Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

Překonejte tabu a zjistěte jak správně pečovat o své intimní orgány!

Hledáte-li informace, jak pečovat o vlasy, nehty či pokožku, s velkou pravděpodobností najdete mnoho tipů na každém rohu. Pokud se však jedná o intimní hygienu, bude hledání o mnoho složitější. Přitom jsou to právě naše intimní partie, které bychom neměly odbývat pouhým mýdlem. Moderní doba a inovativní materiály kladou na naše genitálie velké nároky, proto je potřeba jim věnovat speciální péči. 

Prodyšnost je klíčem k úspěchu
Základem zdravých intimních partií je kvalitní spodní prádlo. Velký důraz při jeho výběru věnujte hlavně materiálům. Ty by měly být prodyšné a neměly by dráždit pokožku. Nejlépe uděláte, pokud sáhnete například po 100% bavlně nebo prádle z bambusového vlákna. Problémem neprodyšných vláken je vznikající vlhkost, která je živnou půdou pro nežádoucí bakterie. „Ženy, které se věnují nějakému sportu, by si měly spodní prádlo převlékat hned po skončení tělesné aktivity, aby se minimalizovala doba, po kterou jsou intimní partie vystaveny vlhkému a zapařenému prostředí,“ doplňuje gynekolog MUDr. Roman Peschout.

Není mýdlo jako mýdlo
V oblasti intimních partií žen převládá kyselé pH, jehož přirozená obranyschopnost může být velmi lehce narušena zásaditými sprchovými gely. Přesně proto by ve vaší koupelně zaručeně neměl chybět intimní gel, který poskytuje dokonalou péči a ochranu před podrážděním a potencionálním zápachem nejcitlivějších částí vašeho těla. Vyzkoušet můžete například intimní gel Soothing Wash (Femfresh), jež je také skvělou prevencí před gynekologickými problémy. Každodenní kvalitní péče vám ušetří hodiny strávené v čekárně gynekologické ordinace.

Dostatečná péče vs. přehnaná péče
Jako ve všech oblastech života i zde platí všeho s mírou. Věnovat dostatečnou péči intimní hygieně je opravdu nezbytné, přesto vám může přehnaná péče způsobit více škody než užitku. Nedílnou součástí našich ženských partií jsou i bakterie, které tvoří přirozenou obranu vůči vnějším vlivům. Potřebujete-li se sprchovat několikrát denně, oplachujte si genitálie pouze vodou a jednou denně sáhněte po intimním gelu. Přičemž se zaměřte hlavně na vnější okolí intimního ústrojí, to vnitřní se dokáže z velké části chránit samo.

Svěžest i v nepříznivých podmínkách
Parametry příručních zavazadel jsou nekompromisní a touha cestovat obrovská. Ani v takovýchto chvílích není potřeba se vzdávat hygienického komfortu. Stačí se v obchodě poohlédnout po intimních ubrouscích jako například Everyday Care (Femfresh), které vám dopřejí dostatečný pocit čistoty i na cestách. Díky intimním ubrouskům si svěžest těchto partií dokážete udržet za jakékoli situace.

Kvalitní jídelníček
Ač nemusí být na první pohled souvislost patrná, jídelníček hraje důležitou roli i v intimní hygieně. Na prostředí ženských pohlavních orgánů má nepříznivý vliv například nadměrná konzumace bílého cukru a bílé mouky, jež narušuje přirozenou mikroflóru organismu. Naopak blahodárné účinky sebou přináší konzumace potravin bohatých na příznivé bakterie. Do této skupiny patří například bílé jogurty, kefíry nebo zelenina. „V oblasti stravy existují potravinové doplňky – probiotika, která obsahují kultury laktobacilů. Ovlivňují nejen činnost střev, ale také příznivě působí na poševní prostředí,“ vysvětluje gynekolog MUDr. Roman Peschout. Přidáte-li dostatek vody, buďte si jisté, že brzy zaznamenáte pozitivní změny ve fungování vašeho organismu, a to včetně choulostivých partií. Nakonec je důležité dodat, že s poctivou péčí o naše pohlavní orgány je lepší začít dříve než později. Uvidíte, že vám vaše starší já jednou velmi poděkuje!

Buď v pohodě díky jemné péči
Také se důkladně připravuješ na rande? Nenechávej nic náhodě, buď v pohodě a svěží. Dámské partie od pupíku dolů jsou jednou z nejcitlivějších částí těla a zaslouží si důkladnou péči. Použití obyčejného mýdla může vyvolat nepříjemné pocity a podráždění. Je-li tvoje pokožka obzvláště citlivá, sáhni po intimním gelu od značky FemFresh Soothing Wash.

Rituál spojený s péčí o intimní partie by měl být každodenní záležitostí a příprava na schůzku je dalším impulsem. Odborník na intimní hygienu Femfresh přichází s produktem určeným pro citlivou pokožku, díky kterému se na schůzce budeš cítit svěže a v pohodě. Unikátní složení mycího gelu FemFresh Soothing Wash s obsahem léčivých rostlin a probiotik poskytuje až 12hodinový pocit svěžesti. Chrpa má nejen povzbudivé, ale především protizánětlivé vlastnosti, díky kterým v intimních partiích zatočí se zákeřnými bakteriemi. Výtažek z brusinek působí na tělo blahodárně díky dezinfekčním vlastnostem a napomáhá regenerovat a zklidňovat pokožku. Červené plody obsahují látku Proantokyanid, která zabraňuje usazování bakterií na sliznicích. Intimní mycí gel FemFresh Soothing Wash respektuje přirozenou rovnováhu pH ženských partií a pomáhá omezovat negativní působení škodlivých volných radikálů.

Dermatologicky a gynekologicky testovaný intimní mycí gel FemFresh Soothing Wash o objemu 250 ml zakoupíte v DM drogerii a obchodních domech Kaufland za 99,90 Kč.

Jeden myslel na “Překonejte tabu a zjistěte jak správně pečovat o své intimní orgány!

  • Díky za doporučení na prostředek. Podobný jsem používala i po rekonvalescenci po labioplastice, a mohu říci, že Femfresh je úžasný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *