Vyšší hala, jiný badminton. V pátek začíná domácí šampionát v O2 universum!

Už v pátek v 11 hodin vypukne unikátní mistrovství České republiky v badmintonu. Velkolepé kulisy libeňské arény O2 universum přivítají poprvé v historii hráče tohoto sportu. Navíc premiérově se na zápasy badmintonistů kupují vstupenky. „Očekávám kvalitní zápasy už jen kvůli tomu, že strop je v O2 universum mnohem vyšší oproti komerčním centrům, kde běžně hrajeme,“ prohlásil Michal Hubáček, pořadatel domácího šampionátu. Vstupenky jsou stále k sehnání v síti Ticketmaster.cz. Finálové zápasy jsou na programu v neděli.

Adam Mendrek, Jan Louda, Tereza Švábíková… Nejlepší čeští hráči, kteří usilují o účast na olympijských hrách v Paříži 2024, budou v akci. A velice se těší na moderní halu O2 universum. „Je to svátek, ještě nikdy se badminton u nás nehrál v takové areně a troufnu si říci, že jsme se tímto přiblížili k akcím světového okruhu,” tvrdil Mendrek, který bude s Ondrou Králem útočit na titul v deblu. Sám hrál v moderních arénách v Asii. „Něco takového jsme přivedli do Česka a pevně věřím, že to bude odrazový můstek třeba k pořádání evropského šampionátu u nás.“

Diváci se mohou těšit na Loudu, který hraje na vrcholné formě. Vždyť momentálně je na 97. místě světového žebříčku. A v posledním roce se prosazuje také na mezinárodních turnajích. „Jsem rád, že si konečně zahraji ve velké aréně v Česku. Badminton je pak trochu jiný, když se pohybujeme v nižší hale, kde je to rychlejší,“ dodal Louda. „Očekávám finále s Jirkou Králem, jako minulý rok. Ostatní soupeři se dají spočítat na prstech jedné ruky,” ukazuje také na fakt, že česká špička není úplně rozsáhlá.

Právě hrát badminton v prostorově vysokých arénách je významným rozdílem oproti běžným centrům. „Míček létá pomaleji, výměny jsou pestřejší. Můžeme hrát více takticky a nespoléhat se jen na razanci. Někteří hráči si vyzkouší mezinárodní podmínky,“ vysvětlil Mendrek, který na šampionátu zvítězil dokonce v odlišných disciplínách – jak v singlu, tak i deblu. „Debl mi sedí mnohem víc, navíc jsme ušli za první společný rok s Ondrou Králem velký kus cesty. Začínali jsme kolem 600. místa a už teď jsme v elitní stovce světového rankingu,“ chválil si brněnský badmintonista, který je hodně zvědavý na kulisy O2 universum.

Stále ještě na startu seniorské kariéry je naopak Kateřina Zuzáková, která ale už loni dokázala uzmout titul v dámské čtyřhře. „Už jsem navíc v tak velké hale hrála, na juniorském šampionátu v Rusku, i když tam nebylo moc lidí,” nebojí se jiných podmínek hráčka celku z Benátek nad Jizerou. Pořadatelé věří, že se potvrdí stoupající popularita sportu v Česku a do haly dorazí přes tisíc fanoušků. Lístky jsou poprvé v historii k dostání v síti Ticketmaster. Denní vstupné přijde na 300 korun, o víkendu 400 a na všechny dny pak 850 korun. V průběhu akce budou na místě lístky o 10 procent dražší.

Foto: Czech Badminton

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.