Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

❤ ValentýnJídlo a pití

Jaké víno nejen na Valentýna?

Víno a čokoláda. Tohle jsou nejspíš dva nejčastější dárky, kterými se obdarováváme z lásky. A právě pro tuto příležitost národní sommelierka Klára Kollárová vytipovala skvosty z moravských a českých vinic.

Chystáte se oslavit svátek zamilovaných? Nebo je pro vás Valentýn klišé? Ať tak či onak, vždycky je milé potěšit druhého nějakou drobností. Jste-li zrovna single, proč ne kamarádku, přítele? Anebo sami sebe? Dokonalým „parťákem“ právě pro tuto chvíli budou vína s čokoládovým buketem či lehká a voňavá rosé.

Cuvée 1+1, 2018, výběr z hroznů, suché, Hana Mádlová
(podoblast Velkopavlovická, Velké Bílovice, trať Přední hora, 14,5 %)
„Toto monumentální víno z regulované sklizně nabízí jedinečný zážitek, o který se chcete se svou polovičkou rozdělit. Víno dlouhodobě zrálo pouze v nových barikových sudech. Má buket přezrálých švestek, černých třešní a likérových višní v tmavé čokoládě. V chuti je víno hluboké a strukturované s čokoládovým závěrem. Užívejte s čokoládou.“

Cabernet Sauvignon rosé, 2021, pozdní sběr, polosuché, Vinařství Hrozínek s.r.o.
(podoblast Mikulovská, Hlohovec, trať Deliče, 11,5 %)
„Je to sice klišé, ale co jiného na Valentýna pro dámu, která není kovaná ve víně, než rosé s lehkým zbytkovým cukrem. Lahodná vůně a chuť zaručuje dobrý vývoj každého rande.“

 Rulandské modré/Pinot noir, 2019, výběr z hroznů, suché, Štěpán Maňák
(podoblast Slovácká, Hýsly, trať Hýselská hora, 14 %)
„Víno pro dámu vašeho srdce, elegantní, svůdné a propracované. Je vyrobeno z perfektně vyzrálých hroznů. Aroma sušených sladkých švestek v čokoládě a přezrálých fíků se prolíná do chuti, která je vyzrálá, s tóny tmavé čokolády a jahod,“ dodává historicky první česká národní sommelierka Klára Kollárová, která se ve světě vína pohybuje více než 20 let.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *