Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

MódaZe života

Slevy: 5 tipů jak nakupovat oblečení, aby nezůstalo ležet na dně skříně

Novoroční slevy jsou v plném proudu a není tomu jinak ani třeba v nákupním centru Metropole Zličín. Velké nápisy ve výlohách lákají na snížené ceny, a tak většinou ani ti nejstatečnější nezvládnou jen lhostejně projít okolo. Jak ve slevách nakupovat tak abyste si odnesli kousky potřebné a ne takové, které jen odložíte do skříně? Držte se pěti jednoduchých základních pravidel.

Slevy a akční nabídky na nás v povánočním období útočí doslova ze všech stran a je těžké jim odolat. Možná proto se často stává, že si v nich pořídíme i takové kousky, které pak ani jednou nevezmeme na sebe a ve skříni visí další roky s neodstřiženou cedulkou. Ačkoliv byla jejich cena pravděpodobně přehlédnutelná a srdce nám nelámala, zbytečně tak hromadíme věci a zaplňujeme šatník. Většinou se navíc necháme zlákat více než jedním kouskem a ruku na srdce, občas se celková částka stejně nakonec vyšplhá dost vysoko. Od nakupování ve slevách rozhodně neodrazujeme, naopak přinášíme základní pravidla stylistky nákupního centra Metropole Zličín Báry Havlíkové, díky kterým pořídíte věci, které pak opravdu unosíte.

1. Zapadá to do vašeho stylu?
Každý máme svůj styl a je dobré ho znát. Poznáte to tak, že když na sobě máte ten svůj ideální outfit, cítíte se prostě dobře. Pro někoho jsou to minimalistické modely, jiný potřebuje pestrobarevné kousky a excentrické střihy. Ve zkušební kabince si proto u každého kousku řekněte, zda opravdu zapadá do vašeho stylu, nebo je to jen chvilkové poblouznění. V druhém případě to totiž dopadne přesně tak, že doma se v něm už zas tak skvěle cítit nebudete a nový přírůstek nakonec zůstane viset ve skříni i s cedulkou. Nezapomínejte, že nízká cena a fakt, že slečně ve vedlejší kabince oblečení tolik sluší není dostačující důvod k nákupu.

2. Sedí vám?
Vždy se ujistěte, že vám daný kousek sedí a nepotřebuje žádné velké úpravy u krejčího. Nemá cenu si kupovat kalhoty o dvě čísla větší jen proto, že jsou za super cenu. Za přešití byste totiž stejně vynaložili daleko vyšší částku, a to za to nestojí. Pokud jemné odchylky nevyřeší například pásek nebo posunutí knoflíku o pár centimetrů, nechte je jinému zákazníkovi, na vás čeká někde něco daleko lepšího.

3. Něco podobného už tu bylo…
I mezi oblečením má každý z nás své favority a evergreeny, které naprosto milujeme a opakovaně kupujeme. Ve slevách to platí dvojnásob. Někdo chová takovou lásku k černým džínům, někdo k propínacím svetříkům, jiný k bílým tričkům, ačkoliv těch opravdu není nikdy dost. „S rukou na srdci vám můžu říct, že víc jak dvoje černé džíny nepotřebujete. Navíc i kdybyste měli na každý den v týdnu jedny, tak nikdo nepozná, že si berete každý den jiné a bude vás mít pořád za tu osobu, která nosí každý den jedny a ty samé černé džíny. Takže ponaučení zní, pokud už doma ten samý kousek mám, nechám ho v obchodě, i když stojí jen 199 korun,“ říká stylistka Barbora Havlíková.

4. Pravidlo tří
Chcete-li vytvořit chytrý a efektivní šatník, je důležité u nákupu zvažovat, zda je daný kousek kombinovatelný i s dalšími, které ve skříni už máte. Nemá cenu kupovat oblečení, které si vezmete jen jednou na pár hodin a pak už nikdy nespatří světlo světa. Výjimkou může být snad jen outfit na kostýmovou party, tam je naopak nákup ve slevách více než vítaný. V ostatních případech si ale v kabince vždy promyslete, s čím vším můžete oblečení doma sladit a pokud se dopočítáte alespoň tří možných outfitů, pokračujte k pokladně.

5. Nositelné i v dalších sezónách
Nekupujte bezhlavě extrémně trendové kousky, které sice byly in, ale dost možná jen jeden týden a už jsou pomalu za zenitem. Soustřeďte se na kvalitní materiály a nadčasové věci, které zapadají do vašeho stylu. Pokud lov zlevněného oblečení plánujete dopředu, zkuste si nejdříve projít váš stávající šatník a třeba si i napište seznam, co vám v něm chybí a o čem víte, že byste opravdu unosili a zkombinovali. Když pak při nákupech půjdete podle něj, nemůžete šlápnout vedle. „Obecně k tomu platí, že ve slevách byste měli kupovali takové věci, které si za plnou cenu nechcete pořídit nebo si je nemůžete dovolit,“ říká stylistka nákupního centra Metropole Zličín Bára Havlíková a dodává: „Těchto pět pravidel můžete aplikovat také během nákupů mimo slevy. Pomohou vám vytvořit chytrý šatník a utrácet s rozumem.“

Foto: archiv Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *