Naučte jíst miminko aneb tipy pro maminky

Jakmile dítě projeví zájem o vaše jídlo, nebo mu prostě mateřské mléko nestačí, nastal čas pro první pokusy o příkrm. Jak ale docílit toho, aby se z příkrmů stala oblíbená činnost, která bude bavit vás i vaše nejmilejší? Řada produktů NUK Easy Learning vám s tím pomůže.

NUK Easy Learning miska
Dětská miska NUK Easy Learning zabrání téměř každé nehodě. Díky jejímu kulovitému tvaru půjde vyškrábat i vašemu potomkovi. Protiskluzová přísavka zabezpečí, že miska zůstane na svém místě a ochrání tak proti častým dětským karambolům. Miska má navíc dvě víčka: jedno s ventilačním otvorem pro ohřev v mikrovlnné troubě a druhé pro skladování na cesty.

NUK Easy Learning Svačinový box
Rodinná vycházka bez svačinky nepřipadá v úvahu. Aby váš malý strávník nebyl přes den mezi jídly hladový, je náš NUK Svačinový box ideálním parťákem na cestování. Jednotlivé kousky zůstanou v boxu i při obrácení a pohybu, šetrné chlopně jsou jako dělané na cestování. Na cestování i do parku poslouží praktické NUK dózičky v barevné provedení.

NUK miska s puree mačkátkem
Asi nejlepším pomocníkem pro vás bude NUK miska s mačkátkem, díky kterému pro vás bude pyré z banánu a dalších pochutin hračka. Všechny produkty navíc můžete pohodlně umýt v myčce. Ranní snídaňové hody tak mohou začít.

NUK Easy Learning lžíce
Pro přechod z pití, ať už mateřského mléka, nebo mléka z lahve, na pevnější stravu je nejdůležitějším krokem změna ze sání na krmení lžičkou. Pro co nejhladší průběh vyvinul NUK speciální lžičku NUK Easy learning Soft, která je speciálně tvarovaná pro dětskou pusinku a zároveň je velmi měkká, takže nepůsobí v ústech dítěte nepřirozeným dojmem. Lžička je vhodná pro děti od 4 měsíců až do jejich prvních zoubků a praktiky dosáhne až na dno vysokých sklenic. Ergonomicky tvarované protiskluzové rukojeti oceníte pro bezpečnější uchopení. Jakmile vaše dítě zvládne krmení lžičkou soft, můžete začít používat NUK Easy Learning lžičku o něco větší a pevnější, která je vhodná pro děti od 6 měsíců.

NUK Easy Learning příbor
Dětský příbor je dalším krokem pro krmení vašich dětí od zhruba osmi měsíců. Kromě toho, že je příbor velmi ohebný a měkký a batole má tak stále příjemný hebký pocit v ústech. Ergonomicky správné protiskluzové rukojeti a výstupky stimulují hmat.

Nejlepší příkrmy jsou ty domácí
Nejvíc vašemu dítěti prospívají právě domácí příkrmy. Uvařte vašim dětem květák s brambory a mletým masem, brambory s mrkví a lososem nebo cuketu a rajčata s brambory. A jak na uchovávání již připravených pokrmů? Abyste mohli jednoduše skladovat malé porce čerstvě připraveného jídla, je naše NUK Mrazící formička vyrobena ze silikonu – pro ještě lepší vyklápění jednotlivých porcí.

Tip redakce:
Nová řada lahviček NUK Nature Sense. Tak blízko k přírodě jako nikdy předtím. To je filozofie nejnovější dětské lahvičky NUK Nature Sense, která byla vyvinuta tak, aby byla co nejpřirozenější a co nejbližší samotnému kojení. Ať už se říká cokoli, příroda je zdroj té nejlepší inspirace a jen díky ní lze zajistit těm nejmenším z krmení stejný zážitek jako při pití mateřského mléka.

Známý pocit – inspirace z přírody
Matku Přírodu nikdo nahradit nemůže, ale skvěle poslouží jako vzor. Tak NUK vyvinul lahvičku Nature Sense. Dudlík lahvičky je inspirován tvarem ženského prsu a díky tomu zajišťuje dítěti co nejpřirozenější sání mléka, nebo jakéhokoliv jiného tekutého příkrmu. Extra měkká savička lahvičky se přizpůsobí tvaru dětských úst, podobně jako ženská bradavka, a několik malých otvorů na jejím konci propouští přesně takové množství tekutiny, jaké je dítě schopné polknout. Dudlík má navíc speciální tvar – okolí sacích otvorů je široké a měkké a připomíná tak matčin prs.

Bez bolesti bříška – NUK Anti-Colic
Pít z lahvičky je pro miminko ještě pohodlnější díky speciálnímu otvoru NUK Anti-Colic, který zabrání polykání zbytečného množství vzduchu vedoucího k nepříjemným kolikám.

Lahvička roste s vaším miminkem
Aby krmení z lahvičky uspokojilo i větší strávníky, NUK jim přizpůsobil jejich dudlíky. Rozdíl je nejen v jejich velikosti, ale také v počtu otvorů. Dostupné jsou dva rozměry – pro miminka ve věku 0-6 měsíců a 6-18 měsíců. Menší velikost je dostupná ve variantách S a M, větší v S, M a L, kdy je každý typ vhodný na jiný typ potravy. Varianta S má tři otvory a nejlépe se hodí na mateřské mléko, čaj, vodu nebo kojeneckou výživu (počáteční mléko). M má šest otvorů a je vhodná pro hustší typy kojenecké výživy. Varianta L s devíti otvory na jakékoliv hutnější příkrmy nebo kaše.

Testováno matkami, porodními asistentkami i dětskými lékaři
Kdokoliv, kdo krmí miminko poprvé lahvičkou NUK Nature Sense, si bezpochyby všimne, že anatomický tvar lahvičky a jeho přesné kopírování přírody má přímý vliv na to, jestli dítě lahvičku přijme a jak dobře ji vnímá. Proto ji drtivá většina nejen matek, ale i porodních asistentek a pediatrů vřele doporučují.

Doporučené ceny produktů:
Láhev 260 ml DMOC 269 Kč
Láhev 150 ml DMOC 229 Kč
Savičky 2ks v balení DMOC 149 Kč

Produkty můžete zakoupit například v prodejnách dm, Teta, Ahold, Globus, Tesco, Feedo.cz, Mall.cz, Alza.cz, Pompo a lékárnách Phoenix/Alliance.

Zdroj: NUK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.