Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CestováníDěti

8 tipů, jak dětem (i sobě) zpříjemnit výlet

Blíží se báječný čas dovolených a cestování. Každá maminka už má určitě bravurně zvládnuté přibalení všech důležitých drobností do batůžku, jako je láhev s pitím, dobrůtky k jídlu, vlhčené ubrousky či náhradní oblečení. Ale možná přijde vhod i pár vychytávek, které pro vás připravila Štěpánka Štrougalová, maminka 4 dětí a majitelka dětského centra Juklík.

1. Vždy plánujte s ohledem na přání dětí
Před výletem si vždy uvědomte, jak velké dítě s vámi cestuje. Pokud si totiž chcete den opravdu užít, musíte myslet hlavně na to, co bude bavit samotné děti. Proto je třeba proložit výlet návštěvou hřiště, cukrárny, nějakou hrou či dobrodružstvím.

2. Nepodceňte maličkosti
Některé věci, které doma považujeme za samozřejmost, můžou mít na cestách cenu zlata. Které mezi ně patří? Třeba náhradní ponožky, pleny navíc, sáčky na odpadky, toaletní ubrousky, papírové kapesníky, brýle proti slunci, kšiltovky a často potěší žvýkačky nebo mentolové bonbonky.

3. Mějte čím zahnat hlad
Při cestování je dobré vybavit se drobnějšími pochoutkami. Vděčné jsou třeba müsli tyčinky (ale pozor – bez čokolády!), sušenky, malé bonbonky, nakrájené ovoce a zelenina (jablka, mandarinky, mrkve, okurky…). Také do letadla nezapomeňte na malé cucací bonbonky, které dětem zpříjemní start i přistání a pomůžou předejít bolestem uší při změnách tlaku.

4. Nezapomeňte na cestovní hry
Zvláště při delších přesunech, čekání nebo špatném počasí hrozí nuda. Proto nezapomeňte přibalit různé hry. V batůžku by nemělo scházet vždy něco z tajných zásob: karty, pexeso, tužka, pastelky, papír, magnetické hry, knížka, audiopohádky… Spousta legrace se dá užít i s baterkou anebo s obyčejným kolíčkem na prádlo, který se dá schovávat.

5. Telefon napište na nožičku
Cestujete s dítětem letadlem? Nebo se budete pohybovat na místech s větší koncentrací lidí? Pak jistě víte, že stačí jen chvilka nepozornosti a malý dobrodruh se v mumraji ztratí. „Pro takové případy není nic jednoduššího než napsat dítěti svůj telefon přímo na nohu. Dítě pak ví, že stačí ukázat na nožičku, a kdokoliv z kolemjdoucích mamince zavolá. A pozor – pokud se budete pohybovat v zahraničí, nezapomeňte na předvolbu,“ doporučuje Štěpánka Štrougalová, maminka 4 dětí a majitelka dětského centra Juklík.

6. Lahve s pitím důkladně zavírejte
Pitný režim se snažíme u dětí dodržovat všichni, zároveň je ale nutné stále si hlídat, zda jsou lahve s nápoji dobře uzavřené. „A to nejen proto, abychom nemuseli řešit mokrá sedadla nebo polité oblečení. Pozor je třeba dávat i na vosy a další hmyz, které dokážou proklouznout i malým otvorem. A takové bodnutí do jazyku nebo rtů je opravdu nebezpečné. Proto je třeba pití stále uzavírat nebo používat na pohárky přiklopení s brčkem. To je ostatně důležité nejen při cestování, ale třeba i při dětských oslavách na zahradě,“ radí Štěpánka Štrougalová.

7. Mějte po ruce lékárničku
Pro pocit jistoty se vyplatí mít s sebou v batůžku dezinfekci, leukoplast (ideální s obrázkem nebo takovou, na kterou můžete fixem něco nakreslit), obvaz, gel na štípnutí, něco proti nevolnosti. A tip navíc – někdy i jelení lůj udělá velký placebo efekt, když se malý cestovatel škrábne nebo upadne…

8. Udělejte radost překvapením
„Pokud cestujete daleko, vyplatí se pořídit i nějakou novou neokoukanou hru nebo plyšáka jako překvapení. Nemusíte je ale hned kupovat. Klidně zkuste udělat s kamarádkami výměnný obchod,“ přidává poslední vyzkoušenou radu Štěpánka Štrougalová.

Štěpánka Štrougalová je majitelka dětského centra Juklík, které je od roku 1988 průkopníkem v metodice kojeneckého plavání. Dnes provozuje několik bazénů, a kromě plavání pro nejmenší nabízí kvalitní plaveckou školu pro starší děti, aqua-aerobik a zábavné i vzdělávací aktivity pro rodiče.

Zdroj a foto: www.juklik.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *