Čtenářky se ptají: Jak zvládnout nadměrné pocení?

Otázka 1: Můj muž má problém s nadměrným pocením a s tím souvisejícím zápachem, přestože používá deodorant. Kamarádka mi doporučila, ať mu koupím antiperspirant, protože je prý účinnější. Je to pravda? Jaký je mezi nimi rozdíl?

Základní rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem je, že součástí deodorantu není žádná složka, která by pomáhala zastavit pocení. Deodoranty jen neutralizují zápach a jejich parfemace ho překrývá. Zjednodušeně řečeno, deodorant vám sice pomůže předejít nelichotivému zápachu, ale propoceným skvrnám v podpaží nezabrání. Antiperspirant na rozdíl od deodorantu napomáhá snižovat tvorbu potu. Jeho součástí jsou hliníkové soli měnící se na povrchu pokožky na gel, který dokáže zablokovat potní žlázy. Výsledkem tohoto procesu je redukce vyloučeného potu. Vyzkoušejte například Rexona Active Shield Men. Stejně jako deodoranty mohou být i antiperspiranty obohacené o vonné látky. Antiperspiranty jsou tedy účinnější a lépe ho před pocením ochrání.

Otázka 2: Přestože dodržuji pravidelnou hygienu, hodně potím a trpím pocitem, že mohu zapáchat. Můžete mi poradit co s tím? Vyzkoušela jsem různé deodoranty, ale nijak zvlášť nepomáhají a já už jsem zoufalá.

Základem vaší rutiny by mělo být nejen pravidelné sprchování a důsledné osušení kůže, ale také nošení čistého oblečení ze vzdušných materiálů. Přírodní materiály dovolí vaší pokožce dýchat a nebude se pod nimi potit tolik, jako pod syntetickými látkami. Místo deodorantu vyzkoušejte antiperspirant, dobrý je například Rexona Active Shield. Deodoranty jen neutralizují zápach a jejich parfemace ho překrývá. Na rozdíl od toho antiperspirant svým složením napomáhá tvorbu potu snížit. Je dobré si také uvědomit, že pot jako takový nezapáchá. Nepříjemný pach nevzniká pocením, ale přítomností bakterií v našem podpaží. Některé antiperspiranty jsou schopné eliminovat až 90 % těchto bakterií.

Otázka 3: Moje maminka si prochází obdobím přechodu a kromě občasných změn nálad ji trápí především návaly, při kterých se opravdu hodně potí a cítí se kvůli tomu nejistě. Dá se s těmito návaly nějak bojovat?

Hormony nás ve velké míře ovlivňují celý života. Zvláště ženy si projdou několika velkými přeměnami – dospíváním, těhotenstvím a menopauzou. Všechny tyto fáze jsou pro organismus velkou zátěží a tělo se musí vyrovnávat s náhlým přísunem látek, které způsobují změny nálad či nadměrné pocení. Klimakterium neboli přechod je kapitolou samo pro sebe. Snížená hladina estrogenu a nepravidelná ovulace se podepíší na návalech, které přechod provází. Úpravou jídelníčku lze příznaky hormonálního koktejlu zmírnit, je to však cesta na delší trať. V každém případě je dobré vědět, co vám s tímto nepříjemným problémem pomůže okamžitě. Účinný antiperspirant je správnou volbou, protože jen nepřekrývá zápach, ale redukuje i pocení jako takové. Vyzkoušejte třeba antiperspirant Rexona Active Shield Fresh.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.