Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Technologie

Co o vás prozradí váš telefon? Více, než si myslíte!

Telefony jsou nedílnou součástí našich životů a prozrazují o nás více, než si myslíme. Váš telefon je jako zrcadlo – ale místo odrazu tváře ukazuje kousky vaší osobnosti. Podívejme se na to, co všechno o vás prozradí váš chytrý telefon, aniž byste si to možná uvědomovali.

Naše chytré telefony o nás sbírají hromady dat. Neustále sledují naši polohu, naše oblíbená videa, aplikace, čas, který na nich strávíme a mnoho dalších informací. Většina těchto dat je bezpečně střežena a telefon si nechává vaše tajemství pro sebe. Co by o vás ale řekl, kdyby uměl mluvit?

Apple vs Android
Debaty mezi uživateli Apple a Android zařízeními jsou nekonečné. Každý tým má své silné argumenty a důvody, proč je lepší než ten druhý. Podle internetového srovnávače Heureka jsou telefony značky Apple oblíbenější než Android telefony. Obě značky jsou však natolik charakteristické, že o svých uživatelích říká mnoho už jejich pouhé vlastnictví.

Vědci z britské Lancaster univerzity ve svém výzkumu odhalili rozdíly mezi uživateli jednotlivých značek. Telefony značky Apple vlastní častěji ženy než muži, majitelé iPhonů jsou častěji extrovertní, mladí a vnímají svůj telefon jako symbol jejich společenského statusu. Uživatelé Androidu jsou naopak častěji muži a starší lidé, podle výzkumu jsou upřímnější a nemají velký zájem o bohatství a společenský status. [1]

Držení telefonu
I maličkost, jako je třeba způsob, kterým držíte telefon, říká hodně o tom, jakou máte povahu. Lidé, kteří drží telefon pevně oběma rukama a píší svými palci, píšou nejrychleji a často spěchají, jsou zahlcení nebo toho chtějí hodně říct. Dokážou zpracovat spoustu myšlenek najednou, jsou energičtí a snaží se proto vyjádřit co nejrychleji, aby neztratili nit. Trochu jinak jsou na tom lidé, kteří sice telefon drží oběma rukama, ale píšou pouze jedním palcem. Telefon drží s velkou opatrností, ale nesnaží se psát co nejrychleji. Mají smysl pro detail, neradi riskují a bývá na ně spoleh. Úplným opakem těchto lidí jsou ti, kteří telefon ovládají jednou rukou. Píšou sice rychle, ale s občasným překlepem. Často při odepisování nedávají pozor, protože se věnují něčemu jinému. Věčně nestíhají a jsou mistry multitaskingu.

Ochrana telefonu
Máte na svém telefonu ochranný kryt? Pokud ano, lze toho o vás podle jeho typu dost přečíst. A pokud ne, říká to o vás snad ještě více. Zejména u žen jsou oblíbené nejrůznější módní kryty s třpytkami a barevnými potisky. Pokud takový kryt máte, je pro vás telefon módním doplňkem, který chcete všem ukázat. Obyčejný průhledný kryt zase používají nejčastěji ti, kteří sice ví, že by svůj telefon měli chránit, ale nechtějí se zabývat zdlouhavým výběrem nejrůznějších variant. Ochranu svého telefonu berou jako povinnost a tím to pro ně končí. Majitelé odolných krytů na telefon jsou připraveni na všechno. Často mají manuální práci nebo jsou fyzicky aktivní. Na jejich telefonu jim záleží a střeží jej jako oko v hlavě. Přesně naopak to mají ti, kteří telefon v ochranném krytu nemají. Často mají nějaký starší model telefonu a nebojí se jeho poškození, jsou adrenalinoví hráči a věci řeší napřímo bez dlouhého přemýšlení.

Bakterie na telefonu
Věděli jste, že na telefonu máte svou vlastní kolonii bakterií a molekul? Zní to nechutně, ale je to přesná stopa toho, co v průběhu dne děláte. Bakterie toho o vás prozradí více než data uložená v telefonu. Američtí vědci ve svém výzkumu tvrdí, že pomocí bakterií a molekul látek na mobilních telefonech umí odhalit mnoho informací o zdraví a životním stylu uživatelů. Ze skla vašeho telefonu lze vyčíst vaše oblíbená jídla, užívané léky, a dokonce třeba vaše pohlaví nebo jestli si barvíte vlasy.[2] Ať už o vás povrch vašeho telefonu říká cokoliv, nezapomeňte na jeho pravidelné čištění, protože spousta telefonů má na sobě údajně více bakterií než záchodové prkénko.

Sluchátka pro telefon
Existuje řada doplňků pro telefony, některé toho o nás říkají více, některé méně. Co ale sluchátka, které má snad každý a jejich prosté vlastnění o vás asi nic neříká. Rozdíly se ale ukazují u různých typů sluchátek. Pokud preferujete bezdrátová sluchátka, máte rádi svobodu a nechcete se omezovat. Dost možná jste aktivní a preferujete praktičnost. Majitelé drátových sluchátek zase nedají dopustit na starou dobrou klasiku. Je pro ně důležitá spolehlivost a nevadí jim, že je při poslechu svazují kabely. Skuteční milovníci hudby a kvalitního zvuku ale sahají po sluchátkách přes hlavu. Mají při poslechu rádi soukromí a pohodlí nošení sluchátek na hlavě.

Trefili jsme se a odhalili vás podle toho, jak se svým telefonem zacházíte? Ať už jste ale fanoušek Apple nebo Android zařízení, aktivní sportovec nebo kancelářský povaleč, pamatujte, že váš chytrý mobil je odrazem vašeho digitálního já.

[1] https://www.sciencedaily.com/releases/2016/11/161121144206.htm
[2] https://www.pnas.org/doi/epdf/10.1073/pnas.1610019113

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *