Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Haribo vánoční čokoládové košíčky

Co si připravit čokoládovou pochoutku a navrch ji vyzdobit šťavnatými Haribo Goldbären? Vytvořte si nezapomenutelné odpoledne s dětmi a chuťovou bombu, která se rozplyne v ústech jako nic.

Suroviny na 7 velkých či 14 malých košíčků:
150 g hořké čokolády
20 g řepkového oleje
60 g arašídového másla
30 g dětských piškotů
medvídky Göldbaren na ozdobu

Postup:
Ve vodní lázni za občasného míchání rozpustíme čokoládu společně s olejem, poté necháme lehce vychladnout. Mezí tím si rozemeleme či rozmixujeme dětské piškoty najemno, poté je smícháme s arašídovým máslem a vypracujeme hustou a lehce lepivou směs, která drží u sebe. Jakmile je čokoláda již lehce vychladlá, připravíme si košíčky na muffiny. Na dno košíku nalijeme lžičku rozpuštěné čokolády a dokonale rozprostřeme, aby pokrývala dno celé.

Z arašídového těsta uděláme placičku, která má menší průměr než náš košíček, a položíme ji na čokoládu. Je důležité, aby se arašídová náplň nedotýkala stran košíčku. Nyní přes náplň přelijeme lžíci rozpuštěné čokolády a uhladíme, aby ztekla i po stranách dolu ke dnu a obalila tak arašídovou náplň. Takto pokračujeme, dokud nemáme hotové veškeré košíčky. Nakonec poklademe medvídky na ozdobu a vložíme do lednice na cca hodinu, aby košíčky dokonale zatuhly.

Zdroj a foto: Haribo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *