Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Sport

Zážitek podobný Tour de France? Zkuste indoor-cycling ve fitcentru Gymstory v OC Šestka

Přírodní scenérie v podobě horských horizontů francouzských Alp nebo pláží v Miami, neopakovatelná atmosféra při každé lekci, perfektní vzduchotechnika a jedinečná technologie, kterou u nás jinde nenajdete. V Obchodním centru Šestka u Letiště Václava Havla bylo otevřeno fitness centrum „vytuněné“ unikátním indoor-cycling sálem. Každá jeho návštěva vás vystřelí do výšin. Slovy těžko popsatelné, musí se to prožít. Sky is the limit.

Moderní technologie pronikají do všech oblastí našeho života, výjimkou samozřejmě není ani sport. I díky nim můžeme prožívat něco, co se dříve mohlo zdát jako sci-fi. Důkazem je třeba velký indoor-cycling sál v Gymstory, nedávno otevřeném fitcentru v OC Šestka. Nabízí skvělou alternativu k jízdě na kole v terénu víceméně kdekoliv na světě.

„Naše lekce indoor-cyclingu vás nadchnou komplexním zážitkem. Jako jediní u nás disponujeme technologií ICG® Connect, která patří v této oblasti ke světovým lídrům, ve spojení s modely kol IC7. Díky ní jste prostřednictvím plátna jednou ve francouzských Alpách, takže si můžete připadat jako na Tour de France, příště zase v Pyrenejích téměř jako na Vueltě a jindy podél sicilského pobřeží. Celkem je k dispozici více než 500 tratí z celého světa. Video vás vtáhne do jedinečné přírodní scenérie nebo do závodního oválu,“ popisuje Václav Rázl z Gymstory v OC Šestka.

Ať už je lekce postavená jako závod, nebo jako regenerace, vždy je bezdotykově monitorována tepová frekvence, intenzita, kadence. Cílem je mít co největší prožitek s ohledem na zdravotní stav, jde tedy o spojení zábavy s velmi intenzivní formou tréninku. Díky technologiím (zejména Coach by Color) má každý okamžitý přehled o efektivitě tréninku v reálném čase. Prostřednictvím zobrazení může klient či instruktor ihned reagovat na potřebu upravit intenzitu zátěže.

Součástí benefitů technologie jsou také motivační koncepty, přičemž stěžejním motivátorem a odborným garantem celé lekce zůstávají instruktoři. Dokonalý zážitek totiž přináší symbióza kvalitní technologie a schopnost živého instruktora s nimi pracovat.

„Instruktoři Gymstory prošli základním seznámením s programem ICG a neustále se v něm školí, protože vzdělávací systém ICG je mnohaúrovňový. Závisí na každém, jaké úrovně vzdělání dokáže dosáhnout,“ vysvětluje Miroslav Jirčík ze společnosti 3D FITNESS, která do Gymstory dodává stroje a technologie. „Je správné, že lekci vede živý instruktor, což je pojící a zároveň dynamický prvek. Právě on rozhoduje, jakou formu lekce podle typu klientů bude realizovat. Čeká vás třeba regenerační hodinka či soutěž jednotlivců anebo týmů proti sobě. Instruktor může definovat pravidla a v závěru lekce odměnit.“

Projekt indoor-cycling sálu byl navrhován a následně budován s cílem neopakovatelného prožitku z každé jízdy, což dotváří též nastavitelná světla jak barvou, tak intenzitou svítivosti. Skvělý pocit z jízdy umocňuje i výborný zvuk a špičková vzduchotechnika.

„Inspiraci jsme hledali většinou virtuálně v rámci 3D FITNESS i Life Fitness a po celém světě – od Norska až po Jihoafrickou republiku a od Tokia až po Los Angeles. Cílem bylo vytvořit jedinečné fitness centrum se světovými parametry, kde není efektivní trénink jenom o drilu, ale především o zábavě,“ dodává Miroslav Jirčík.

Zdroj a foto: https://www.gymstory.cz/indoor-cycling-s-nejmodernejsi-technologii

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *