Revoluce v kosmetice zvaná peptidy

Ani ten nejzdravější životní styl nezastaví stárnutí. Vznik vrásek i ochablost pokožky však lze razantně zpomalit, například kosmetickými přípravky s obsahem peptidů. Ty stimulují tvorbu kolagenu a elastinu a podporují tvorbu pružných vláken, která se starají o vypnutí pleti, vyhlazují vrásky a celkově omlazují pokožku.

„Peptidy jsou přirozenou součástí pokožky a nevyvolávají nežádoucí účinky, jako jsou alergie nebo vyrážky. V současné době se využívají především k boji proti vráskám, k různým omlazovacím kúrám, regeneraci pokožky, ochraně pleti před škodlivinami, snižování rizika infekce, ale také pro zpevňování postavy, odstraňování celulitidy nebo pigmentových skvrn,“ vyjmenovává zkušenosti z vlastní praxe kosmetička Lucie Karlíková.

A co to vlastně peptidy jsou? Odborně řečeno se jedná o chemické sloučeniny organického původu, které vznikají spojením několika aminokyselin – takzvanou peptidovou vazbou. Využití peptidů je dnes všeobecně považováno za nejperspektivnější směr vývoje v kosmetologii. „Kosmetické produkty s peptidy se řadí mezi kosmeceutika, neboli produkty, jejichž účinnost se pohybuje na rozmezí kosmetologie a farmakologie. Kosmetické peptidy podle odbornice stimulují přirozené fyziologické procesy v kůži, čili jsou schopné ovlivňovat chování živých buněk. Správnou kombinací peptidů máme možnost řídit a ovlivňovat fyziologické procesy probíhající v kůži,“ vysvětluje Denisa Jasinská z kosmetického blogu Inspirace.essente.cz

Peptidy, které jsou in
– SNAP-8 peptide je prodlouženou formou hexapeptidu Argireline, který svého času způsobil bouři v kosmetickém průmyslu, je ovšem 30x účinnější! Redukuje intenzitu kontrakcí mimických svalů, a tím i tvorbu vrásek a snižuje hloubku mimických vrásek. Je šetrnější, levnější a netoxickou alternativou k botulotoxinu − zaměřuje se na stejný mechanismus tvorby vrásek, ale řeší jej odlišným způsobem. Tento efekt však nemění mimiku tváře!
Telangyn peptide snižuje intenzitu a rozsah zarudnutí pokožky při kožních poruchách s projevy začervenání, napomáhá zlepšit pevnost a elasticitu kůže. Působí proti nedokonalostem pleti a pomáhá sjednotit její tón.
Bodyfensine peptide chrání pokožku před napadením mikroby a snižuje riziko infekce kůže (např. kůže se sklonem k akné). Bojuje proti mikrobiálnímu růstu a posiluje přirozený imunitní systém pokožky. Stimuluje produkci látek, které se podílejí na přirozeném mechanismu obrany kůže.
Eyeseryl peptide pomáhá bojovat proti otokům a očním váčkům (snižuje obsah nadbytečné tekutiny v pokožce pod očima). Také zesvětluje tmavé kruhy pod očima, vypíná vrásky a vyhlazuje pleť.

Mladší sestra botoxu
Za zcela revoluční odborníci považují látku SNAP-8™ peptide a očekávají, že v budoucnu nahradí botulotoxin, protože je šetrnější, levnější a hlavně netoxická. „Na rozdíl od botoxu ovšem nehrozí riziko nepovedených zákroků, protože je neinvazivní. Redukuje intenzitu kontrakcí mimických svalů, čímž snižuje tvorbu mimických vrásek, ale bez jakéhokoli vlivu na mimiku tváře. Klinická studie u ní prokázala redukci vrásek až o 63 % během 28 dnů při pravidelném používání dvakrát denně,“ upozorňuje Denisa Jasinská. Kosmetické přípravky s obsahem peptidů však doporučuje vybírat více než pozorně – přece jen se jedná o vysoce účinné látky. Podráždění pokožky a jiných nepříjemností se rozhodně vyhnete, když zvolíte kosmetické přípravky jedné značky, které se vzájemně doplňují.

Tajné tipy kosmetičky:
Essenté Express krém proti vráskám byl speciálně vyvinut pro intenzivní efekt redukce, vyhlazení a vyplnění vrásek bez aplikace botulotoxinu, a to především v oblasti očí a na čele. Obsahuje maximální množství 10 % látky SNAP-8™ peptide. Má výrazný liftingový efekt, zlepšuje pevnost a pružnost pokožky, která je po jeho aplikaci hladší a zářivější. Koupíte za 868 Kč.

Essenté Aktivní liftingový krém redukuje již od první aplikace známky stárnutí. Velice účinně pomáhá řešit problém s ochablou pokožkou a povadlými konturami obličeje. Redukuje kontrakce mimických svalů, a tím výrazně snižuje hloubku obličejových vrásek. Používá se k péči o pokožku obličeje, krku a dekoltu. Obsahuje 3 % SNAP-8™ peptide. Koupíte za 643 Kč.

Essenté Krém redukující začervenání byl speciálně vyvinutý pro hypersenzitivní pokožku, se sklonem k začervenání, zánětu a s viditelně popraskanými žilkami. Přináší okamžitou úlevu od podráždění a zmírňuje zarudnutí pokožky. Zlepšuje žilní mikrocirkulaci, zklidňuje, hydratuje a projasňuje pleť. Obsahuje Telangyn peptide a další aktivní látky. Koupíte za 489 Kč.

Essenté Vitalizační krém
Speciální vitalizační péče proti prvním známkám stárnutí pleti. Obsažené aktivní látky podporují vlastní produkci kolagenu v pleti, pomáhají s obnovou běžných funkcí pokožky, a tím zlepšují její pevnost a pružnost a vyhlazují jemné vrásky. Obsahuje Telangyn peptide a další aktivní látky. Koupíte ho za 525 Kč.

Essenté Intense Eye Cream/Intenzivní oční krém
Intenzivní oční krém byl koncipován pro každodenní péči o citlivou oblast kolem očí. Obsažené peptidy redukují tvorbu vrásek, zmírňují otoky, oční váčky a zesvětlují tmavé kruhy pod očima. Odstraňují stopy únavy a vyčerpání. Obsahuje Eyeseryl peptide a další aktivní látky. Koupíte ho za 643 Kč.

Zdroj: Inspirace.essente.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *