Jak pít kávu jako Italové?

V Itálii je pití kávy doslova rituál. Caffè, caffè lungo, caffè macchiato, ristretto, cappuccino, caffelatte, caffè freddo… Mnoho názvů, ale základ je stejný. Caffé, malá káva, které my v Čechách říkáme espresso. Je to šálek do poloviny naplněný černým voňavým nápojem s pěnou, a čím je tato „crema“ hustší, tím lépe.

Espresso je pro italskou kávovou kulturu typické a Italové si jej vychutnávají i několikrát za den. První šálek kávy ráno, další dopoledne, káva je nezbytná tečka za vydatným obědem, další záminkou pro pracovní přestávku s kolegy a nesmí chybět ani během odpolední siesty ani po večeři. Každý Ital má svůj oblíbený bar, anebo spíš bary – v okolí domova, u práce a míst kam často chodí. V Itálii existují dva styly pití kávy. První je pro ně typický a jsou jím známí po celém světě – je to jejich rychlé espresso, které popíjejí v průběhu dne na stojáka nebo jen opření o bar. Rychle vypít a pokračovat dál za povinnostmi. Druhý je delší společenské setkání při posezení v krásné kavárně s přáteli nebo alespoň denním tiskem. Kávu si samozřejmě dávají také doma, kde si ji obvykle připravují v moka konvičkách.

Tajemství skvělé italské kávy tkví v kvalitní kávě. Pokud si ji chcete vychutnat, aniž byste museli odcestovat do Itálie, vyzkoušejte zrnkovou kávu Jacobs Barista Espresso Italiano. Jacobs se nechal inspirovat uměním italských mistrů baristů a namíchal směs jemných druhů kávy z těch nejlepších pěstitelských oblastí na světě, která je pečlivě a šetrně upražena při nižší teplotě. Můžete si z ní připravit oblíbené espresso, ristretto nebo cappuccino silné, přesto jemné chuti, typické pro italskou kávu. (1000g balení stojí 519,90 Kč)

Zdroj a foto: www.kavajacobs.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.