Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Případy Josefa Klímy: Nelidské mučení, nebo běžná praxe?

V aktuálním dílu se Josef Klíma pustí do známého případu ze Světlé nad Sázavou. Před třemi lety měli totiž dozorci v tomto městě v ženské věznici údajně mučit odsouzenou Alici V., která byla přesunuta do samotné cely. Ti se ale brání. Podle svých slov jednali podle pravidel a nedopustili se jakéhokoli nelidského zacházení. Život se jim však po této kauze doslova obrátil naruby. Druhá reportáž pak přiblíží genetika Emanuela Žďárského, který se rozhodl dát sto milionů ze svého na boj proti vážným nemocem.

Leden 2020 byl pro odsouzenou Alici V. osudným. V tento den byla totiž kvůli agresivnímu chování přesunuta do cely sloužící jako samovazba. Stalo se tak poté, co měla napadat své spoluvězně a slovně je urážet. Nebála se vyhrožovat ani dozorcům. Ze záběrů, které zachycují videokamery, je vidět, jak ji přivádějí do cely, ve které měla strávit několik hodin. Během nich chodili dozorci odsouzenou kontrolovat a ptali se, zda nepotřebuje na toaletu nebo napít. Jednala však stále agresivně. Ještě ten den byla Alice V. odvedena do své cely, kde ihned napsala stížnost. Stěžovala si na chování služby –měli ji dokonce pomočit a nelidsky připoutat k okenní mříži. Případem se začala zabývat generální inspekce bezpečnostních sborů a sedm pracovníků vězeňské služby bylo obviněno z mučení. Co si může dozorce v dnešní době vůči odsouzeným dovolit? Bylo vše skutečně podle pravidel?

Sto milionů na boj proti chorobám
Emanuel Žďárský se stal výraznou osobností především během covidu, kdy přišel s nápadem, jak rychle otestovat velkou část populace. Teď chce věnovat sto milionů, které vydělal na covidovém testování, na boj proti dvěma závažným chorobám: cystické fibróze a svalové atrofii. Zatímco lékaři s nemocemi bojují u již narozených, Emanuel Žďárský chce dát možnost rodičům se otestovat před početím dítěte, aby se včas dozvěděli, zda je rizikové či nikoliv.

Případy Josefa Klímy začínají ve středu ve 22.50 na Primě a v sobotu ve 21.30 na CNN Prima NEWS.

Zdroj a foto: Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *