Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zvířata

Trendy pamlsky pro psy: Kachna s pomeranči i buvolí penisy!

Pamlsky pro vaše čtyřnohé mazlíčky se neustále vyvíjejí a zahrnují celou řadu zdravých a inovativních možností. K aktuálním trendům patří například bezobilné pamlsky, funkční pamlsky, které kromě toho, že dobře chutnají, vašeho pejska také zabaví, a v neposlední řadě udržitelné pamlsky, jejichž maso pochází z lokálního chovu. Zde je několik tipů, které jsou mezi majiteli psů populární.

Při výběru pamlsků pro vašeho psa je důležité věnovat pozornost složení a zvolit takové, které jsou zdravé a vyhovují potřebám vašeho psa. Proto byste ho neměli odměňovat lidskými dobrotami, neboť psi nemají ani lidský žaludek, ani stejné stravovací návyky. Dejte tedy před piškotami přednost něčemu zdravějšímu a nezapomeňte vzít v potaz také věk vašeho mazlíčka, velikost plemene, ale i případné sklony k obezitě či alergiím. “Důležité je nezapomenou na složení a poskytnout psovi kvalitní odměnu za výkon, nebo jen tak pro radost. Vhodné jsou pamlsky s vyšším obsahem masa, zeleninou a olejem. Naopak obiloviny by obsahovat neměly. Nicméně vybírat můžete i ze sušeného masa či jiných dobrot na případné žvýkání,“ doporučuje Martin Pučálka, odborník na krmiva psů a koček z firmy Krmiva Pučálka. Jaké další pamlsky jsou podle něj vhodné?

Kachna s pomerančem i kelpou
Nejen krmivo, ale i pamlsky by měly mít kvalitní složení. Zvláště, pokud nechcete vašemu pejskovi zadělávat na zažívací problémy. Mezi špičkové pamlsky patří například značka Marp, která nabízí Kachní pamlsky s kelpou bez obilovin, nebo šetrně pečené Doxneo Kachna s pomerančem. Přitom bezobilné pamlsky zvané také Grain-free jsou čím dál více u majitelů populární, kvůli potenciálním alergiím a citlivosti na obiloviny u jejich psů. “Tyto pamlsky často používají alternativní ingredience, jako jsou batáty, hrachová mouka nebo čočka. S péčí o chrup pomůže zase přidaná řasa kelpa,” upřesňuje Martin Pučálka.

Náš tip: Do konce března či vyprodání zásob dostanete na www.krmiva-pucalka.cz ke koupi 12 kg balení granulí Doxneo pamlsky zdarma!

Jelení paroh
Vybrat můžete také pamlsek, který je zároveň hračkou. Jelení paroh je pamlsek, který je bohatý na minerální látky jako jsou vápník, fosfor, železo, hořčík nebo draslík, a to v přirozené formě, a který psa při žvýkání na dlouho zabaví. Shozené jelení parohy jsou pouze upraveny a nařezány tak, aby neměly ostré rohy a pes je mohl kousat. Zároveň se tak čistí jeho chrup a posilují dásně, takže slouží jako dentální pomůcka. Jelení parohy jsou k dispozici ve 4 velikostech – S, M, L, XL, podle hmotnosti, a proto je vybírejte podle velikosti plemene. K dostání jsou od 99 Kč na www.krmiva-pucalka.cz

Buvolí penisy
Mezi funkční pamlsky patří také sušené penisy Marp Holistic Buffalo, které jsou vyrobené pouze z volně se pasoucích buvolů. Jejich jednotlivé části se suší při nižších teplotách, takže si zachovávají svou přirozenost a mají vysoký obsah bílkovin a nižší obsah tuku a cholesterolu než u hovězích pamlsků. Větší a tvrdší varianty jsou zároveň ideální pomůckou při dentální hygieně. Pes je dlouho žvýká, takže si obrušuje zubní plak a kámen. Je to skutečně přírodní volba pro dentální hygienu. Marp Treats Buffalo Stick – sušený penis 200g je k dostání na www.krmiva-pucalka.cz za 289 Kč.

Horská tyčinka
Hledáte pamlsek, který vašemu psovi udělá radost, zabaví ho a ještě mu pomůže? Vsaďte na horskou tyčinku, která je vyrobená podle tradiční himalájské receptury ze 100% mléka. Pomáhá při dentální hygieně, neboť přispívá k odstranění zubního plaku a kamene. A navíc psa zabaví na dlouhé hodiny. A to vše v holistické kvalitě, tedy bez umělých konzervantů, barviv nebo dalších potenciálně nebezpečných surovin.  K dostání od je od 99 Kč podle velikosti na www.krmiva-pucalka.cz

Zdroj a foto: Pučálka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *