Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

K.O.MICI – improvizační soutěžní show

Prima COOL připravila pro milovníky neotřelé, bláznivé a občas i velmi důmyslné zábavy původní improvizační show K.O.MICI! Jak obstojí nejoblíbenější mistři skečů a stand-up komici v tak těžké disciplíně, jakou je improvizace? Tříčlenné týmy známých tváří svléknou boxerské župany, nabrousí mozkové závity a v ringu se budou předhánět v pohotových reakcích, vtipných smečích i schopnosti získat publikum na svoji stranu. To vše pod dohledem rozhodčího a moderátora v jedné osobě – Ondřeje Urbana.

„Funguju jako jakýsi doplněk, který pořad posouvá dopředu od disciplíny k disciplíně, a současně se bavím tím, co všechno týmy předvádí. Často jsem se vlastně z moderátora měnil v diváka a fanouška. Třeba disciplína ‚rap battle‘ mě vyloženě nadchla. Soutěžící mají za úkol rapovat na zadané téma a dát dohromady lepší rýmy, flow, freestyle. Občas jsem měl pocit, že jsem se ocitl v New Yorku, kde proti sobě rapují dva gangy,“ naznačuje Ondřej Urban, na co se mohou diváci těšit.

Bojují do posledního smíchu! Učí se improvizačním disciplínám za pochodu! Za svůj tým by položili župan! Nikdy (?) by nevhodili do ringu mikrofon! A sošku Zlatého Ondřeje chtějí vyhrát všichni! Kteří mistři skečů a stand-up komici budou v improvizačním ringu bojovat?

TÝM VYDRY
Adéla Elbel – zpěvačka, herečka, komička, bývalá členka hudebního dua Čokovoko
Ondřej Havlík aka ENDRU – hudebník, herec, beatboxer, komik, mistr světa v loopingu
Petr Vydra – moderátor, herec, komik

TÝM COOLKAŘI
Radovan Klučka – herec, komik známý ze skečového pořadu Mezi COOLky
Vendula Svobodová – herečka a kavárnice, komička známá ze skečového pořadu Mezi COOLky
Lukáš Matocha – herec divadla Kalich, komik známý ze skečového pořadu Mezi COOLky

TÝM BRZDY
Petr Cerha aka Nasty – moderátor, komik
Vojtěch Záveský aka Vojtaano – hudebník, herec, komik
Arnošt Frauenberg – písničkář, herec, moderátor, komik

VÍTĚZNÝ TÝM
Radek Petráš – herec, režisér, řečník, komik
Karel Hynek – herec, komik
Jiří Jakima – scenárista, herec, komik

Diváci se mohou těšit na atmosféru boxerského zápasu, župánky, sexy hostesky a hravou řevnivost! Místo nabušených svalů a natrénovaných úderů budou hrát hlavní role vybroušený slovní humor, pohotové reakce i pantomimická čísla! „Prostředí ringu vyvolává chuť ke zdravému soutěžení, ale na pěsti a ostré lokty nikdy nedošlo. I když občas to mezi komiky pěkně jiskřilo. Vlastně, čím víc se komici mezi sebou znali, tím víc si v provokaci dovolili proti svým soupeřům. Pro hráče jsme připravili pestrý výběr disciplín. Diváci uvidí rychlé smeče, pohotové glosy na různá témata. Dojde i na hrané scénky, dabing seriálových ukázek nebo velmi výživné rapové battly,“ říká dramaturgyně pořadu a zkušená improvizační hráčka a trenérka Monika Nevolová.

STRUKTURA SHOW
Improvizační show K.O.MICI se skládá z celkem osmi epizod. V prvních šesti dílech proti sobě nastoupí čtyři týmy v různých kombinacích. V sedmé epizodě se utkají dva týmy o čtvrté a třetí místo, v poslední finálové epizodě pak o druhé a první, vítězné místo.

PŘÍKLADY IMPROVIZAČNÍCH HER
Rychlé smeče – hlášky, glosy na zadané téma, např. doplňte věty: „Sex se mnou je jako…“, „Co by nikdy neměl říkat…“, Věci, které nedělejte, když…“

Znaková řeč – dva hráči si povídají jako v zajímavé talkshow, další dva hráči je překládají do znakové řeči.

Žánrová – hráči předvádějí scénku na zadané téma, průběžně se mění žánr, kterému se hráči musejí přizpůsobit.

Dabing – hráči dabují vybranou ukázku z primáckého seriálu na zadané téma.

Rap battle – hráči bojují v rapu na zadané téma, například masožrout vs. vegetarián, vesnice vs. město.

TVŮRCI
Moderátor: Ondřej Urban
Režie: Vít Bělohradský
Dramaturgie: Monika Nevolová
Producent First Unit: Jana Boušková

ROZHOVOR S ONDŘEJEM URBANEM
V čem spočívá princip nové improvizační show K.O.MICI?
Princip je jednoduchý. Do boxerského ringu nastoupí dva týmy komiků, kteří se utkají v pěti kolech, a kdo nasbírá více bodů, tak vyhrává. Soutěžící ale nebudou boxovat pěstmi, nýbrž vtipem a improvizací. Během zápasu musí týmy ukázat, jak jsou sehrané, mohou volit různé taktiky a strategie. O vítězi rozhodnou diváci přímo ve studiu, kteří budou po každém kole hlasovat o tom, který z týmů byl lepší.

Jaká je vaše úloha v pořadu?
Myslím, že v podstatě velmi jednoduchá. O vtipy a hlavní obsah naší show se starají komici, kteří soutěží. Já jsem jen jakýsi doplněk, který pořad posouvá dopředu od disciplíny k disciplíně, a současně se bavím tím, co předvádí všechny týmy. Často jsem se vlastně z moderátora měnil v diváka a fanouška.

V pořadu se objeví celá řada her a disciplín. Která vás bavila nejvíc?
Mě rozhodně nejvíc bavila disciplína „rap battle“. Soutěžící mají za úkol rapovat na dané téma (např. město vs. vesnice) a dát dohromady lepší rýmy, lepší flow a lepší freestyle. Občas jsem měl pocit, že jsem se ocitl v New Yorku, kde proti sobě rapují dva gangy. Soutěžící byli fakt skvělí. A protože já rap miluju, vyrostl jsem na něm, tak jsem si sám střihnul malou rapovou vložku.

Souboj kterých hráčů vám utkvěl v paměti a proč?
Jako první se mi vybaví souboj Nastyho a En.drua, protože tyhle dva mám zafixované jako nerozlučnou dvojici. Natočili nespočet společných stand-upů, skečů, moderovali spolu akce atd. A najednou stáli proti sobě jako soupeři, každý v jiném týmu. To bylo hodně nezvyklé a z mého pohledu hodně pikantní. Myslím, že jejich souboj diváky nadchne a pobaví.

Dojde v pořadu i na skutečné údery?
Musím říct, že jako rozhodčí jsem měl někdy plné ruce práce s tím udržet oba týmy od sebe. Zejména některé pozápasové tiskové konference byly pikantní. Ale víc bych divákům nerad prozradil, ať nezkazím překvapení.

DRAMATURGYNĚ MONIKA NEVOLOVÁ O SHOW
„Je stand-up komik schopný improvizovat? Tuto otázku jsme si položili i my, tvůrci pořadu, když jsme vybrané komiky namočili do různých disciplín v zábavném komediálním battlu. Jak se to podařilo a v čem je kdo silný, uvidíte sami v nové improvizační show K.O.MICI.

„Je pravdou, že na začátku to u některých stand-up komiků vyvolávalo obavy a respekt. Vždyť stand-up je ryze připravovaná a cizelovaná disciplína, a tady najednou půjde o humor vyvařený ‚tady a teď‘. A přesto, a to je třeba ocenit, do toho šli s chutí vystoupit z komfortní zóny a zařádit si.“

„Někteří komici se rozhodli přípravu nepodcenit. Improvizační hry a disciplíny lze totiž trénovat. Nedostanete zadání, ale můžete testovat princip, jak se která hra hraje, co je k tvoření potřeba, a tak chtěli vědět, do čeho jdou. Už na trénincích bylo opravdu veselo.“

„Prostředí ringu vyvolává chuť ke zdravému soutěžení, ale na pěsti a ostré lokty nikdy nedošlo. I když občas to mezi komiky pěkně jiskřilo. Vlastně, čím víc se komici mezi sebou znali, tím víc si v provokaci dovolili proti svým soupeřům. Pořád ale platí, že hlavní misí bylo pobavit sebe a diváky, a až pak souboj jako takový.“

„Improvizaci se věnuju sama jako hráčka a trenérka víc než osm let. Proto musím říct, že pustit se do nové disciplíny a vytvořit něco, co dává hlavu a patu, a aby to bylo vtipné, je opravdu velká výzva a já smekám před každým, kdo se do toho pustí. Navíc před kamerami.“

„Pro hráče jsme připravili pestrý výběr disciplín. Diváci uvidí rychlé smeče, pohotové glosy na různá témata. Dojde i na hrané scénky, dabing seriálových ukázek nebo velmi výživné rapové battly. Témata her navrhovali samotní diváci, takže o překvapení nebyla nouze.“

DRUHY IMPROVIZACE
V zábavním průmyslu existuje několik uměleckých forem improvizace. Česká Partička nebo americká show Whose Line Is It Anyway? se řadí do kategorie improshow. V pořadu K.O.MICI se tvůrci zaměřují na improvizační battle (souboj), který umožňuje ukázat hravost a soutěžní část improvizované zábavy. Existuje také tzv. longforma. V tomto případě jde o spíše divadelní improvizaci, kdy hráči hrají různá žánrová představení až hodinu a půl. Tyto hry nemají žádný předem domluvený scénář, ale herci hrají tak, aby příběh dával smysl. Tato forma se označuje také jako velké improvizační divadlo.

Zdroj a foto: Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *