Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Čtrnáctiminutový dokument o Mandrage z pobytu v Berlíně. Co prováděli?

Pět dnů, dva nahrané tracky a busking v metru. Kapela Mandrage zdokumentovala svou berlínskou misi.

Jedno z vyhlášených Red Bull Music Studií, do nichž se dostat je sen mnoha muzikantů, sídlí v berlínské čtvrti Kreuzberg. Tam se od 11. do 15. prosince 2017 rodil výsledný sound posledních dvou písní nové desky skupiny Mandrage, která vyšla 19. ledna pod názvem Po půlnoci.

Čtrnáctiminutový dokument odhaluje například důvod, proč se kapele nepodařilo nahrát v Berlíně větší část desky, jak to měla původně v plánu. Zároveň nechává nahlédnout do kuchyně, jak se vařila píseň, s níž se na desce už zas tak moc nepočítalo, a jak se rodila cover verze skladby Malí sráči v nás od skupiny Zuby nehty.

Členové kapely oceňovali především to, že mohli tvořit dohromady. „Desky děláme většinou na etapy, a teď jsme tu všichni pohromadě. A to je hrozně super,” komentuje proces nahrávání zpěvák Víťa Starý. Red Bull Music Studio nabídlo rovněž perfektní zázemí, které bubeník Matyáš Vorda jednoduše shrnuje: „Ať dáš mikrofon kamkoli, tak to bude prostě dobrý.” Kluci z Mandrage si střihli i busking v metru, kam si podle Matyáše jeli vyzkoušet, jestli to, co ve studiu natočili, na živo někoho zajímá a baví.

Jak to v nahrávacím studiu vypadá, zda si kluci během natáčení lezli na nervy, jak obvykle vypadá nahrávání nových singlů, co se stalo kytaristovi Pepovi Bolanovi s okem, kdy zjistili, že jim chybí kostýmy na plánované focení a jaký úspěch měli při buskingu, to všechno se dozvíte v dokumentu zde: https://www.redbull.com/cz-cs/hudba-dokument-mandrage-red-bull-berlin-studios

Mandrage
Jedna z nejúspěšnějších kapel domácí scény, Mandrage, vydala 19. ledna své šesté studiové album s názvem „Po půlnoci“. Na 13 skladbách se tentokrát hudebně i textově podíleli všichni členové kapely. Album představí Mandrage na turné, které započne 2. února v pražském Foru Karlín, kde kromě mladého buskera Jakuba Ondry, který bude předskokanem na všech zastávkách, vystoupí také kapela Light & Love.

Mandrage Tour 2018

  • 2. 2. – PRAHA – Forum Karlín
  • 8. 2. – LIBEREC – Dům kultury Liberec
  • 9. 2. – PARDUBICE – ABC Klub – vyprodáno
  • 14. 2. – BRNO – Sono Centrum – vyprodáno
  • 15. 2. – BRNO – Sono Centrum – vyprodáno
  • 17. 2. – OSTRAVA – Dům kultury Akord – vyprodáno
  • 2. 3. – PLZEŇ – Kulturní dům Peklo
  • 3. 3. – ČESKÉ BUDĚJOVICE – Kulturní dům Vltava

Zdroj a foto: Lukáš Wagneter/ Red Bull Media House

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *