Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití🎄 Vánoce

Připravte si levandulové cukroví!

Už jen pár týdnů nás dělí od Vánoc, a tak jsme si pro vás připravili recept na vynikající levandulové cukroví.

Suroviny na těsto:
210 g hladké mouky
140 g másla
70 g moučkového cukru
lžička levandulového oleje
lžička levandulové masy
1 žloutek

Suroviny na polevu:
150 g moučkový cukr
1 bílek
Přírodní (borůvkové) barvivo

Suroviny na levandulovou masu:
2 lžičky BIO čaje z čisté BIO Levandule Chodouňské
100 g BIO třtinového cukru s Levandulí Chodouňskou
1 BIO citron

Postup na levandulovou masu:
Pochutnejte si na hrnku BIO levandulového čaje (dvě lžičky levandulového čaje na půl litru vroucí vody). Dejte stranou 10 ml čaje a povařte jej se 100 g třtinového cukru s BIO Levandulí Chodouňskou. Míchejte tak dlouho na prudkém ohni, až vznikne levandulová masa. Masu používáme do omáček na červená i bílá masa, ryby, do pudinků, cheesecaků, tvarohů, jogurtů, marmelád, medu a dresinků. Levandulová masa je vynikající také do dezertů – buchet, koláčů, dortů, na krémy i polevy.

Postup:
Připravíme si do mísy mouku, změklé máslo, cukr a zakápneme levandulovým olejem. Rozehřejeme si levandulovou masu a vmícháme do těsta. Zpracujeme si pěkně těsto. Následně ho vyválíme na pomoučené pracovní ploše a můžeme vykrajovat tvary, které máme rádi – slzy, kolečka, srdce. Dáme na pečicí papír na plech, opatrně si můžeme pomoci kuchyňským nožem. Pečeme podle druhu trouby jako obvyklé cukroví. Po upečení necháme pečivo necháme vychladnout. Borůvky prolisujeme, nebo v trošičce horké vody rozmícháme barvivo tak, aby byl výsledek levandulově fialový. Po kapkách přidáváme k cukru a bílku a umícháme polevu. Vyhladíme si levandulový krém a vychladlé pečivo zdobíme dle vlastní fantazie. Můžeme také slepovat jemnou meruňkovou marmeládou, která se nejlépe s levandulí hodí a zdobit slepené tvary cukroví levandulovou polevou.

Zdroj a foto: www.levanduloveudoli.cz  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *