Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Příprava do školy – šetrně a bez zbytečné chemie

Prázdniny pokročily a rodičům brzy odstartuje předškolní maraton. TIERRA VERDE ukazuje ohleduplnější přístup, jak prát školní pomůcky nebo jak připravit výbavu do školy z udržitelných materiálů. Od 15. 8. do 30. 8. s 15% slevou na www.tierraverde.cz.

Pereme tašky a batohy
Je načase dohledat školní tašku či batoh a podívat se, v jakém je stavu. Tedy pokud se nekupuje nový model. Stávající kousek nejspíše bude potřebovat očistnou koupel, která ho zbaví špíny i zbytků svačinek.  Úplně stejně je možné si poradit i s pouzdrem na psací potřeby, sáčkem na přezůvky, taškou na tělocvik, zástěrou na výtvarku nebo látkovými obaly na svačiny. A jde jít i dál a zrestaurovat přezůvky, cvičky nebo tenisky.

 Skvrny lze ošetřit žlučovým mýdlem a v případě, že taška či batoh dostaly opravdu zabrat, je poslední šancí namočení do co nejteplejší vody, podle typu použitých materiálů. Do této lázně se přidává prací prášek či gel. Mastnotu a větší znečistění se odstraní přidáním prací sody nebo Pueru, který je ale vhodný pouze na stálobarevný, světlý a bílý textil. Případný nelibý odér zlikviduje jedlá soda. Praní ekologickými pracími gely či prášky, které v textilu nezanechají nežádoucí zbytky chemických látek, jsou důležité u tašek a batohů, které jsou často v kontaktu se zpocenými zády dětí.

Další tipy:
Plátěná taška z biobavlny za 175 Kč/ks
Plátěný sáček z biobavlny velký za 95 Kč/ks
Voskované ubrousky od 99 Kč/ks
Ubrousek na svačinu z biobavlny za 120 Kč
Žlučové mýdlo 140 g za 59,90 Kč
Batoh z biobalvny za 159 Kč
Prací gely
Prací prášky
Puer – bělící prášek a odstraňovač skvrn na bázi kyslíku (papírový sáček 1 kg) za 164,90 Kč
Bika – jedlá soda (papírový sáček 1 kg) za 76,90 Kč

Aby lahev čistá byla
Čistič lahví dokáže vzkřísit i dost zanedbané exempláře a přitom je v přírodě zcela odbouratelný.  Odstraňuje minerální usazeniny, zbytky nápojů i případný zápach. A ještě u toho pořádně bublá a šumí, což publikum, přihlížející z bezpečné vzdálenosti, určitě zaujme.

Tipy:
Čistič lahví (papírový sáček 1 kg) za 173 Kč
Dezinfekční prostředek na omyvatelné povrchy s citronovou a levandulovou silicí (rozprašovač 75O ml) za 199 Kč

Zero waste i ve škole
Obaly na sešity rozhodně nemusí být jen z plastu. Co třeba obaly ušité z pevného papíru, které si děti mohou i pomalovat? V minulém životě to byly pytle na jedlou sodu, prostě zero waste a upcyklace v praxi.

K eko vychytávkám jistě patří i voskované či pratelné ubrousky na svačiny, látkové kapesníky nebo nerezová brčka. Hodí se i malé balení hygienického gelu na ruce na bázi alkoholu, který neobsahuje umělé parfémy ani barviva, je maximálně ohleduplný k pokožce a může se doplňovat v bezobalových obchodech.

Tipy:
Papírové obaly na sešity od 240 Kč/10 ks
Sada nerezových brček (3 typy + kartáček + obal) za 189,90 Kč
Hygienický gel na ruce s antimikrobiální přísadou (lahvička 100 ml) za 89 Kč

Zdroj a foto: www.tierraverde.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *