmopolis, foto: Markéta Havlová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.