Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Kapela LUCIE v nových 7 pádech Honzy Dědka: Přiznání letitého tajemství!

Televize Prima už v úterý 30. srpna odvysílá první díl nových 7 pádů Honzy Dědka. Kromě nové vizuální podoby se diváci v každém díle dočkají hudebních vystoupení. A začíná se od toho nejlepšího, v prvním díle vystoupí s dvacetičlenným symfonickým orchestrem kapela LUCIE. V rozhovoru členové přiznali dohady, které začaly už u názvu jejich kapely. Pojmenovali ji totiž po české herečce, kterou všichni milovali…

Pozvání do pořadu Honzy Dědka přijala kapela na základě starého přátelství. Protože se ale nedokázali domluvit na tom, kdo bude sedět v křesle pro zpovídaného, rozhodnout za ně musel až los. Z moderátorovy ruky si tahali sirky, tu nejkratší, vítěznou si stejně vylosoval frontman David Koller.

Honza Dědek je mimo jiné autorem textů jejich pětisetstránkové a tři a půl kilogramu vážící knihy Fotografity a o kapele ví i to, co nikdy nikde nebylo popsáno. Zvláště pak z období jejich vzniku. V 7 pádech Honzy Dědka tak odhalili třicet sedm let staré tajemství o dohadech kolem vzniku jejich názvu, který se většině členům kapely nelíbí. „Lucii jsme založili já a PBCH na podzim 1985. Jmenuje se Lucie proto, že jsem to jméno měl vždycky rád. Tak jsem řekl, že se tak bude jmenovat kapela,“ začal obecně Robert Kodym. „Já ho podezírám, že byl zamilovaný do nějaký Lucie, ale do který, to mi nikdy neřekl,“ rýpnul si do něj PBCH, Kodym se k jeho tvrzení ale přiznat nechtěl. „To jsou jenom domněnky,“ reagoval s potutelným úsměvem, načež jejich špičkování rozčísnul David Koller. „Když jsem do té kapely přišel, řekli mi, že jsou všichni zamilovaní do Lucie Zedníčkový,“ prásknul jejich tajemství Koller. „No ale dokonce i Lucka Bílá tvrdila, že LUCIE je ona,“ vytáhnul k překvapení ostatních další informaci, kterou si možná někteří chtěli nechat pro sebe, Michal Dvořák.

Kvůli názvu panovaly v kapele neshody od počátku. „On se ten název členům skupiny většinou nelíbil. První rok a půl jsme měli zpěváka Michala Penka a tomu se ten název strašně nelíbil. Michal to chtěl změnit. Pořád říkal: Já znám jednu Lucii, to je taková kráva… Ale já jsem říkal, že znám taky jednu Lucii, a ta je prima,“ stál si za svým Kodym a evidentně dobře udělal, když název prosadil. Vepsal se do paměti a srdcí několika generacím.

Celý rozhovor Honzy Dědka s kapelou Lucie sledujte v premiérových 7 pádech Honzy Dědka v úterý 30. srpna ve 21.35 na Primě.

Foto: FTV Prima/Teki Shine

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *