Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Balet Praha Junior: Jak se dělá taneční divadlo

Balet Praha Junior uvede v pátek 3. listopadu 2023 od 9 hodin v KD Mlejn tanečně-vzdělávací představení pro školy s názvem Jak se dělá taneční divadlo.

Jedná se o profilové výchovné a vzdělávací taneční představení, jehož dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol. Představení o vývoji tance a tanečních stylech (balet, jazz, step, moderní tanec) navazuje na tradici Pavla Šmoka, zakladatele Pražského komorního baletu. Interprety jsou mladí umělci a kteří inspirují nejen své vrstevníky ale i dospělé publikum k aktivnímu přístupu k tanci, divadlu a kultuře.

Tvůrci představení jsou renomovaní čeští a zahraniční choreografové a hudba má značný žánrový rozptyl od Bacha po Beatles, nechybí ani jazz a etnická hudba. Každé období tanečního umění je současně prezentováno choreografickými ukázkami z kmenového repertoáru uměleckého souboru Baletu Praha Junior.

Balet Praha Junior je komorní soubor složený ze studentů a absolventů konzervatoře Taneční centrum Praha (věk 16–21 let) s bohatou a dlouhou historií. Tradice sahá až do roku 1961 – tehdy v undergroundu a později pod záštitou Univerzity Karlovy postupně vzniká umělecké těleso „mladých” po vzoru Haagu, Paříže a Barcelony.

Zdroj a foto: https://www.m-c-t.cz/balet-praha-junior/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *