Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Sir Winston Tea – vychutnejte si čaj jako pravý Angličan

Zatímco zelené čaje jsou nejčastěji spojovány s asijskými zeměmi, Čínou a Japonskem, když se řekne černý čaj, většině lidí se pravděpodobně vybaví anglická tradice čaje o páté, která je neodmyslitelnou součástí britské kultury již od 19. století. Chcete-li si vychutnat i vy šálek v ostrovním stylu, sáhněte po některém z černých čajů Sir Winston, jehož hlavním distributorem pro český trh je TEEKANNE. Na výběr máte hned ze tří možností – silný English Breakfast, tradiční Heart of London nebo po bergamotu vonící Royal Earl Grey.

Jak už samotný název napovídá, černý čaj Sir Winston English Breakfast je ideálním společníkem pro ospalá rána. Unikátní čajová směs se vyznačuje výraznou chutí i vůní a dokáže v mžiku povzbudit všechny vaše smysly. Po vzoru Angličanů můžete šálek silného čaje zjemnit mlékem, skvěle bude ale chutnat i v klasickém provedení s medem a citronem.

Intenzivní, majestátní, nezapomenutelný – takový je Londýn i čaj Sir Winston Heart of London, který nese jméno britské metropole ve svém názvu. Lehký dotek bergamotu mu dodává citrusovou svěžest, která se zemitou chutí černého čaje tvoří lahodnou kombinaci. Vychutnejte si ho v kteroukoliv denní dobu, v klidu o samotě nebo s přáteli, s občerstvením ve stylu čaje o páté nebo jen tak, zkrátka jak jen vám bude nejmilejší.

Pokud si chcete užít bergamotové aroma ještě intenzivněji, sáhněte po čaji Sir Winston Royal Earl Grey. Vedle English Breakfast patří mezi klasiky, kterou si (nejen) Britové rádi vychutnávají především k snídani. Někteří jej rádi popíjejí s mlékem, větší oblibě se však těší v kombinaci s kapkou citronu, který ještě více potrhne svěží citrusové aroma, které směsi propůjčuje bergamot. O vzniku tohoto čaje koluje několik legend, dle té nejznámější je pojmenován podle sira Charlese Greye, který měl unikátní čajovou recepturu v 19. století přivézt do Velké Británie ze svých cest po Číně.

Čaje Sir Winston jsou vyrobeny z čajových lístků té nejvyšší kvality získávané z udržitelných zdrojů. Svědčí o tom certifikace Rainforest Alliance, neziskové organizace, která se snaží normalizovat odpovědné podnikání, zachovat biodiverzitu, chránit životní prostředí a lidská práva pracovníků.

Čaje Sir Winston Tea English Breakfast, Heart of London a Royal Earl Grey jsou k dostání za cenu 54,90 Kč.

Zdroj  a foto: Sir Winston

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *