Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Kosmetika

Nobilis Tilia slaví 30 let na trhu

Letošní rok je pro českou značku přírodní aromaterapeutické kosmetiky významným milníkem. Právě před 30 lety byla pod názvem Nobela založena v Krásné Lípě, v sousedství Národního parku České Švýcarsko. Od té doby přináší svým zákazníkům prvotřídní aromaterapeutickou kosmetiku s dlouholetou tradicí a nejširším portfoliem na tuzemském trhu dnes již jako Nobilis Tilia.

Výročí 30 let existence vnímám jako příležitost zastavit se a přemýšlet. To, že Nobilis Tilia ve Vlčí Hoře stále žije a daří se jí, je pro mne i nepřímým potvrzením, že původní myšlenka našla prostor pro bytí. Je to také příležitost k oslavám a k setkání s lidmi, kteří se na fungování společnosti podílejí, se spolupracovníky, přáteli a podporovateli. Ti všichni spoluvytvářejí hodnoty, které stojí za to dál formovat a pečovat o ně s odpovědností uvážlivého hospodáře,“ popisuje své pocity zakladatel Nobilis Tilia, přírodovědec a původem učitel tělocviku, PaedDr. Zbyněk Šedivý.

Zbyněk Šedivý se začal profesionálně zabývat léčivými vlastnostmi rostlin už krátce po revoluci. Hledání cest, jak účinky rostlin využít pro lidské zdraví a přeměnit je v smysluplný produkt, vyústily v roce 1994 v založení společnosti Nobela se sídlem v Domě služeb v Krásné Lípě. První krůčky společnosti charakterizovalo především důkladné učení se řemeslu, dlouhý čas v laboratoři, poznávací cesty za rostlinami a vzděláváním do Francie, hledání dodavatelů nejkvalitnějších surovin. Receptury prvních krémů a olejů vznikaly ve spolupráci s uznávaným odborníkem na vývoj kosmetiky Prof. Ing. Janem Šmidrkalem, CSc. a významným českým dermatologem Doc. MUDr. Otakarem Feřtekem.

Nové tisíciletí však přineslo nový vítr do společnosti, která se nacházela ve svém rozkvětu a roky 2003 a 2004 poté představovaly velký zlom v jejím přerodu. Společnost se přestěhovala do nedaleké obce Vlčí Hora, do objektu bývalého kulturního domu a na přilehlé pozemky. Z Nobely se stala Nobilis Tilia (pozn. latinsky Krásná Lípa), jako poděkování místu svého vzniku, a k vedení společnosti se připojili manželé Adéla a Petr Zrubečtí. Adéla Zrubecká jako první diplomovaná aromaterapeutka v Čechách a Petr Zrubecký jako zkušený podnikatel, který se začal aktivně věnovat technickému rozvoji firmy.

V malebné vesničce Vlčí Hora rozprostírající se pod stejnojmennou vyhaslou sopkou, se začalo s opravami budovy a prostorů pro výrobu. Na principech permakultury vznikala naučná bylinková zahrada, a pomalu se tak začalo rodit místo propojené s přírodou, zasvěcené vůním, rostlinám, odpočinku i vzdělávání – Centrum aromaterapie. V roce 2016 pak bylo v budově bývalé vesnické školy otevřeno Návštěvnické centrum s první kamennou prodejnou kosmetiky a Bylinkovou čajovnou. Stále pulzujícím projektem je také přilehlá Vlčihorská zahrada, v níž návštěvníci zjistí, jak odpovědně hospodařit s půdou, poznají siličnaté aromatické rostliny, ze kterých vznikají éterické oleje, ale i lokální ohrožené druhy nebo staré mizející odrůdy. Zahradou provází naučný orientační systém, připraveny jsou zážitkové trasy i zábava pro děti.

Jedinečnou atmosféru Návštěvnického centra ve Vlčí Hoře a komplexní nabídku aromaterapeutických produktů chtělo vedení společnosti nabídnout i zákazníkům z dalších koutů republiky. Proto otevřelo další 2 zážitkové prodejny – v prosinci 2021 v Praze v Pasáži Platýz a v listopadu 2023 v Avion Shopping Parku v Ostravě.

Pro mnohé lidi se během posledních 30 let staly produkty Nobilis Tilia každodenními celostními pomocníky v péči o tělo, ducha i psychiku. I do své další dekády vstupuje společnost s odhodláním, vizí a plány o tu nejlepší péči o člověka.

Zdroj a foto: Nobilis Tilia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *