Facky lásky nevzniknou: Michal Strnad a Vít Klusák blafovali!

Premiéra romantické tragikomedie s názvem Facky lásky se nekoná! Za blamáží stojí známý mystifikátor, režisér a společenský hybatel Vít Klusák. Pod pseudonymem Michaely Svojky Bártové natočil videoklip ve stylu filmového traileru k duetu zpěváka Michala Strnada a zpěvačky a herečky Barbory Polákové. Profackování se tak v mnoha směrech koná pro všechny, kdo se na hvězdně obsazený film těšili, pohlazení pak pro příznivce humoru a recese. Tak či onak, jejich čin má hluboký přesah. Celá kauza poukazuje na problematiku párové terapie. 

Vyjádření autora videoklipu Víta Klusáka:
„Když mě Michal oslovil, že by ode mě chtěl videoklip k písničce ‚Hiding Our Love‘, měl jsem trochu svázané ruce tím, jak silně romantickou náladu to má. Hrozilo, že nám z toho při té filmové ilustraci vyleze zaláskovaný kýč. Ale pak mě napadlo ten videoklip pojmout jako trailer nové české romantické komedie, které se teď točí jak na běžícím pásu. A to mě chytilo. Stvořit trailer filmu, který nikdy nevznikne. Pouze ve fantazii těch, co nám na chvilku uvěří, že ten film existuje, a budou si ho z útržků scén domýšlet. A taky mě bavila představa propojit Michalova dvě povolání – že je půl týdne muzikant a zpěvák a půl psychoterapeut a je tedy možnost v námětu klipu a odhalení toho fóru odkázat k užitečnosti párové terapie, se kterou mám osobní zkušenost a vím tedy, že funguje. Teď jen zbývalo to celé vyrobit. Jenže pro reálně vypadající trailer potřebujete ikonické české herce a herečky. Třeba pana Bartošku, Aňu Geislerovou, Mirka Krobota a paní Medveckou. Tak jsem jim volal, jestli si na nás udělají pár minut, že dojedeme s kamerou k nim domů nebo před divadlo, řeknou větu dvě a můžou hned běžet. Že si tak zahrají ‚v nové žhavé romantické komedii‘ za pouhých 5 minut svého času. A je to všechny dost bavilo. Protože reálné natáčení se většinou dost táhne. Jakmile jsme věděli, že do toho jdou, začaly se rodit filmové Facky lásky… Tedy jenom jejich trailer. Respektive jenom videoklip. Film naštěstí skutečně nikdy nevznikne, protože by to asi byla pěkná blbina…“

 „Chtěli jsme zároveň upozornit na fenomén, že lidé často přistupují k partnerským vztahům konzumně. V momentě, kdy se ve vztahu objeví nějaké trhliny, začne to ‚skřípat‘, dostaví se hádky a komunikační problémy, lidé často na stávající vztah rezignují, ukončí ho, případně ho nahradí novým vztahem. Podle dat ČSÚ se míra rozvodovosti v České republice stále pohybuje okolo 40 %. Jeden ze způsobů, jak řešit problémy v partnerství nebo manželství, může být párová terapie. Z mého úhlu pohledu psychoterapeuta stojí za to před pohřbením vztahu terapii alespoň zkusit, především pokud jsou ve vztahu děti. Pokud není možné v partnerství setrvat, mohou lidé během párové terapie hledat způsob, jak se alespoň ‚slušně‘ rozejít. I dobře zvládnutý rozchod či rozvod může být cílem terapie,“ doplňuje a vysvětluje hlavní interpret a terapeut Michal Strnad.

Michal Strnad se kromě své sólové dráhy věnuje vokální skupině Skety, skupině Barbory Polákové, ale také své terapeutické praxi a působí i jako školní psycholog. Skladba „Hiding Our Love už se v akustické verzi objevila na debutovém albu Michala Strnada Další, které vyšlo v roce 2022 a získalo mnoho pochvalných kritik. Kromě duetu s Polákovou v původní verzi na něm naleznete i úspěšný duet se zpěvačkou Lenkou Dusilovou, který se umístil v TOP 10 skladeb roku hitparády Radia 1. Aktuální „filmová verze“ se drží na prvních příčkách hitparády Frekvence 1.

Michal Strnad + Barbora Poláková singl: https://lnk.to/StrnadPolakovaHidingOurLove

Foto: archiv filmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *