Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Vychází Bludička Barbory Mochowé – Album velkolepých beatů a snové atmosféry

Zpěvačka, skladatelka a klavíristka Barbora Mochowa má na kontě Objev roku v anketě Žebřík i úspěšné absolvování dvou národních kol Eurovize, kde oslovila zahraniční poroty. Album Pocta Leonardu Cohenovi, které vyšlo společně s jeho autobiografií, sklidilo obdivné ohlasy u domácí kritiky. Po šesti letech přichází s novým autorským albem, které posluchačům nabídne snovou atmosféru, velkolepé beaty a podmanivé vokály. Nese název Will-o’-the-Wisp neboli Bludička a vychází na labelu Tranzistor v pátek 10.listopadu.

Barbora Mochowa na novém albu vyjevuje svůj fantazijní svět, kde se kromě jejího oblíbeného tématu vesmíru objevují také postavy z výtvarného umění, ke kterému má velmi blízko. Proto zde najdeme písně, jako jsou Harlequin and Columbine“, Will-o’-the-Wisp“ (Bludička), po níž nese deska svůj název, nebo emocionálně nabitý singl Pierrot“, který Mochowa nahrála jako duet s mladým talentovaným zpěvákem Danielem Žižkou. Právě k němu vznikl vizuálně silný videoklip v režii slovenského umělce a fotografa Jakuba Gulyáse. Součástí alba jsou i písně True Colors a White & Black Holes, které v předešlých letech bodovaly v českém národním kole Eurovision Song Contest.

„Skrze hudbu nepotřebuji na něco apelovat. Jediné, co bych si přála, je, abyste při poslechu téhle desky nechali rozeznít svoje představy a emoce, a nechali se tak přenést do jiného světa,“ vzkazuje posluchačům autorka.

Po hudební a zvukové stránce byl partnerem Mochowé výrazný producent Viliam Béreš (Lanugo, Dusilová, Harries). Na album pak přizvala své stálé spoluhráče ze smyčcového Unique Quartet v čele s Šimonem Markem (pro které aranže napsal Michal Worek), na dvě písně pak i  basistu Rasťa Uhrika, bubeníka Davida Landštofa a flétnistku Janu Vávrovou. Na textech se společně se skladatelkou podílela Tereza Frantová, mladá zpěvačka Maella, britský písničkář James Harries a také již zmiňovaný Daniel Žižka.

Křest alba proběhne 24. listopadu v Paláci Akropolis za doprovodu kapely pod vedením kytaristy a producenta Igora Ochepovského. Nebude chybět ani zmiňovaný smyčcový Unique Quartet, jehož zvuk Barboru Mochowou doprovází od počátků její hudební cesty.

Album: https://lnk.to/BarboraMochowaWillOTheWisp

Zdroj a foto: https://www.barboramochowa.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *